Odwiedź nas na Facebooku

Ozonowanie i odgrzybianie

Zagrzybione pomieszczenia są niebezpieczne dla człowieka oraz zwierząt domowych. Jeśli czujesz charakterystyczny zapach stęchlizny, wilgoci (zapach podobny do zapachu starej piwnicy) unoszący się w powietrzu, żyjesz w zawilgoconym domu lub planujesz remont po zalaniu, zdecyduj się nie tylko na uprzednie osuszanie pomieszczeń, ale także na ozonowanie pomieszczeń i odgrzybianie, które pozwolą pozbyć się nie tylko grzybów, ale także wszelkich drobnoustrojów i alergenów oraz nieprzyjemnych zapachów w domu. Ozonowanie pomieszczeń za pomocą ozonu jest sprawdzonym i niezwykle skutecznym sposobem na usunięcie z domu pleśni, grzybów, nieprzyjemnych zapachów (także po pożarze i zalaniach) oraz innych drobnoustrojów — w tym chorobotwórczych (SARS-CoV-2, grypa). Powinieneś je przeprowadzić zawsze po zalaniu mieszkania w celu unieszkodliwienia grzybów i pleśni rozwijających się w środowisku wilgotnym. Jeśli na ścianach pojawiły się grzyby, skorzystaj z metody skutecznego odgrzybiania mieszkania.Chcesz pozbyć się nieestetycznych i groźnych dla zdrowia wykwitów? Skorzystaj z naszych profesjonalnych usług w zakresie odgrzybiania ścian i ozonowania pomieszczeń. Dzięki kompleksowemu podejściu, skuteczności stosowanych metod i nowoczesnych preparatów możesz odzyskać zdrowe miejsce pracy i wypoczynku, zapewniające wolne od szkodliwych zarodników powietrze.
optimal osuszanie

Skutki zbyt dużej wilgotności powietrza.

Jesteś ubezpieczony? Wykonaj odgrzybianie lub ozonowanie na koszt Twojego Ubezpieczyciela! Z nami zrobisz to bezgotówkowo.

Jak ozonować pomieszczenie

Co to jest ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie mieszkania powinieneś wykonać zaraz po osuszeniu pomieszczeń. Możesz skorzystać z usługi ozonowania także wtedy, gdy budynek nie był zalany, ale chcesz usunąć z niego nieprzyjemne zapachy albo pojawiające się grzyby. Warto jednak pamiętać, że odgrzybianie mieszkania będzie zawsze skuteczne, jednakże czas utrzymania się efektów będzie uzależniony od tego, czy pomieszczenia nie są zawilgocone. W przypadku utrzymywania się wilgoci (na przykład w ścianach czy podłogach) zagrzybienie i zapach stęchlizny po pewnym czasie niestety powróci, jeśli nie wykonamy przedtem osuszania pomieszczeń, czyli usunięcia wilgoci powodującej pojawianie się szkodliwych grzybów.

Ozonowanie domu jest metodą skuteczną i ekologiczną. Pozwala na odgrzybianie pokoju za pomocą ozonu o wysokim stężeniu, który jest toksyczny dla wszelkich organizmów (po wszystkim trzeba dobrze przewietrzyć mieszkanie). W naszej firmie stosujemy ozonowanie pomieszczenia jako proces następujący po osuszaniu.

Co daje ozonowanie

Ozonowanie mieszkania jest skutecznym sposobem na odgrzybianie ścian. Pozwala na usuwanie pleśni i eliminuje problem rozwoju grzybów. W ozonowanym pomieszczeniu pojawia się czyste powietrze, nie unosi się charakterystyczny zapach stęchlizny, będący skutkiem grzybów. Co daje ozonowanie pomieszczeń? Ozon zapewnia nie tylko wydajne usuwanie grzyba ze ściany, ale także zdrowe powietrze, wolne od wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, także chorobotwórczych. Jednym z przykładów zastosowania ozonu jest dezynfekcja mieszkania po covid.

Warto, abyś wiedział, że w wyniku ozonowania mieszkanie jest sterylne i wolne od wszystkich wirusów, bakterii i roztoczy, drobnych szkodników i owadów oraz nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie z powodzeniem można wykorzystać do oczyszczania pomieszczeń po pożarze, wyciekach substancji toksycznych i zalaniu. Zastosowanie ozonu jest wskazane także w sytuacji, kiedy sprowadzasz się do mieszkania, które nie było przez długi czas użytkowane, albo było mocno zaniedbane.

Potrzebujesz protokołów i raportów do udokumentowania zdarzenia celem uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia? Nasza firma przygotuje kompletne dokumenty dla ubezpieczyciela!

