Odwiedź nas na Facebooku

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie podposadzkowe – co to jest?

osuszanie pod posadzka warszawa

Szukasz sposobu na osuszenie posadzki po zalaniu (osuszanie podposadzkowe)? W Twoim biurze, domu czy mieszkaniu wilgoć weszła pod podłogę/posadzkę? Zlokalizowałeś wyciek, który wchłania się w podłogę lub czujesz nieprzyjemny zapach wilgoci w pomieszczeniu? Skorzystaj z naszych usług osuszania podposadzkowego! Zapewniamy usługę skutecznego usunięcia wody ze wszystkich warstw izolacyjnych posadzek, dzięki czemu unikniesz konieczności wykonania remontu generalnego i odzyskasz miejsce pracy lub wypoczynku zapewniające zdrowe powietrze wolne od pleśni i drobnoustrojów i smrodu. Dysponujemy nowoczesnymi maszynami do osuszania posadzek, a prace wykonujemy na podstawie szczegółowych badań wilgotności również pod posadzką za pomocą specjalistycznych elektrod. W efekcie zapewniamy trwałe osuszenie wszystkich warstw posadzki. Każde zlecenie dokumentujemy protokołami końcowymi i raportami niezbędnymi do udokumentowania zdarzenia w celu uzyskania odszkodowania za osuszanie podposadzkowe — cena za usługę zostanie zwrócona przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

osuszanie podposadzkowe warszawa

Osuszanie podposadzkowe to skuteczna metoda osuszania warstw izolacyjnych styropianu pod posadzką po zalaniu. Wymaga zastosowania specjalistycznych maszyn do osuszania wilgoci lub wody spod posadzki (odsysania). Stosowana jest tam, gdzie doszło do zalania paneli podłogowych, podłóg wykończonych płytkami, drewnem, wykładziną PCV lub dywanową. Pozwala na osuszenie wszystkich warstw posadzki oraz skuteczne usunięcie wilgoci nawet wtedy, gdy woda dostała się w głąb posadzki i została w niej trwale uwięziona. Osuszanie podposadzkowe polega na dokładnym odessaniu wody i wilgoci znajdującej się pod posadzką i pozwala uniknąć konieczności generalnego remontu. Proces wymaga wykonania odpowiednich otworów w posadzce, przez które, w zależności od zastosowanej metody osuszania, wtłaczane jest suche powietrze lub odsysane powietrze wilgotne. Metoda osuszania podposadzkowego może z powodzeniem być stosowana w domach, biurach, mieszkaniach i lokalach usługowych.

 

Możemy także podpisać z Państwem cesję na wykonanie osuszania i rozliczyć się bezpośrednio z ubezpieczycielem.

Jak wygląda osuszanie podposadzkowe?

osuszanie podposadzkowe optimal v2 1

Proces osuszania posadzki po zalaniu w naszej firmie zawsze poprzedzony jest dokładnym pomiarem wilgoci w pomieszczeniu. Naszym zadaniem jest także lokalizacja wycieku, który spowodował zalanie pomieszczeń i posadzki oraz usunięcie jego przyczyny. W ten sposób zapobiegamy wtórnemu zalaniu podłogi. Osuszanie podposadzkowe wykonujemy za pomocą dwóch metod: metody osuszania podciśnieniowego (zalecana i bardziej wydajna) oraz metody osuszania nadciśnieniowego. Pierwszy dotyczy odsysania wody z warstwy podłogi, drugi na wtłaczaniu suchego powietrza, które po nasyceniu wilgocią wypychane jest przez szczeliny dylatacyjne. W obu przypadkach stosujemy wyłącznie certyfikowane osuszacze podposadzkowe, które są obsługiwane przez naszych doświadczonych specjalistów.

Osuszanie podposadzkowe jest często jednym z elementów remontu po zalaniu. Z nami wykonasz cały zakres planowanych prac — od lokalizacji wycieku, przez osuszanie, odgrzybianie i ozonowanie po finalne prace remontowo-budowlane. A wszystko to na koszt ubezpieczyciela, jeśli posiadasz stosowną polisę!

