Odwiedź nas na Facebooku

Lokalizacja wycieków mazowieckie

Firma OPTIMAL wykonuje na terenie całego województwa mazowieckiego usługi:

 • lokalizacja wycieków w mieszkaniach oraz domach;
 • osuszanie mieszkań i domów, zalanych piwnic oraz garaży po zalaniu.
Dlaczego nasza firma ?

 • Obsługujemy całe województwo mazowieckie;
 • BEZINWAZYJNA lokalizacja wycieku;
 • Szybka reakcja na Państwa zgłoszenie i przyjazd naszego technika;
 • Dysponujemy specjalistycznym i najnowocześniejszy sprzętem do lokalizacji wycieków;
 • Posiadamy bardzo duże doświadczenie w lokalizacji przecieków;
 • 100% skuteczności przy lokalizacji wycieków;
 • Jesteśmy firmą obecną w branży od 12 lat;
 • Pracujemy 7 dni w tygodniu 7:00-22:00;
 • Działamy kompleksowo: lokalizujemy wyciek, a następnie osuszymy zalane pomieszczenia;
 • Przygotowujemy dokumentację z lokalizacji wycieku dla Ubezpieczyciela;
 • Lokalizację wycieku oraz osuszanie po zalaniu wykonamy na koszt Twojego Ubezpieczyciela.

grafika 1

Profesjonalne zlokalizowanie wycieku wymaga użycia następujących metod:

 • Termowizja;
 • Wykonanie dokładnych prób ciśnieniowych;
 • Specjalistyczny czynnik UV (wycieki na kanalizacji);
 • Lokalizacja miejsca wycieku gazem znacznikowym;
 • Kamera endoskopowa (wyciek widzimy na monitorze kamery);
 • Pomiar rozkładu wilgoci na ścianach i pod posadzką;
Wyciek wody z rur w mieszkaniu lub domu to ogromny problem dla właściciela nieruchomości. Wydostająca się z rur woda może być niezauważona przez bardzo długi czas. Pojawienie się widocznych symptomów wycieku, takich jak wybrzuszanie podłogi, złuszczenie farby na ścianach czy odchodzenie od ścian listew przypodłogowych może oznaczać, że doszło do zawilgocenia ścian, podłóg czy sufitu mieszkania / domu. Długotrwałe działanie wilgoci niesie ze sobą przeważnie bardzo poważne konsekwencje, gdyż może przyczyniać się do rozwoju grzybów i pleśni, a także do tego, że poszczególne elementy konstrukcyjne budynku ulegną zawilgoceniu oraz może spowodować nieprzyjemny zapach zapach podobny do zapachu „starej piwnicy” lub runa leśnego.

Video z naszych realizacji

Kliknij w jedną z poniższych miniatur aby włączyć nagranie

Lokalizacja wycieków wody w CAŁYM województwie mazowieckim

Lokalizacja wycieków wody to zespół skomplikowanych czynności, które należy wykonywać przez fachowca mającego doświadczenie, a nie „zwykłego” hydraulika, który nie dysponuje odpowiednim profesjonalnym sprzętem aby skutecznie zlokalizować wyciek u Klienta. Często przyczyna wycieku jest zupełnie gdzie indziej niż wskazuje wilgoć, która pojawiła się na ścianach. Dzięki lokalizacji wycieku przeprowadzonej przez naszych fachowców z firmy OPTIMAL nie trzeba będzie rozkuwać „całej” łazienki, a jedynie w miejscu wytypowanym przez naszego fachowca np. tylko jedną płytkę z podłogi. Oferowana przez nas profesjonalna lokalizacja wycieków wody pozwala uniknąć większych kosztów późniejszego remontu. Dysponujemy kilkuletnim BEZCENNNYM doświadczeniem w lokalizacji wycieków oraz odpowiednim nowoczesnym sprzętem. Przy tym stosujemy metody, dzięki którym jesteśmy w stanie skutecznie zlokalizować każde miejsce, w którym doszło do wycieku i awarii. Specjalizujemy się w profesjonalnym wykonywaniu usługi, jaką jest lokalizacja wycieków oraz osuszanie po zalaniu. Mazowieckie to województwo na którego całym terenie świadczymy nasze usługi.
Lokalizacja wycieków wody to pierwszy etap od którego rozpoczynamy nasze prace. Dzięki zlokalizowaniu konkretnego miejsca, gdzie doszło do awarii jesteśmy w stanie precyzyjnie ją naprawić, a także usunąć powstałe w jej wyniku szkody poprzez dalsze osuszanie domu po zalaniu (na koszt Ubezpieczyciela!!!). Pozwala to nie tylko zatrzymać dalsze zawilgocenie domu, czy mieszkania, ale także uniknąć pogłębienia się szkód. Do wycieku wody dochodzi najczęściej w wyniku rozszczelnienia rur lub pęknięcia złączek na rurach, nieprawidłowego zamontowania armatury w łazience czy kuchni (tzw. fuszerka montażu) oraz przez przypadkowe przewiercenie rur przez domowników. Bez względu na to, co było przyczyną awarii oferowana przez nas lokalizacja wycieków wody w mazowieckim ma na celu precyzyjne i skuteczne ustalenie miejsca, w którym do niej doszło.
UWAGA !!!! Za zlokalizowanie wycieku i awarii u Ciebie w domu lub mieszkaniu w CAŁOŚCI zapłaci Twoje Towarzystwo Ubezpieczeniowe !!!!

grafika 3

Jak przebiega lokalizacja wycieków?

