Odwiedź nas na Facebooku

Lokalizacja wycieków Warszawa

Lokalizacja wycieków wody Warszawa i okolice

Firma OPTIMAL zajmuje się:

 • profesjonalną i 100% skuteczną lokalizacją wycieków wody na instalacjach wodnych, centralnego ogrzewania oraz kanalizacyjnych;
 • osuszaniem mieszkań i domów po zalaniach;
 • remontami po zalaniach (mamy własną ekipę remontową);
Wszystkie powyższe prace wykonujemy na koszt Państwa Ubezpieczycieli mieszkań i domów (w tym również Lokalizację wycieków).
Podczas lokalizacji wycieku wykorzystujemy skuteczne metody i nowoczesny sprzęt takie jak:

 • Kamera termowizyjna (termowizja);
 • Kamera inspekcyjna (trudno dostępne miejsca);
 • Geofon (detektor szumów wytwarzanych przez każdy wyciek);
 • Próby ciśnieniowe na instalacjach: ciepłej, zimnej wody oraz centralnego ogrzewania;
 • Gaz znacznikowy + detekcja;
 • Barwnik UV (badanie szczelności instalacji kanalizacyjnej);
 • Pomiar wilgotności (pomiar wilgotności ścian i wylewki).

 

grafika 1

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w technikach lokalizacji wycieków

Lokalizujemy wycieki małoinwazyjnie wyznaczając punktowo miejsce wycieku, dzięki czemu ewentualne rozkucie ograniczy się do jednej płytki, a nie do całej posadzki

Szybka i precyzyjna lokalizacja wycieków to pierwszy krok do usunięcia awarii. Dopiero po wykryciu i naprawieniu problemu związanego z wyciekiem, można przystąpić do osuszania lokalu i dalszych prac remontowych. Samodzielne próby wykrycia źródła wycieku rzadko kiedy są skuteczne. Specjalistyczna firma Optimal posiadająca najnowszy, zaawansowany technicznie i profesjonalny sprzęt do lokalizacji wycieków na instalacjach wodno-kanalizacyjnych, a przede wszystkim doświadczenie podczas prac związanych z lokalizacją wycieków wytypuje konkretne miejsce w którym jest awaria, dzięki czemu rozkujemy finalnie tylko jedną płytkę, a nie będziemy rozkuwać na chybił trafił poł łazienki Klientowi jak często proponują kiepscy fachowcy. Do tego za prace związane z lokalizacją wycieku zapłaci Ubezpieczyciel Klienta na podstawie protokołu z przebiegu lokalizacji wycieku wystawionego po zakończeniu prac zgodnie z wymaganiami Ubezpieczycieli.
Właściciele mieszkań i domów najczęściej dowiadują się o tym, że mają wyciek wody poprzez widoczne gołym okiem bąble farby na ścianach, odchodzące listwy przypodłogowe od ścian oraz nieprzyjemny zapach wilgoci w mieszkaniu podobny do zapachu „starej piwnicy”. W przypadku takich objawów należy jak najszybciej umówić się na wizytę z naszymi specjalistami, którzy znajdą przyczynę awarii co pozwoli uniknąć dalszych zniszczeń mieszkania lub domu, a tym samym koszty dalszego remontu będą niższe, a zakres szkody już się nie powiększy.
Mamy wieloletnie doświadczenie i dysponujemy najlepszym sprzętem do diagnostyki wycieku oraz jego naprawy. Z nami zlokalizujesz każdą przyczynę wycieku i powstrzymasz nieprzyjemne konsekwencje zalania.

Video z naszych realizacji

Kliknij w jedną z poniższych miniatur aby włączyć nagranie

Dlaczego szybka lokalizacja wycieku jest ważna?

Klienci mający problem z wilgocią, która się pojawiła u nich w mieszkaniu lub domu, powinni jak najszybciej rozpocząć czynności związane z profesjonalnym wykrywaniem miejsca wycieku. Czynności te należy rozpocząć zaraz po zauważeniu jednego z poniższych objawów:

 • Wilgoci pojawiającej się na ścianach, posadzkach i w miejscach styku powierzchni oraz przy ościeżnicach;
 • Ciemnych plam pleśni lub białych wykwitów solnych na ścianach i podłogach;
 • Purchlach i bąblach tworzących się na powierzchniach ścian;
 • Odchodzących od ścian listew przypodłogowych;
 • Zagrzybionych „pleców” szaf wnękowych;
 • Wypaczonego i wyłódkowanego parkietu lub paneli;
 • Zapachu stęchlizny (zapach tzw. „starej piwnicy”).
Niektóre z powyższych oznak pojawiają się w początkowej fazie wycieku, a inne zwiastują poważniejsze problemy, na przykład długotrwały wyciek wody. Szybkie wezwanie naszych fachowców do zlokalizowania usterki to niezwykle ważna czynność celem ograniczenia skutków i zasięgu zalania. Natychmiastowa reakcja na objawy zawilgocenia i zalania to oszczędność Państwa czasu i pieniędzy. Skuteczne usunięcie usterki sprawia, że właściciel nieruchomości nie musi wykonywać później rozległego remontu. Zwykle wystarczy wytypowanie przez naszych fachowców konkretnego miejsca w którym jest wyciek co pozwoli uniknąć większych zniszczeń w mieszkaniu / domu niż jest to niezbędne aby naprawić awarię. Po skutecznym zlokalizowaniu wycieku wykonujemy w kolejnym kroku osuszanie (w tym profesjonalne osuszanie podposadzkowe) oraz remont mieszkania / domu po zalaniu, a WSZYSTKO to na koszt Waszego Ubezpieczyciela !

Jakie są przyczyny wycieków?

Wykrywanie wycieków w Warszawie i okolicach, wykonywane przez naszą firmę Optimal, to gwarancja skutecznej identyfikacji źródła awarii, szybkość reakcji oraz kontakt z Klientem co jest bardzo istotnym czynnikiem w naszej pracy. Powody wystąpienia zawilgocenia w mieszkaniach, domach lub lokalach użytkowych, są zwykle podobne.Do najczęstszych przyczyn wycieków wody należą:

 • Rozszczelnienia lub pęknięcie rur / złączek centralnego ogrzewania oraz ciepłej, zimnej wody;
 • Przypadkowe przewiercenie rur CO, CW, ZW oraz kanalizacyjnych w czasie prac wykończeniowych i remontowych w lokalu;
 • Wadliwy sposób zamontowania armatury łazienkowej, brodzików, baterii, odpływów liniowych, zlewów kuchennych, bidetów, wanien itp., który prowadzi do nieszczelności i w konsekwencji do zalania mieszkania lub domu.

Metody do profesjonalnej lokalizacji wycieków

Bez względu na przyczynę, firma OPTIMAL wykona dokładne i precyzyjne czynności lokalizacji wycieku. Lokalizacja wycieków wody może być przeprowadzana na różne sposoby. Kluczowe znaczenie ma odpowiedni dobór metody lokalizacji wycieku do konkretnej sytuacji u Klienta. Nasi specjaliści dysponują doświadczeniem, dlatego mogą podejmować decyzje na bieżąco u Klienta dostosowując sprzęt i metodę lokalizacji wycieku do danej sytuacji. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu do lokalizacji wycieku jaki tylko jest dostępny na rynku.

 • Próby ciśnieniowe

  Próby ciśnieniowe to pierwsza i zarazem najmniej wymagająca metoda sprawdzania szczelności instalacji wodnych w mieszkaniu lub domu. Nasi fachowcy przeprowadzają takie testy osobno dla każdej z instalacji, czyli dla ciepłej i zimnej wody oraz dla instalacji CO. Jeśli właśnie w tych instalacjach powstała usterka, będzie widoczny spadek ciśnienia na danej instalacji informujący nas, że właśnie na niej jest awaria.

 • Termowizja

  Wykorzystanie kamery termowizyjnej do wykrywania wycieków to nowoczesna, BEZINWAZYJNA i bardzo skuteczna metoda. Sięgamy po nią najczęściej w sytuacjach, gdy usterka pojawiła się pod posadzką – na przykład w rurach ogrzewania podłogowego. Termowizja pozwala nam z dużym prawdopodobieństwem ustalić, w którym punkcie doszło do uszkodzenia rur lub ich połączeń na podstawie obrazu termalnego kamery. Dzięki temu wyznaczamy punktowo miejsce wycieku co pozwoli uniknąć kosztownego remontu.

 • Gaz znacznikowy

  Detekcja gazem znacznikowym to nowoczesna metoda. Po wykonaniu prób ciśnieniowych i ustaleniu na której instalacji jest awaria, wpuszczamy do niej specjalny Gaz Znacznikowy, a następnie za pomocą detektora sprawdzamy skąd wychodzi co pozwala ustalić dokładne miejsce awarii na danej instalacji. Zwykle wystarczy chwila, aby gaz dostał się do miejsca wycieku. To precyzyjna technika pozwalająca na wykrywanie usterki, nawet jeśli doszło do uszkodzenia pod podłogą gdzie jest ograniczony dostęp.

 • Barwniki UV

  Zdarza się, że wycieki i nieszczelności pojawiają się również w rurach kanalizacyjnych. W takich przypadkach wykonujemy usługę profesjonalnej detekcji miejsca awarii z wykorzystaniem barwnika UV. Wpuszczamy specjalistyczny barwnik UV do rur kanalizacyjnych np. do toalety, bidetu, umywalki lub zlewu kuchennego i przy pomocy detektora UV sprawdzamy gdzie się pojawił co może potwierdzić diagnozę, że przyczyna awarii jest na instalacji odpływowej.

 • Kamera inspekcyjna

  Przy pomocy specjalistycznej kamery inspekcyjnej jesteśmy w stanie zweryfikować szczelność rur instalacji kanalizacyjnej / odpływowej lub innych ciężko dostępnych miejsc np. pod zabudową wanny, brodzika lub wewnątrz zabudowy geberitu. Kamera inspekcyjna jest przez naszego specjalistę wsuwana w ciężko dostępne miejsce, a następnie obraz ze środka jest widoczny na monitorze kamery co znacznie ułatwia ustalenie miejsca i przyczyny wycieku.

 • Pomiar wilgotności

  Istotnym krokiem w doborze metody detekcji, jest określenie stopnia i obszaru zawilgocenia mokrych ścian, a także obszaru zawilgocenia pod posadzką w warstwie izolacyjnej. Dysponujemy sprzętem do pomiaru wilgotności zarówno ścian jak i pod posadzką. Określamy rozkład zawilgocenia, dzięki temu wiemy, w których obszarach najlepiej rozpocząć poszukiwania wycieku.

ld20hc set 02 1bc2

Wybierając usługi naszej firmy dla terenu Warszawy i okolic, możesz liczyć nie tylko na wykrycie miejsca wycieku. Nasi fachowcy często wykonają naprawę uszkodzenia bezpośrednio na miejscu u Klienta. Otrzymasz od nas pełną dokumentację dotyczącą przeprowadzonych prac związanych z lokalizacją wycieku, dzięki czemu za wszystkie prace związane z lokalizacją wycieku (lokalizacja wycieku, osuszanie, remont po zalaniu) zapłaci Państwa Ubezpieczyciel.

 

Lokalizowanie wycieków wody, osuszanie, remont po zalaniu i inne pozostałe nasze usługi

Lokalizowanie wycieków to jedna z wielu usług, które kompleksowo oferujemy naszym Klientom z Warszawy i okolic. Wśród naszych usług znajdziesz:

 • Specjalistyczną Lokalizację wycieków;
 • Osuszanie mieszkań, domów, lokali usługowych, piwnic;
 • Osuszanie podposadzkowe;
 • Ozonowanie i odgrzybianie po zalaniu lokali mieszkalnych i usługowych;
 • Kompleksowe remonty mieszkań i domów po zalaniu (mamy własną ekipę remontową).
Wszystkie powyższe usługi wykonamy na koszt Państwa Ubezpieczyciela lub Ubezpieczyciela sprawcy zalania włącznie z Lokalizacją Wycieków.Jeżeli zainteresowała Państwa oferta naszej firmy zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – doradzimy od czego zacząć, jak postępować z Ubezpieczycielem oraz wykonamy niezbędne kosztorysy zgodnie z wymogami Ubezpieczycieli.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679

#bialoleka#praga_polnoc#praga_poludnie#rembertow#targowek#wawer#wesola#wilanow#ursynow#mokotow#wlochy#ursus#ochota#srodmiescie#wola#bemowo#zoliborz#bielany
#bialoleka_m#praga_polnoc_m#praga_poludnie_m#rembertow_m#targowek_m#wawer_m#wesola_m#wilanow_m#ursynow_m#mokotow_m#wlochy_m#ursus_m#ochota_m#srodmiescie_m#wola_m#bemowo_m#zoliborz_m#bielany_m