Odwiedź nas na Facebooku
Optimal osuszanie mieszkań logo

Osuszanie mieszkań i domów po zalaniu

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie powierzchni pod posadzkami

Bardzo często na skutek awarii instalacji wodnej w pomieszczeniach zalaniu ulegają nie tylko same ściany ale również warstwy izolacji znajdujące się pod posadzką. W wyniku tego typu awarii woda i wilgoć wnikają w głąb posadzki aż do jej warstw izolacyjnych np. styropianu tworząc niebezpieczeństwo powstania grzyba i pleśni, a nawet do uszkodzenia materiału budowlanego.

W takim przypadku niezbędne jest zastosowanie specjalistycznej metody osuszania warstw izolacyjnych posadzki jaką jest osuszanie podposadzkowe, która wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Osuszanie podposadzkowe polega na odessaniu wody i wilgoci będącej pod posadzką.

osuszanie-pomieszczen

Wyróżnia się dwie metody osuszania podposadzkowego (warstw izolacyjnych):

osuszanie-podposadzkowe-1W metodzie podciśnieniowej woda oraz wilgotne powietrze jest odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Suche powietrze wlatuje szczeliną dylatacyjną znajdującą się między ścianą, a posadzką następnie pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce. Jest to najbardziej wydajna i dająca najlepsze rezultaty metoda osuszania podposadzkowego.

 

 

osuszanie-podposadzkowe-2W metodzie osuszania nadciśnieniem cały proces przebiega w odwrotnym kierunku. Polega na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory, dzięki czemu wtłaczane pod posadzkę suche powietrze nasyca się wilgocią i jest pchane w stronę dylatacji znajdującej się na łączeniu posadzki i ściany, przez którą wydostaje się na zewnątrz posadzki do pomieszczenia. Obieg powietrza w tej metodzie pozwala skutecznie osuszyć warstwy izolacyjne znajdujące się pod posadzką.

osuszanie-warszawa