Lokalizacja wycieków wody to proces składający się z kilku etapów. Do wykonania tej usługi korzystamy ze wszystkich dostępnych i skutecznych metod, a także wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt, który pozwala na precyzyjne ustalenie, w którym dokładnie miejscu doszło do wycieku. W codziennej pracy używamy poniższych metod takich jak np.:

 • PRÓBY CIŚNIENIOWE

  Metoda ta polega na sprawdzeniu poziomu ciśnienia na manometrze, jakie występuje w instalacji wodnej ciepłej oraz zimnej wody, a także centralnego ogrzewania. Pomiar ten jest stanie określić, czy dana nitka instalacji wodnej jest szczelna. Jeśli poziom ciśnienia szybko spada może to oznaczać, że w części instalacji doszło do awarii i właśnie na niej jest wyciek.

 • METODA TERMOWIZYJNA

  Precyzyjna lokalizacja wycieków jest już możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody termowizyjnej. Do jej przeprowadzenia wykorzystujemy kamerę termowizyjną. Jest to urządzenie pomiarowe, które wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Z jej pomocą wykonuje się zdjęcia termowizyjne, na których ujęte są różnice w poziomie temperatur danego obszaru. Analiza tego rodzaju fotografii pozwala ustalić, czy na badanej powierzchni doszło do wycieku wody, który objawia się na zdjęciach dużymi różnicami temperatury na czerwono. Nasze doświadczenie pozwala nam precyzyjnie przeanalizować otrzymane wyniki i zdiagnozować bezinwazyjnie gdzie jest awaria u Klienta. Jest to metoda, która sprawdza się szczególnie dobrze w badaniu wycieków z instalacji grzewczej, w tym także z ogrzewania podłogowego, a także rur doprowadzających ciepłą i zimną wodę. Taka lokalizacja wycieków wody jest metodą w pełni BEZINWAZYJNĄ. Umożliwia ustalenie miejsca, gdzie doszło do awarii, dzięki czemu kucie ścian czy rozbiórka podłogi odbywa się tylko w tym danym miejscu. Pozwala to znacząco ograniczyć koszty związane z późniejszym remontem.

 • NAPRAWA USTERKI

  Ostatnim etapem przeprowadzanym już po znalezieniu miejsca wycieku jest naprawa uszkodzonej instalacji doprowadzającej wodę, ogrzewania lub kanalizacji. Podejmując się usunięcie/naprawy awarii wykonujemy to w profesjonalny sposób, tak aby nie doszło do niej ponownie.

 • METODA Z UŻYCIEM GAZU ZNACZNIKOWEGO

  Inną metodą, z której korzystamy w codziennej pracy jest użycie gazu znacznikowego. Wykorzystujemy ją w sytuacji, gdy próba ciśnieniowa wskazała na to, że doszło do wycieku, ale nadal nie udało nam się określić, w którym dokładnie jest miejscu. W tym celu wpuszczamy do instalacji gaz znacznikowy. Jest on w pełni bezpieczny dla osób przebywających w pomieszczeniu, a jednocześnie bardzo skuteczny. Gaz ten wydostaje się na zewnątrz w miejscu wycieku, a za pomocą specjalnego detektora jesteśmy w stanie określić miejsce, gdzie to następuje. Metoda ta jest bardzo skuteczna, gdyż pozwala określić miejsce awarii, nawet jeśli znajduje się ono pod posadzką.

 • METODA BARWNIKA UV

  Precyzyjna lokalizacja wycieków wody z kanalizacji możliwa jest także dzięki zastosowaniu metody z użyciem czynnika UV. Wpuszczamy go do kanalizacji poprzez toaletę, zlew, bidet, pralkę lub umywalkę. Czynnik ten wydostaje się na zewnątrz w miejscu, gdzie doszło nieszczelności, a za pomocą promieni UV jesteśmy w stanie znaleźć to miejsce. Jest to jeden ze sposobów na to, aby ustalić dokładną lokalizację uszkodzenia rur kanalizacyjnych.

 • POMIARY ROZKŁADU WILGOCI

  Oprócz wykorzystania różnych metod, dzięki którym możliwa jest precyzyjna lokalizacja wycieków w całym województwie mazowieckim przeprowadzamy także pomiar wilgotności ścian oraz posadzek. Pozwala to na określenie rozkładu stopnia zawilgocenia ścian oraz posadzek. Bardzo często jest to metoda pomocnicza w ustalaniu, gdzie doszło do awarii i pomaga w szybszym namierzeniu nieszczelności.

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli w wyniku usterki doszło do zawilgocenia lub zalania pomieszczeń przeprowadzamy także osuszanie. Po jego wykonaniu wykonamy ponowny pomiar poziomu wilgotności, aby sprawdzić, czy proces osuszania przyniósł oczekiwane efekty. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać prace u Państwa kompleksowo od lokalizacji wycieku do osuszania zalanych pomieszczeń. Ze wszystkich prac przygotujemy protokoły honorowane przez Towarzystwa Ubezpieczeń.
Za LOKALIZACJĘ WYCIEKU jeśli masz ubezpieczoną nieruchomość ZAPŁACI Wasz Zakład Ubezpieczeń na podstawie naszej dokumentacji !!!!

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679