G-0V99YYVFP7 Odwiedź nas na Facebooku

Ozonowanie i Odgrzybianie

ozonowanie mieszkań

OPTIMAL to firma specjalizująca się w osuszaniu lokali oraz wszelkich czynnościach związanych z tym procesem. Należą do nich także ozonowanie i odgrzybianie mieszkania, które są niezbędne w przypadku zawilgoconych ścian, podłóg czy sufitów. Jest to często ostatni etap naszych prac związanych z osuszaniem lokalu.

Odgrzybianie jest niezbędne zwłaszcza, jeśli w mieszkaniu pojawił się widoczny nalot grzyba np. za listwami przypodłogowymi, które odeszły od ścian z powodu wilgoci lub na „plecach” szafy wnękowej, które dotykały bezpośrednio do mokrej ściany. Grzyb i pleśń nie tylko psują estetykę mieszkania, ale również stanowią duże zagrożenie dla osób w nim mieszkających.

Przyczyny powstawania grzyba:

Grzyby i pleśnie mogą wywoływać:

Odgrzybianie mieszkania – polega na zabezpieczeniu specjalistycznym preparatem miejsc, w których pojawił się widoczny nalot grzyba, który jest silnym czynnikiem chorobotwórczym. Środek ten unieszkodliwi grzyba i sprawi, że przestanie być on aktywny i groźny dla domowników. Widoczny nalot grzyba jest bardzo niezdrowy dla człowieka – w tym szczególnie dla dzieci, gdyż wytwarza grzybnie, które dostają się do powietrza i roznoszą się po całym mieszkaniu oraz są wdychane przez domowników. Zabezpieczenie specjalistycznym preparatem wykonuje się również profilaktycznie w miejscach trudno dostępnych np. w szczelinach dylatacyjnych pod listwami przypodłogowymi, gdzie szansa na pojawienie się grzyba jest bardzo duża, szczególnie przy dużych zawilgoceniach i po zalaniu mieszkania.

Nasza firma używa profesjonalnych preparatów do odgrzybiania bez dodatku chloru, dzięki czemu nie posiadają nieprzyjemnego zapachu, co jest szczególnie istotne dla osób posiadających małe dzieci. Środki stosowane przez firmę OPTIMAL bardzo skutecznie zabezpieczają przed nawrotem pleśni oraz grzyba, są bezpieczne i spełnią wszelkie obowiązujące normy. Odgrzybianie stosujemy zazwyczaj po zakończeniu prac związanych z osuszeniem mieszkania, a także jako samoistną usługę.

Niestety samo odgrzybianie ścian może się okazać niewystarczające, w szczególności w sytuacji, kiedy wykrywanie przecieków wody nie zostało zakończone, a budynek nie został odpowiednio osuszony. Wszystkie te czynności może wykonać firma OPTIMAL, dlatego zachęcamy do zapoznania się z pełną gamą naszych usług i postawienie na kompleksowe zwalczanie problemu.

Ozonowanie mieszkania

– tę czynność wykonuje się na zakończenie procesu osuszania lub na życzenie klienta, u którego nie prowadziliśmy prac związanych osuszaniem mieszkania. Ozonowanie jest bardzo skuteczną i ekologiczną metodą, podczas której przy pomocy generatora ozonu wytwarzany jest ozon o dużym stężeniu. Ozon zabija znajdujące się w powietrzu wszelkie bakterie, grzybnie, wirusy i inne drobnoustroje powstałe w wyniku dużej wilgoci spowodowanej zalaniem mieszkania. Ozonowanie usuwa jednocześnie wszelkie niepożądane zapachy, które powstały w wyniku zalania i zawilgocenia.

Po wykonaniu ozonowania mieszkania mamy pewność, że mieszkanie jest sterylne i wolne od wszelkich niezdrowych dla człowieka bakterii i wirusów (np. słynny w ostatnim czasie koronawirus czy wirus grypy AH1N1).

Do wykonania tej usługi nasza firma wykorzystuje ozon, który jest drugim najpotężniejszym utleniaczem na świecie, z tego powodu doskonale sprawdza się w zabijaniu wirusów i bakterii oraz usuwaniu silnych zapachów. Ozonowanie wykonuje się w przypadku zajęciu mieszkań i domów przez szkodniki i owady, znalezienia martwych zwierząt, zagrzybienia pomieszczeń, obecności roztoczy i innych drobnoustrojów, a także w ramach oczyszczenia wnętrz po pożarach, wycieku substancji toksycznych lub zalaniu. Bez wątpienia ozonowanie powinni rozważyć właściciele domów i mieszkań, które przez lata były mocno zaniedbane lub po prostu nieużywane.

Koszty odgrzybiania i ozonowania mieszkania są ujmowane przez nas w kosztorysie, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie zwrotu wydatków z ubezpieczenia mieszkania.