Odwiedź nas na Facebooku
osuszanie scian w mieszkaniu optimal osuszanie 2

Osuszanie murów i ścian – wybierz kompleksowe usługi od Optimal i rozpraw się z wilgocią raz na zawsze

Lokalizacja wycieku, Osuszanie, Remont wykonamy na koszt Waszego Ubezpieczyciela !
Woda zalała Ci mieszkanie? Masz problem z wilgotnymi murami i ścianami? A może remontujesz, wykańczasz mieszkanie lub dom i chcesz pozbyć się wilgoci technologicznej? Postaw na osuszanie murów i ścian od Optimal Osuszanie i zapomnij o kłopocie. Oferujemy kompleksowe usługi osuszania budynków mieszkalnych, usługowych oraz przemysłowych, które pozwalają na dobre pozbyć się wilgoci z murów i ścian oraz posadzek. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Jak pozbyć się wilgoci z murów i ścian? Postaw na kompleksowe usługi osuszania

Awaria na rurach wodno-kanalizacyjna, wady techniczne (fuszerki “fachowców”) systemów do odprowadzania wody czy też niewłaściwe wykonanie izolacji poziomej fundamentów – wszystko to może sprawiać, że w murach i ścianach będzie zalegać wilgoć. Niezależnie od przyczyn występowania zawilgocenia możesz liczyć na naszą kompleksową pomoc. Porzuć domowe sposoby osuszania murów i ścian na rzecz profesjonalnych metod, które przynoszą rzeczywiste efekty !
Dysponujemy wiedzą i doświadczeniem, które pozwalają nam realizować nawet najbardziej wymagające zlecenia. Spośród dostępnych metod osuszania ścian zawsze wybieramy tę, która gwarantuje najlepsze rezultaty, czyli szybko i bezpiecznie redukuje poziom wilgoci, a jednocześnie nie ingeruje w strukturę murów i ścian.
Każde zlecenie traktujemy indywidualnie. Dokonujemy oględzin, szukamy źródła problemu, wykonujemy niezbędne pomiary i likwidujemy szkodę. Dobieramy optymalną metodę, która pozwala rozprawić się z nadmierną wilgocią w pomieszczeniach, a następnie sprawnie przeprowadzamy osuszanie ścian i murów. Działamy szybko, dokładnie, czysto i według ustalonego harmonogramu prac. Dzięki temu już na starcie wiesz, kiedy osuszane wnętrza Twojego mieszkania, domu będą gotowe do użytku.

osuszanie sciany po zalaniu optimal osuszanie osuszanie mieszkan domow budynkow optimal osuszanie osuszanie murow i scian osuszanie optimal osuszanie warszawa osuszanie pomieszczen optimal osuszanie osuszanie pomieszczen warszawa optimal osuszanie osuszanie pomieszczen warszawa optimal osuszanie 2 osuszanie pomieszczen wynajem sprzetu optimal osuszanie osuszanie po zalaniach optimal osuszanie osuszanie po zalaniu w mieszkaniu optimal osuszanie warszawa osuszanie scian optimal osuszanie warszawa osuszanie scian w mieszkaniu optimal osuszanie osuszanie scian w mieszkaniu optimal osuszanie 2 osuszanie scian w mieszkaniu optimal osuszanie warszawa osuszanie scian w mieszkaniu optimal osuszanie warszawa 2 osuszanie sciany optimal osuszanie warszawa 2 osuszanie sciany osuszanie optimal osuszanie warszawa osuszanie sciany po zalaniu optimal osuszanie osuszanie sciany w mieszkaniu warszawa optimal osuszanie warszawa profesjonalne osuszanie mieszkan warszawa okolice optimal osuszanie profesjonalne osuszanie mieszkan w warszawie optimal osuszanie profesjonalne osuszanie pomieszczen optimal osuszanie warszawa profesjonalne osuszanie pomieszczen warszawa optimal osuszanie profesjonalne osuszanie pomieszczen warszawa optimal osuszanie 3 profesjonalne osuszanie scian warszawa optimal osuszanie profesjonalne osuszanie scian warszawa optimal osuszanie 3

Masz problem z wilgocią w mieszkaniu? Skorzystaj z naszego eksperckiego wsparcia i postaw na skuteczne osuszanie ścian i murów. Gwarantujemy nie tylko kompleksową obsługę, ale i krótkie terminy oczekiwania na realizację naszych prac !!!