Jak często ozonować pomieszczenia

Jak często ozonować pomieszczenia

Wiele osób pyta nas, jak ozonować pomieszczenie. Ozonowanie mieszkania jest procesem toksycznym dla organizmów wymagającym po ozonowaniu porządnego wywietrzenia pomieszczeń. Musisz pamiętać, że w trakcie zastosowania ozonu o wysokim stężeniu musisz opuścić pomieszczenia wraz z całą rodziną i zwierzętami. Roślinom będącym w mieszkaniu nic się nie stanie podczas ozonowania.

Firma osuszająca warszawa

ozonowanie warszawa

Jak długo trwa ozonowanie mieszkania

Jeśli zastanawiasz się, jak długo ozonować pokój musisz uwzględnić kilka istotnych parametrów. Pierwszym jest wydajność urządzenia wytwarzającego ozon, drugim kubatura pomieszczenia. Nie bez znaczenia są także szczelność wnętrza czy istniejąca wentylacja.

Jak długo ozonować pokój? Zazwyczaj ozonowanie mieszkań trwa od 30 minut do godziny. Po zabiegu musisz wywietrzyć pomieszczenie przez co najmniej 30-60 minut. Jeśli jednak nie możesz przewietrzyć wnętrza (np. zleciłeś ozonowanie pokoju i nie chcesz, aby ozon rozprzestrzenił się na cały dom, bo przebywają w nim ludzie) musisz poczekać co najmniej 3 godziny od czasu rozpoczęcia procesu. W tym czasie ozon samoczynnie zamieni się w tlen, który nie będzie już stanowił zagrożenia dla organizmów żywych.

Co zrobić z grzybem na ścianie

Jeśli zauważysz w mieszkaniu na ścianie brązowe, rude lub czarne plamy możesz być pewien, że w tym miejscu zakorzenił się grzyb. Osuszanie, a tym bardziej zamalowanie wykwitów nie będzie skuteczne. Pojawienie się grzybni na ścianie i w innych miejscach typu szczeliny dylatacyjne pod listwami podłogowymi wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów neutralizujących i unieszkodliwiających grzyby i pleśń.

ozonowanie odgrzybianie warszawa

odgrzybianie warszawa

Jak zlikwidować grzyb na ścianie

Aby na zawsze pozbyć się grzybów, warto skorzystać z oferty profesjonalistów, takich jak usługa odgrzybiania mieszkania. Nasza firma wykorzystuje do takich usług, jak odgrzybianie ścian preparaty niezawierające chloru, dzięki czemu nie emitują one nieprzyjemnego zapachu. Miejsca zajęte przez grzyby zabezpieczamy preparatem w celu unieszkodliwienia pleśni. W ten sposób staje się on nieaktywny i niegroźny dla domowników. Co więcej, preparatem zabezpieczamy także miejsca trudnodostępne szczególnie narażone na powstawanie wykwitów. W ten sposób bez generalnego remontu pozbywasz się problemu pleśni na ścianach. Co więcej, efektem działania stosowanych przez nas preparatów jest skuteczne zabezpieczenie przed nawrotem grzyba.

Jak pozbyć się grzyba na ścianach w sposób trwały? Jeśli zdecydujesz się na odgrzybianie mieszkania, powinieneś wcześniej skorzystać z usługi osuszania, dzięki której zlikwidujesz warunki do powtórnego rozwoju grzybów w domu.

Odgrzybianie i ozonowanie mieszkania lub domu to często jeden z elementów całego remontu. U nas w firmie możesz skorzystać z kompleksowych usług — od lokalizacji wycieku, przez osuszanie, odgrzybianie i ozonowanie, po finalny remont pomieszczeń. W ten sposób prace będą postępować szybko i sprawnie, bez konieczności angażowania kilku ekip fachowców!

736 762 870799 978 679

Grzyb na ścianie — szkodliwość dla zdrowia

Zagrzybienie pomieszczenia może być powodem wielu chorób. Grzyby i pleśnie mogą wywoływać szereg skutków zdrowotnych znacznie obniżających komfort życia. Zagrzybienie budynku wpływa na zwiększony poziom chorób górnych dróg oddechowych oraz wywołuje i nasila alergie czy astmę. Może być powodem podrażnienia śluzówki oczu i obniżenia odporności. Grzyby i pleśnie mogą być także odpowiedzialne za grzybicę oraz wpływają na zwiększone ryzyko chorób nowotworowych. Powodują także zmęczenie, mdłości i zaburzenia koncentracji.

Dlaczego odgrzybianie ścian jest tak istotne dla zdrowia? Wysoka szkodliwość pleśni spowodowana jest nie tylko możliwością bezpośredniego kontaktu z grzybnią poprzez dotyk, ale także ryzykiem wdychania zarodników grzyba, które w dużym stężeniu unoszą się w powietrzu. Ozon, jako jeden z najskuteczniejszych utleniaczy, skutecznie neutralizuje zarówno grzyb na ścianie, jak i cyrkulujące w powietrzu zarodniki.