Odwiedź nas na Facebooku
Optimal osuszanie mieszkań logo

Osuszanie mieszkań Warszawa i okolice

Osuszanie pomieszczeń

Osuszanie mieszkań i budynków po zalaniach:

miernik wilgotnosci

Zwykle, kiedy doszło do zalania najpierw naprawiamy przyczynę awarii. Następnie nasza firma wykonuje pomiary wilgotności zalanych pomieszczeń i powierzchni – ścian i posadzek. Jeśli woda i wilgoć wniknęły także pod posadzkę (do warstwy izolacyjnej), należy wtedy również wykonać pomiar wilgotności pod posadzką przy pomocy specjalistycznych elektrod. Po wykonanych pomiarach sporządzamy protokół początkowy wraz z analizą wyników pomiarów, który jest honorowany przez ubezpieczycieli. Jeśli pomiary wykażą zawilgocenie należy jak najszybciej rozpocząć proces osuszania, gdyż każdy dzień zwłoki pogłębia zawilgocenie na kolejne ściany i pomieszczenia, a także powoduje powstawanie grzyba i pleśni.

Jeśli wykonane pomiary wilgotności pod posadzką wykażą, że wniknęły pod nią woda i wilgoć to jedynym sposobem usunięcia ich jest wykonanie osuszania podposadzkowego (warstw izolacyjnych). Osuszanie takie polega na odciągnięciu wilgoci spod posadzki specjalistycznym sprzętem – osuszaczem podposadzkowym.

Na koniec procesu osuszania wykonujemy ozonowanie pomieszczeń. Ozonowanie zabija w powietrzu bakterie oraz zarodniki grzybów i pleśni. Skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy spowodowane wilgocią, a także znacząco poprawia jakoś powietrza w pomieszczeniach.
Jeśli w osuszanych pomieszczeniach występuje grzyb lub pleśń, usuwamy go przy użyciu specjalistycznych środków,
natomiast po zakończonym procesie osuszania profilaktycznie również zabezpieczamy powierzchnie odpowiednimi środkami, aby pleśń i grzyb nie powróciły.

 

Świadczymy następujące usługi: