Odwiedź nas na Facebooku

Remonty po zalaniach

OPTIMAL to firma zajmująca się nie tylko osuszaniem pomieszczeń po zalaniu, ale również remontem mieszkań i domów, w których doszło do tego zdarzenia. Nasi pracownicy stawiają przede wszystkim na rzetelność, kompleksowość i skuteczność, dlatego zanim dojdzie do remontu po zalaniu, lokalizują wyciek, osuszają mieszkanie, sprawdzają poziom wilgotności w pomieszczeniach, odgrzybiają je i ozonują.
Dzięki temu, oferta naszej firmy jest kompleksowa i wszystko włącznie z remontem po zalaniu jest przez nas wykonywane na koszt Waszego Ubezpieczyciela.

profesjonalne remonty

nasze remonty

Od czego zacząć remont po zalaniu?

Po upewnieniu się, że przyczyna, która spowodowała zalanie została wyeliminowana, należy bezzwłocznie osuszyć zalane pomieszczenie. Dokładne osuszenie lokalu jest niezbędne przed końcowym etapem, jakim jest remont zalanego mieszkania. Należy pamiętać, że aby osuszanie było skuteczne należy osuszyć ściany, sufity, posadzki także wewnątrz tynków, a nie tylko z zewnątrz, gdyż niedokładne wysuszenie wewnątrz tynków może spowodować pozostanie wilgoci w środku, która w dalszym czasie może powodować odpadanie farby, brzydki zapach, a nawet może prowadzić do pojawienia się grzyba. Dlatego proces osuszenia pomieszczenia warto powierzyć fachowcom posiadającym specjalistyczny sprzęt oraz doświadczenie, które gwarantują pewność, że ściany i sufity będą suche nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz. Zanim nasi fachowcy przystąpią do wykonania remontu, upewniają się, że pomieszczenie jest dokładnie wysuszone. W tym celu przeprowadzają dokładny pomiar wilgotności w pomieszczeniu. Jeśli w remontowanym pomieszczeniu wytworzyły się już grzyb lub pleśń, przeprowadzamy odgrzybianie, które pozwoli wyeliminować zagrożenie związane z pojawieniem się tego pasożyta.
Ponadto w naszej ofercie znajduje się ozonowanie, które jest zalecane w przypadku pojawienia się nieprzyjemnego zapachu po zawilgoceniu mieszkania, a także w przypadku zajęcia pomieszczeń przez szkodniki i owady. Dopiero po dokładnych oględzinach i upewnieniu się, że mieszkanie jest dokładnie osuszone, wolne od wszelkich szkodników, przechodzimy do końcowego etapu naszych prac, jakim jest remont.Jako firma dysponujemy własną doświadczoną ekipą remontową, która jest wyspecjalizowana w tego typu pracach. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i oczekiwania naszych klientów dotyczące remontu oraz doceniamy zaufanie jakim nas obdarzają, dlatego zawsze stajemy na wysokości zadania jakie nam powierzają. 
Remont po zalaniu wykonujemy na koszt Waszego Ubezpieczyciela.

Oferowane usługi i nasze atuty

Usługi zazwyczaj wchodzące w skład naszych prac remontowych to:

 • usunięcie z zalanego sufitu i ścian złuszczonych warstw farb i gładzi
 • zagruntowanie ścian i sufitu preparatem gruntującym
 • pokrycie ścian i sufitu tynkiem i gładzią
 • malowanie ścian i sufitu
 • listwy przypodłogowe, panele
 • ścianki i sufity GK
 • tapetowanie ścian

remonty

remonty1 1

Głównymi atutami firmy OPTIMAL są:

 • remont na koszt Waszego Ubezpieczyciela
 • posiadamy własnych pracowników remontowych
 • profesjonalizm i doświadczenie
 • solidność i zaangażowanie
 • niskie i konkurencyjne ceny
 • szybkie i sprawne przeprowadzenie remontu
 • kulturalni pracownicy

Działamy bez zbędnej zwłoki

Jeśli po zakończeniu procesu osuszenia lokalu klient zdecyduje się na dalszą współpracę z nami przy remoncie, będzie on mieć gwarancję, że prace rozpoczną się bez zbędnej zwłoki. Pozwoli to na zaoszczędzenie cennego czasu na szukanie osób będących rzetelnymi fachowcami, które podejmą się remontu zalanego mieszkania. Decyzja o skorzystaniu z usług naszej własnej ekipy remontowej od razu po zakończeniu przez nas procesu osuszania pozwoli na oszczędzenie sobie także dodatkowego bałaganu w mieszkaniu oraz przede wszystkim większych kosztów.
Dla Klientów posiadających ubezpieczenie  – koszty remontu pokryje z polisy Wasz ubezpieczyciel. Zarówno osuszanie, jak i późniejszy remont zalanego mieszkania oraz wszelkie inne prace przeprowadzane przez naszą firmę są zawarte w szczegółowym kosztorysie, który jest uwzględniany do zwrotu wydatków przez firmy ubezpieczeniowe.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679