Wyróżnia się dwie metody osuszania podposadzkowego (warstw izolacyjnych):

    • osuszanie podposadzkowe ilustracja 1b

      Metoda podciśnieniowa

      Dzięki zastosowaniu tej metody, woda oraz wilgotne powietrze są odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Suche powietrze wlatuje szczeliną dylatacyjną znajdującą się między ścianą, a posadzką następnie pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce. Jest to najbardziej wydajna i dająca najlepsze rezultaty metoda osuszania podposadzkowego.

 

  • osuszanie podposadzkowe ilustracja 2b

    Metoda osuszania nadciśnieniem

    W przypadku tej metody cały proces przebiega w odwrotnym kierunku. Polega ona na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory, dzięki czemu wtłaczane pod posadzkę suche powietrze nasyca się wilgocią i jest pchane w stronę dylatacji znajdującej się na łączeniu posadzki i ściany, przez którą wydostaje się na zewnątrz posadzki do pomieszczenia. Obieg powietrza w tej metodzie pozwala skutecznie osuszyć warstwy izolacyjne znajdujące się pod posadzką.

Ile trwa osuszanie podposadzkowe?

Proces osuszania posadzki po zalaniu jest uzależniony od ilości wody i stanu zalanej posadzki, która uległa zalaniu. Zazwyczaj osuszanie podposadzkowe trwa od kilku do nawet kilkunastu dni. W tym czasie proces eliminacji wilgoci spod posadzki jest stale monitorowany i zawsze kończy się pomiarem wilgotności, który potwierdza, że usługa została wykonana w pełni skutecznie. Proces osuszania posadzki po zalaniu często wymaga także zastosowania na koniec ozonowania. Pozwala ono na eliminację nieprzyjemnego zapachu wilgoci oraz drobnoustrojów i pleśni, które namnożyły się w wilgotnym środowisku. Bez tego procesu uzyskanie zdrowego i świeżego powietrza będzie niemożliwe.

ilustracja 1

Dlaczego należy przeprowadzić osuszanie podposadzkowe?

ilustracja 2

Awaria instalacji wodnej, powódź czy podtopienia powodują, że zalaniu ulegają nie tylko ściany, ale przede wszystkim podłogi. To powoduje, że woda dostaje się także do warstwy izolacyjnej znajdującej się pod podłogą. Wilgoć pod panelami może być znacznie trudniejsza do usunięcia, niż wilgoć na ścianach, a tradycyjne sposoby polegające na wietrzeniu czy ogrzewaniu pomieszczenia będą całkowicie nieskuteczne. Jeśli masz na przykład zalane panele podłogowe i nie wykonasz osuszania podposadzkowego zmierzającego do osuszenia wszystkich warstw posadzki w tym styropianu, musisz liczyć się z konsekwencjami — szybkim rozwojem drobnoustrojów, pleśni i grzybów, które w wilgotnych i ciepłych warunkach mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia materiału budowlanego, grzyba i przykrego zapachu smrodu spod posadzki. W takim wypadku pozostanie Ci jedynie wykonanie generalnego remontu wraz ze skuwaniem posadzki aż do warstwy izolacyjnej.

Wykonaj osuszanie podposadzkowe na koszt ubezpieczyciela. Zadzwoń do nas — podpowiemy, jak to zrobić!

Dlaczego osuszanie podposadzkowe jest konieczne?

Zgromadzona woda pod panelami stale będzie uwalniać się między innymi jako wilgoć przy ścianach na podłodze powodując podciąganie wilgoci na ściany do góry ponad posadzkę. Pamiętaj, że przebywanie w pomieszczeniach zagrzybionych i zawilgoconych jest szkodliwe dla zdrowia oraz negatywnie wpływa na żywotność wszystkich znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów wykonanych z materiałów, które pochłaniają lub nie są odporne na wilgoć. Jedynie osuszenie posadzki po zalaniu pozwoli Ci trwale usunąć wilgoć ze wszystkich warstw podłogi i pozbyć się problemu nadmiernego zawilgocenia. I co ważne — im szybciej zdecydujesz się na osuszanie podposadzkowe, tym łatwiej usunąć jest wodę spod podłogi. Krótszy czas ekspozycji na wilgoć także spowoduje, że drobnoustroje i pleśń nie namnożą się w dużej ilości, dzięki czemu w pomieszczeniu powietrze będzie zdrowsze i bardziej bezpieczne dla Twojej rodziny czy współpracowników.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679