Czym najlepiej osuszyć ściany i mury? Wybierz profesjonalistów z wyspecjalizowanym sprzętem

Osuszanie ściany i murów wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu. W Optimal Osuszanie dysponujemy niezbędnymi urządzeniami, dzięki którym jesteśmy w stanie pozbyć się wilgoci nawet z największych powierzchni i trudno dostępnych miejsc np. pod wanną czy wewnątrz zabudowy geberitu. Osuszamy zarówno pomieszczenia mieszkalne, jak i komercyjne czy usługowe, na dobre rozprawiając się z wilgocią.
Sprawdź, dlaczego jeszcze warto nam zaufać i skorzystać z naszych usług

osuszanie pomieszczen warszawa optimal osuszanie
Kompleksowa obsługa
Nie tylko specjalizujemy się w osuszaniu ścian i murów budynków, ale również wykonujemy remonty po zalaniu, które obejmują m.in. skucie tynku. Lokalizujemy wycieki, wynajmujemy osuszacze, a także zajmujemy się odgrzybianiem i ozonowaniem pomieszczeń
Sprawne działanie
Nie mamy problemu z osuszaniem nawet dużych powierzchni. Działamy sprawnie i dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej pomieszczenia były gotowe do użytku. Jednocześnie dbamy o jakość wykonywanych usług.
Udowodniona skuteczność
Nawet najbardziej wilgotne powietrze, ściany i mury nie stanowią dla nas wyzwania. Dysponujemy wiedzą, doświadczeniem i sprzętem, dzięki czemu przeprowadzamy skuteczne osuszanie ścian i murów, co udowadniają pozytywne opinie w internecie oraz referencje naszych zadowolonych Klientów.

Jak rozpoznać, że ściany i mury wymagają osuszania? Co może powodować problemy z wilgocią we wnętrzach domu lub mieszkania ?

Kiedy masz do czynienia z zalaniem, nietrudno rozpoznać, że ściany i mury wymagają osuszenia. Zdarza się jednak, że problem z wilgocią w budynku jest złożony. W efekcie trudno dostrzec pierwsze symptomy problemu. Dopiero gdy jest on poważny, daje o sobie znać. W jaki sposób? Co może odpowiadać za nadmiar wilgoci w pomieszczeniach?

Typowe oznaki podciągania wilgoci
żółtawe lub brązowe plamy nad powierzchnią podłogi tzw. purchle
wydęty tynk w dolnej części ściany
wilgotne lub gnijące listwy przypodłogowe
gnijące podłogi
białe, puszyste osady soli w tynku
ciemne plamy pleśni
charakterystyczny zapach stęchlizny w pomieszczeniach “zapach piwnicy”
Najczęściej występujące przyczyny zawilgocenia ścian i murów
bezpośrednie działanie wody (np. w wyniku uszkodzenia lub niewłaściwego montażu dachu albo rur bądź awarii urządzeń pobierających wodę)
wady techniczne systemów, które odprowadzają wodę opadową
podniesienie się poziomu wód gruntowych
brak wentylacji, który zwiększa ogólny poziom wilgoci w budynku
brakująca, zniszczona lub niewłaściwie ułożona izolacja pozioma fundamentów, która sprawia, że cząsteczki wody są podciągane z gruntu do murów i ścian
kondensacja pary wodnej w przegrodach budowlanych

Analiza oznak pozwala określić przyczynę zawilgocenia. Samo osuszenie na niewiele się zda, jeżeli źródło problemu nie zostanie wyeliminowane. Na przykład jeżeli wilgotne ściany i mury są spowodowane brakiem lub niewłaściwym wykonaniem izolacji poziomej konieczne może być podcinanie murów fundamentowych.
Czasem woda znajdująca się w ścianie i murach uniemożliwia przeprowadzenie remontu. Dlatego w pierwszej kolejności należy przeprowadzić osuszanie. Bywa też odwrotnie. Niezbędne naprawy należy wykonać przed przystąpieniem do usuwania nadmiaru wilgoci. Inaczej nawet najlepiej wdrożone metody mechanicznego osuszania ścian i murów na niewiele się zdadzą, gdyż problem z czasem powróci.

