Odwiedź nas na Facebooku

Osuszanie pomieszczeń

OPTIMAL to firma zajmująca się profesjonalnym osuszaniem mieszkań w Warszawie i okolicach. Nasze usługi prowadzimy kompleksowo, dlatego zawsze, gdy u naszego Klienta dochodzi do zalania mieszkania, najpierw naprawiamy przyczynę awarii. Następnym krokiem podejmowanym przez naszą firmę jest wykonanie pomiaru wilgotności zalanych pomieszczeń i powierzchni – ścian i posadzek. Jeśli woda i wilgoć wniknęły także pod posadzkę (do warstwy izolacyjnej), wykonujemy również pomiar wilgotności pod posadzką przy pomocy specjalistycznych elektrod.
Po wykonanych pomiarach sporządzamy protokół początkowy wraz z analizą wyników pomiarów, który jest honorowany przez ubezpieczycieli. Jeśli pomiary wykazują zawilgocenie, niezwłocznie rozpoczynamy proces osuszania lokalu, gdyż każdy dzień zwłoki pogłębia zawilgocenie na kolejne ściany i pomieszczenia, a także powoduje powstawanie grzyba i pleśni.

osuszanie pomieszczen

Wykonywane prace

 • Pomiary wilgotności

  Jeśli wykonane pomiary wilgotności pod posadzką wykażą, że wniknęły pod nią woda i wilgoć to jedynym sposobem usunięcia ich jest wykonanie osuszania podposadzkowego (warstw izolacyjnych). Jako firma z wieloletnim doświadczeniem dysponujemy specjalistycznym sprzętem do wykonania tej czynności, czyli osuszaczem podposadzkowym.

 • Osuszanie pomieszczeń po zalaniu

  Podczas osuszania pomieszczeń po zalaniu używamy wyłącznie sprawdzonych i bezpiecznych specjalistycznych sprzętów. Ze względu na nasze duże doświadczenie w procesach osuszania, wiemy w jaki sposób dobrać odpowiednią ilość urządzeń oraz jak je rozmieścić w osuszanych pomieszczeniach, aby zapewnić właściwą cyrkulację powietrza.

 • Ozonowanie pomieszczeń

  Ostatnim etapem procesu osuszania jest ozonowanie pomieszczeń, które zabija bakterie oraz zarodniki grzyba i pleśni, jak również wirusy (m.in. koronawirus). Ozonowanie także skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy spowodowane wilgocią, jak i znacząco poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. Wykonujemy również pomiar wilgotności za pomocą profesjonalnych mierników, by upewnić się, że pomieszczenia zostały dokładnie osuszone.

 • Odgrzybianie pomieszczeń

  Jeśli w osuszanych pomieszczeniach występowały już przed zalaniem grzyb lub pleśnie, usuwamy je przy użyciu specjalistycznych środków. Po zakończonym procesie osuszania profilaktycznie zabezpieczamy powierzchnie odpowiednimi preparatami, aby pleśń i grzyb nie powróciły.

osuszanie 1

Skuteczne osuszenie lokalu

Wszelkie działanie związane z osuszaniem pomieszczeń po zalaniu wykonują wykwalifikowani pracownicy. Stosujemy urządzenia takie jak: osuszacze kondensacyjne, adsorpcyjne, panele Infrared, bardzo silne i skuteczne dmuchawy, a także nagrzewnice, natomiast do osuszania podposadzkowego wykorzystujemy osuszacz warstw izolacyjnych oraz separator wody. Na każdym etapie osuszania mieszkania przeprowadzamy kontrolę wilgotności oraz monitorujemy przebieg procesu.
Osuszanie lokalu Warszawa oferowane przez naszą firmę dotyczy nie tylko mieszkań, ale również domów, garaży, budynków gospodarczych, itp. Nasza oferta obejmuje darmowe oględziny oraz wycenę! Jesteśmy firmą zorientowaną na potrzeby klienta, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z należytą starannością. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy!

W zakres usług firmy OPTIMAL wchodzą:

 • Osuszanie mieszkań, domów i innych budynków po zalaniu
 • Osuszanie podposadzkowe – osuszanie warstw izolacyjnych
 • Osuszanie lokalu z wilgoci technologicznej (tynki, wylewki)
 • Wynajem osuszaczy, dmuchaw oraz nagrzewnic
 • Lokalizacja miejsc wycieku z instalacji wodnych w mieszkaniu
 • Szczegółowy pomiar wilgotności zalanych miejsc
 • Ozonowanie pomieszczeń
 • Odgrzybianie pomieszczeń
 • Remonty zalanych lokali
UWAGA!!! Jeżeli Państwa mieszkanie, dom, budynek gospodarczy czy garaż są ubezpieczone to za wszystkie ww. czynności zapłaci ubezpieczyciel. Sporządzamy odpowiednią dokumentację dla Państwa ubezpieczyciela, jak również możemy podpisać cesję na osuszanie, wtedy rozliczamy się bezpośrednio z Państwa ubezpieczycielem.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679