Odwiedź nas na Facebooku
Optimal osuszanie mieszkań logo

Osuszanie mieszkań Warszawa i okolice

Lokalizacja wycieków

Profesjonalna lokalizacja wycieków w Warszawie

Często dowiadujemy się o wycieku dopiero, kiedy jego skutki stają się widoczne w postaci zawilgoconych miejscowo ścian, posadzek oraz widocznych powstających z dużej wilgoci purchli. Najczęstszymi powodami pojawienia się wycieków jest rozszczelnienie bądź pęknięcie rur instalacji wodnej lub centralnego ogrzewania, przypadkowe przewiercenia czy nieprawidłowy montaż armatury zarówno w łazience jak i kuchni.

miernik

Przy lokalizowaniu wycieków korzystamy z następujących metod:

Wykonanie prób ciśnieniowych – zwykle czynności związane z lokalizacją wycieków powinno zaczynać się od wykonania prób ciśnieniowych instalacji wodnych ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania, aby stwierdzić czy poszczególne instalacje są szczelne lub na której instalacji jest wyciek.

Termowizja – najpopularniejszą metodą lokalizowania wycieków z instalacji wodnych jest metoda termowizji. Na podstawie zdjęć wykonanych kamerą termowizyjną i linii na zdjęciu wyznaczających różnice temperatur na badanej powierzchni jesteśmy w stanie z dużym prawdopodobieństwem zlokalizować źródło i miejsce wycieku. Metoda termowizji najczęściej stosowana jest do lokalizowania wycieków i ognisk wilgoci z instalacji grzewczych CO, instalacji ogrzewania podłogowego oraz instalacji ciepłej i zimnej wody.

Lokalizacja wycieku przy pomocy metody termowizyjnej jest bezinwazyjna. Po wykonanych pomiarach i zdjęciach określany jest najbardziej prawdopodobny punkt na ścianie lub posadzce w którym znajduje się wyciek. Dzięki temu TYLKO w danym punkcie będzie potrzebne kucie aby dostać się np. do pękniętej rury pod posadzką. Jest to szybka i skuteczna metoda, dzięki której szybko można zlokalizować wyciek i przystąpić do naprawy jego przyczyny.

Lokalizowanie miejsca wycieku przy pomocy gazu znacznikowego – jeśli podczas wykonywania prób ciśnieniowych występuje spadek ciśnienia na danej instalacji ciepłej i zimnej wody lub centralnego ogrzewania i nadal nie wiadomo w którym miejscu na niej jest wyciek, należy wpuścić do instalacji specjalny gaz znacznikowy, który następnie będzie się wydostawał przez miejsce wycieku do pomieszczenia, a wtedy przy pomocy specjalistycznego detektora wykrywającego gaz znacznikowy określone zostanie miejsce z którego się ulatnia co jednoznacznie wskaże miejsce awarii nawet jeśli będzie znajdować się np. pod posadzką.

Lokalizowanie wycieków na rurach kanalizacji – badanie szczelności kanalizacji w mieszkaniu wykonuje się za pomocą specjalistycznego czynnika UV, który wpuszczony do rur kanalizacyjnych np. przez zlew, wc lub umywalkę, wydostanie się przez nieszczelność w instalacji kanalizacyjnej, a następnie przy pomocy promieni UV będzie można wykryć w którym miejscu jest awaria. Jest to praktycznie jedyna i skuteczna metoda sprawdzenia szczelności instalacji odpływowych w mieszkaniu.

Pomiar wilgotności ścian i posadzek – bardzo przydatną czynnością przy lokalizacji wycieku jest wykonanie pomiaru wilgotności celem określenia rozkładu wilgoci i stopnia zawilgocenia występującego na ścianach oraz w warstwach znajdujących się bezpośrednio pod posadzką. Dokładne dane uzyskane z pomiaru wilgotności, dają możliwość zawężenia obszaru poszukiwań wycieku do konkretnego miejsca.

Naprawa miejsca awarii – po skutecznym zlokalizowaniu miejsca wycieku w mieszkaniu, nasza firma wykonuje od razu pełną naprawę instalacji.

Jeśli Państwa lokal jest objęty polisą ubezpieczeniową, należy sprawdzić czy warunki polisy dopuszczają zwrot kosztów za wykrywanie przecieków i osuszanie, wtedy koszty pracy naszej firmy przy lokalizacji wycieku i następnie osuszaniu zalanych i zawilgoconych miejsc pokryje w 100% ubezpieczyciel.

Po wykonanych czynnościach związanych z lokalizacją wycieku przygotowujemy odpowiednią dokumentację – protokół, który jest niezbędny dla ubezpieczycieli.

 

miernik-2

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679