UWAGA!!! Jeżeli Państwa mieszkanie, dom, budynek gospodarczy czy garaż są ubezpieczone to za wszystkie ww. czynności zapłaci ubezpieczyciel. Sporządzamy odpowiednią dokumentację dla Państwa ubezpieczyciela, jak również możemy podpisać cesję na osuszanie, wtedy rozliczamy się bezpośrednio z Państwa ubezpieczycielem.
osuszanie budynkow warszawa okolice optimalosuszanie 4
Chcesz przeprowadzić osuszanie ścian i murów oraz remont mieszkania na koszt ubezpieczyciela?
Uniwersalna metoda osuszania ścian i murów nie istnieje – skorzystaj z usług fachowców, którzy zaproponują spersonalizowane rozwiązanie
Skontaktuj się z naszym ekspertem, który podpowie Ci, jakich formalności musisz dopełnić i sporządzi odpowiednią dokumentację
W zależności od przyczyny problemu, stopnia zawilgocenia, konstrukcji budynku czy też grubości ściany konieczne może być zastosowanie odmiennej metody osuszania murów i ścian. Każdorazowo dopasowujemy sposób pozbycia się nadmiaru wilgoci do indywidualnych wymagań miejsca, a także potrzeb zleceniodawcy. Dzięki temu osiągamy rezultaty, efektywnie osuszając mury i każdą ścianę.
con square blu
1
Staranna diagnoza i precyzyjne pomiary
Nasz proces rozpoczynamy od dokładnych pomiarów i rzetelnej diagnozy problemu, co stanowi kluczowy etap umożliwiający nam skuteczne dostosowanie strategii do konkretnych warunków. Przed przystąpieniem do prac osuszających przeprowadzamy szczegółowe pomiary, identyfikując dokładnie źródło problemu zalania.
con toolbox blu
2
Indywidualnie dostosowana metoda osuszania
Starannie dobieramy najbardziej odpowiednią metodę osuszania. Nasze podejście opiera się na elastycznym podejściu do każdej sytuacji, umożliwiając optymalizację procesu z uwzględnieniem specyfiki danego zadania.
con swiss army knife blu
3
Skuteczność zastosowanych metod
W trakcie procesu osuszania korzystamy z zaawansowanych urządzeń, precyzyjnie dostosowując je do charakterystyki danego zadania. Nasze metody osuszania są nie tylko efektywne, ale także bezpieczne i nieinwazyjne, minimalizując wszelkie zakłócenia w przestrzeni klienta.
con ruler pencil blu
4
Weryfikacja działań
Na zakończenie procesu przeprowadzamy końcowe pomiary, co stanowi kluczowy element potwierdzający skuteczność naszych działań. Ten etap gwarantuje, że usługa osuszania została wykonana na najwyższym poziomie, a problem zalania został efektywnie rozwiązany. Optymalne to gwarancja satysfakcji naszych klientów poprzez profesjonalne podejście i skuteczne rozwiązania.
Metody osuszania murów i ścian
Osuszanie absorpcyjne

W jego przypadku cząsteczki wody zgromadzone w zawilgoconych ścianach i murach są z nich „odbierane” przy wykorzystaniu suchego powietrza, które jest produkowane przez osuszacze.
Urządzenia zawierają specjalne środki, np. na bazie krzemianów, które absorbują one wilgoć znajdującą się w osuszanym pomieszczeniu. Następnie osuszacze wydmuchują suche powietrze, które ponownie nasyca się cząsteczkami wody. Cały cykl osuszania ścian i murów trwa tak długo, aż wilgoć zostanie całkowicie usunięta.

Osuszanie mikrofalowe

Polega na podgrzaniu zawilgoconego fragmentu do wysokiej temperatury przy pomocy mikrofal, w wyniku czego znajdujące się w murach i ścianach wewnętrznych cząsteczki wody wyparowują.
Mikrofale są produkowane przez specjalny generator wyposażony w antenę tubową, którą przystawia się do zawilgoconej ściany. Przenikają one w zasadzie przez całą grubość muru i podgrzewają nie tylko wewnętrzną, ale i zewnętrzną warstwę ściany. Gdy jeden fragment zostanie osuszony, antenę przykłada się do kolejnego.

Osuszanie kondensacyjne

Prowadzi do obniżenia względnej wilgotności powietrza w pomieszczeniach, a w efekcie osuszenia ścian i murów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych osuszaczy kondensacyjnych.
Urządzenia zasysają zawilgocone powietrze, które trafia na parownik, gdzie jest intensywnie schładzane. Prowadzi to do kondensacji pary wodnej i jej zamiany w ciecz, która zostaje odprowadzona przez pompę do kanalizacji. Cały cykl osuszania ścian i murów jest powtarzany, aż do momentu pozbycia się całej wilgoci.

