G-0V99YYVFP7 Odwiedź nas na Facebooku

Osuszanie podposadzkowe

Osuszanie powierzchni pod posadzkami

Osuszanie podposadzkowe Warszawa to jedna z wielu usług świadczonych przez firmę OPTIMAL. Dzięki naszej kompleksowej ofercie, jesteśmy w stanie nie tylko zlikwidować wilgoć widoczną gołym okiem, ale również tę ukrytą, np. pod posadzką.

Często zdarza się, że na skutek awarii instalacji wodnej, podtopień lub powodzi, zalaniu ulegają nie tylko ściany, ale także warstwy izolacji znajdujące się pod podłogą. W takich przypadkach techniki powszechnie znane, takie jak np. wietrzenie czy ogrzewanie okazują się bezskuteczne. W wyniku zalania pomieszczenia, woda i wilgoć wnikają w głąb posadzki, przez wszelkie jej struktury, aż do jej warstw izolacyjnych np. styropianu, tworząc niebezpieczeństwo powstania grzyba i pleśni. Takie przedostanie się wilgoci w głąb posadzki może prowadzić nawet do uszkodzenia materiału budowlanego.

Standardowa podłoga składa się zazwyczaj z czterech warstw: posadzka, jastrych lub inna wylewka wraz z warstwą wyrównującą i podkładową, izolacja termiczna i przeciwwilgociowa oraz podłoże (strop). W przypadku dostania się wody i wilgoci w głąb posadzki zostają one w niej trwale uwięzione. Dlatego, by skutecznie ją stamtąd usunąć, niezbędne jest zastosowanie specjalistycznej metody osuszania warstw izolacyjnych. Osuszanie podposadzkowe Warszawa jest skomplikowanym procesem, który wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Polega on na dokładnym odessaniu wody i wilgoci znajdującej się pod posadzką i dzięki jego zastosowaniu można uniknąć generalnego remontu mieszkania.

osuszanie-pomieszczen

Wyróżnia się dwie metody osuszania podposadzkowego (warstw izolacyjnych):

osuszanie-podposadzkowe-1● Metoda podciśnieniowa – dzięki zastosowaniu tej metody, woda oraz wilgotne powietrze są odsysane z warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Suche powietrze wlatuje szczeliną dylatacyjną znajdującą się między ścianą, a posadzką następnie pod posadzką ulega zawilgoceniu i jest odsysane razem z resztkami wody przez otwory wykonane w posadzce. Jest to najbardziej wydajna i dająca najlepsze rezultaty metoda osuszania podposadzkowego.

 

 

osuszanie-podposadzkowe-2Metoda osuszania nadciśnieniem – w przypadku tej metody cały proces przebiega w odwrotnym kierunku. Polega ona na wtłaczaniu pod posadzkę suchego powietrza przez odpowiednie otwory, dzięki czemu wtłaczane pod posadzkę suche powietrze nasyca się wilgocią i jest pchane w stronę dylatacji znajdującej się na łączeniu posadzki i ściany, przez którą wydostaje się na zewnątrz posadzki do pomieszczenia. Obieg powietrza w tej metodzie pozwala skutecznie osuszyć warstwy izolacyjne znajdujące się pod posadzką.

 

Jako firma cechująca się zarówno dużym doświadczeniem, jak i kompleksowością usług, przed przystąpieniem do osuszania powierzchni pod posadzką, przeprowadzamy dokładne pomiary wilgoci w zalanym pomieszczeniu. Równie ważnym elementem naszej pracy jest lokalizacja wycieku oraz usunięcie jego przyczyny. Tylko dzięki zastosowaniu tych procesów możliwe jest skuteczne osuszenie lokalu.

Czas osuszania podposadzkowego jest uzależniony od ilości wody i stanu faktycznej szkody zalanej podłogi. Zwykle jednak trwa od kilku do kilkunastu dni. Cały proces jest stale monitorowany i zawsze zakończony wykonaniem pomiaru wilgoci, by upewnić się, że osuszanie było w pełni skuteczne.

W przypadku, gdy wilgoć zalega pod posadzką przez długi okres i prawdopodobnie doszło do namnożenia się drobnoustrojów i grzyba, zalecamy przeprowadzenie ozonowania. Usługa ta również jest oferowana przez naszą firmę i dzięki jej zastosowaniu nie tylko pozbędziemy się bakterii, zarodników grzyba i pleśni, ale również usuniemy nieprzyjemne zapachy spowodowane wilgocią. Ozonowanie mieszkania zatem zwalczy zarówno czynniki chorobotwórcze, jak i znacząco poprawi jakość powietrza.

Usługa osuszania podposadzkowego Warszawa wykonywana jest za pomocą wyłącznie sprawdzonego, certyfikowanego sprzętu obsługiwanego przez wykwalifikowanych fachowców.

W naszej firmie ponadto przygotowujemy protokoły i wszelkie rodzaje raportów niezbędne do udokumentowania zdarzenia w celu uzyskania odszkodowania. Oferujemy także podpisanie cesji na osuszanie, dzięki czemu możemy rozliczyć się bezpośrednio z firmą ubezpieczeniową.

 

osuszanie-warszawa