Osuszanie gorącym powietrzem

Do osuszania ścian i murów gorącym powietrzem stosuje się nagrzewnice elektryczne, gazowe lub olejowe. Wydmuchują one powietrze o temperaturze od 50 do 250 st. C., które ogrzewa wnętrze.
W efekcie wilgoć intensywnie odparowuje z wierzchniej warstwy suszonych ścian i murów. Cały proces osuszania przebiega aż do momentu osiągnięcia tzw. równowagi wilgotności, który dla różnych materiałów budowlanych jest odmienny.

Elektroosmoza

Sprawia, że kierunek ruchu cząsteczek wody zostaje odwrócony (skierowany w dół). Mur i ściany nie tylko przestają kapilarnie podciągać wilgoć z gruntu, ale również stopniowo się osuszają.
Metoda elektroosmozy wykorzystuje specjalne urządzenia do osuszania ścian i murów, które są zasilane prądem elektrycznym. Emitują one fale elektromagnetyczne, które zmieniają polaryzację cząsteczek wody. W efekcie dochodzi do modyfikacji kierunku ich ruchu, co zabezpiecza budynek przed przesiąkaniem wody.

Iniekcja krystaliczna

To jedna z metod wtórnej izolacji poziomej budynków. W jej ramach w murze wykonuje się otwory o średnicy 20-30 mm, do których zostaje wprowadzony specjalistyczny środek chemiczny.
Pod wpływem grawitacji i podciągania kapilarnego wnika on głęboko w strukturę muru i zamyka kapilary odpowiedzialne za transport wilgoci. Iniekcja grawitacyjna eliminuje problem zawilgocenia fundamentów bez ingerencji w konstrukcję budynku i sprzyja stopniowemu osuszaniu ścian i murów.

Każda z wymienionych metod osuszania murów i ścian niesie za sobą pewne ryzyka. Dlatego tak istotny jest prawidłowy dobór sposobu eliminacji zawilgocenia, a także odpowiednie przeprowadzenie procesu. Tylko wówczas przyniesie on zakładane rezultaty, a jednocześnie nie będzie stwarzać zagrożenia – czy to dla murów, czy to dla użytkowników osuszanych pomieszczeń.

Dlatego nie eksperymentuj, a osuszanie ścian i murów pozostaw naszym fachowcom. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że obecność wilgoci w budynku to złożony problem, który może wymagać zastosowania wielu działań. Inaczej nie przestanie ona przenikać w głąb muru i ściany. Dlatego do maksimum wykorzystujemy dostępne możliwości. Zawsze służymy radą i wsparciem merytorycznym, co sprawia, że suszenie ścian i murów jest efektywne i skuteczne.

Szukasz rzetelnej firmy, która świadczy kompleksowe usługi osuszania budynków? Postaw na Optimal Osuszanie. Dysponujemy doświadczeniem w usuwaniu wilgoci zarówno w przypadku ścian wewnętrznych, jak i murów zewnętrznych, a także fundamentów. Chcesz się przekonać? Skontaktuj się z nami lub sprawdź nasze realizacje.

Dlaczego warto nam zaufać?
Wybierając Firmę Optimal, inwestujesz w doświadczenie, wysoką jakość usług, oraz gwarancję satysfakcji. Z nami, Twój problem zalania staje się naszym priorytetem.
con plumb line blue
Doświadczenie i wiedza
Nasza wieloletnia obecność na rynku pozwala nam być na bieżąco z najnowszymi technologiami i metodami osuszania. Zdobyte doświadczenie umożliwia nam skuteczne radzenie sobie z różnorodnymi sytuacjami i dostarczanie rozwiązań na miarę oczekiwań.
con helmet blu
Wykwalifikowani specjaliści
Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych fachowców, posiadających wieloletnią praktykę w dziedzinie osuszania. Ich wiedza i umiejętności są naszym największym atutem, zapewniając profesjonalne podejście do każdego zadania.
con digger blu
Sprawdzony sprzęt
Korzystamy z najlepszego dostępnego sprzętu, co pozwala nam skutecznie reagować na różne przypadki zalania. Posiadamy gotowe rozwiązania i metody dostosowane do różnorodnych sytuacji, co przekłada się na efektywność naszych działań.
con jacket blu
Gwarancja jako dowód na jakość
Na każdą świadczoną przez nas usługę wystawiamy pisemną gwarancję. To dla Państwa dodatkowe zabezpieczenie i pewność, że podejście do problemu zalania jest kompleksowe i skuteczne. Ponadto, służymy pomocą w przygotowaniu dokumentacji potrzebnej w procesie ubezpieczeniowym.
jak dziala osuszacz powietrza