Odwiedź nas na Facebooku

Lokalizacja wycieków Warszawa

Profesjonalna lokalizacja wycieków wody Warszawa i całe mazowieckie

Zauważyłeś, że na ścianie pojawiły się purchle lub wilgoć? Czujesz w domu specyficzny zatęchły zapach wilgoci (starej piwnicy)? A może miałeś zalane mieszkanie, ale do tej pory nie wiesz, skąd pojawiła się woda? Prawdopodobnie masz nieszczelną instalację wodną, kanalizacyjną lub cieknące rury centralnego ogrzewania! Nie zwlekaj — skontaktuj się ze specjalistami, którzy sprawnie znajdą źródło wycieku i wskażą miejsce, które trzeba naprawić! Każde zalanie, niezależnie czy wyciek wody pochodzi z instalacji wodnej, centralnego ogrzewania czy kanalizacji powoduje straty materialne. Musisz pamiętać, że bez lokalizacji wycieku i naprawy nieszczelności osuszenie i remont pomieszczenia nie będą skuteczne.
Jeśli Twoje ubezpieczenie mieszkania/domu zawiera postanowienia dotyczące „wydatków na ustalenie przyczyny szkody”, to w przypadku, gdy nasza firma zlokalizuje źródło wycieku, koszty te zostaną w pełni pokryte przez Twojego Ubezpieczyciela. Przygotujemy odpowiednią dokumentację potrzebną do zgłoszenia lokalizacji wycieku.

 

Lokalizacja wycieków Warszawa - sprzęt

Dla kogo realizujemy usługi związane z lokalizacją wycieków wody?

OPTIMAL — Osuszanie mieszkań — oferuje szeroki zakres usług związanych z lokalizacją wycieków wody na terenie Warszawy i okolic na instalacjach wodnych, kanalizacji oraz CO. Korzystając z naszych usług zyskasz szybką i precyzyjną lokalizację przecieków wody. Możesz skorzystać także z innych naszych usług, dzięki którym kompleksowo rozwiążesz problem zalanego pomieszczenia. Oprócz takich usług jak wykrywanie przecieków wody w Warszawie oferujemy także naprawy nieszczelności, osuszania pomieszczeń oraz remonty po zalaniu. W ten sposób ograniczysz koszty i czas potrzebny na znalezienie fachowców z różnych branż. Jesteś ubezpieczony? A może Sprawca zalania jest Ubezpieczony? Korzystając z naszej firmy w zakresie lokalizacji wycieków i nieszczelności w Warszawie, a także wszystkich innych usług możesz ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów z tytułu wykrywania wycieków wody od swojego towarzystwa ubezpieczeniowego.
Potrzebujesz wsparcia w zakresie lokalizacji nieszczelności w instalacji wodnej, kanalizacyjnej czy centralnego ogrzewania? Skontaktuj się z nami! Zlecenia poszukiwania wycieku w Warszawie realizujemy zarówno od osób prywatnych, jak i firm czy instytucji. Lokalizacje wycieków prowadzimy w Warszawie i okolicach. Prace wykonujemy niezależnie od rodzaju obiektu — możesz nam zlecić lokalizację przecieku w domu, mieszkaniu, firmie, garażu, magazynie, piwnicy czy lokalu usługowym. Zawsze możesz liczyć na profesjonalną obsługę oraz skuteczne, szybkie i precyzyjne wykrywanie wycieków wody. Pamiętaj — nieszczelność w instalacji wodnej, kanalizacyjnej czy centralnego ogrzewania to nie tylko problem wilgoci w pomieszczeniu, ale także wysokie szkody materialne wynikające z uszkodzenia wyposażenia. Co więcej, im dłużej zwlekasz z lokalizacją uszkodzeń rur, tym problem jest coraz poważniejszy i będzie stale narastał. A koszty naprawy wycieku wody i doprowadzenia pomieszczenia do stanu sprzed zalania będą coraz wyższe z powodu większych uszkodzeń.

Przyczyną zawilgocenia ścian, posadzek czy sufitów może być nie tylko wyciek wody. Do nadmiernego zawilgocenia może być nieszczelność dachu, okien, a nawet niedostateczne osuszenie budowy przez dewelopera w nowym budownictwie.

W naszej firmie wykonujemy wykrywanie wycieków wody w Warszawie i miejscowościach położonych wokół stolicy. Jeśli mieszkasz na Mazowszu, a szczególnie w Warszawie, możesz być pewien naszej natychmiastowej reakcji i szybkiej lokalizacji wycieku wody w domu. Nasi pracownicy są mobilni i w razie potrzeby wykonujemy także poszukiwanie wycieku w budynkach znajdujących się poza Warszawą i województwem mazowieckim.

Lokalizacja wycieków + osuszanie i remont po zalaniu wykonamy na koszt Waszego Ubezpieczyciela!

Wykrywanie wycieków wody w Warszawie - jaka jest cena za usługę?

Cena za lokalizację wycieku uzależniona jest od zastosowanej metody wykorzystanej przy poszukiwaniu wycieku. Zdarza się, że dla pełnej precyzji określenia miejsca nieszczelności konieczne jest zastosowanie dwóch różnych metod wykrywania wycieku.
Nierzadko otrzymujemy od Państwa telefony z prośbą o wycenę przed dokładną weryfikacją, z nadzieją na otrzymanie konkretnej ceny i gwarancji, że cena ta pozostanie stała po naszym przybyciu na miejsce. Jednak ze względu na uczciwość i brak możliwości dokładnej oceny sytuacji, która jest związana z ukrytymi problemami „za murami”, niestety nie jesteśmy w stanie określić finalnej ceny usługi z góry.
Chcielibyśmy podkreślić, że jeśli naprawdę borykacie się z ciągłymi wyciekami w Waszym budynku, mieszkaniu lub domu, w lokalizacji, takiej jak Warszawa i okolice, to szybka lokalizacja nieszczelności może być kluczowa w uniknięciu poważnych konsekwencji związanymi z tymi wyciekami. Opóźnienie w reakcji może nasilić szkody w podłodze, ścianach budynku, a nawet prowadzić do niekorzystnych zmian na ścianach. Dlatego też zachęcamy do pilnego zgłoszenia problemu, abyśmy mogli szybko i skutecznie podjąć działania naprawcze.
W Warszawie zawsze możesz liczyć na naszą szybką interwencję, która pomoże Ci zlikwidować źródło przecieku. Skontaktuj się z nami – po konsultacji na miejscu i weryfikacji problemu przygotujemy dla Ciebie wycenę lokalizacji przecieków odpowiadającym Twoim rzeczywistym pracom, jakie należy wykonać do precyzyjnej diagnozy wraz z rekomendacją dalszych działań.
Cennik poszczególnych usług wchodzących w skład lokalizacji wycieku

Próba ciśnieniowa z.w.u. (zimna woda użytkowa)150zł
Próba ciśnieniowa c.w.u. (zimna woda użytkowa)150zł
Próba ciśnieniowa CO (centralne ogrzewanie)150zł
Próba ciśnieniowa ogrzewanie podłogowe150zł
Kamera Termowizyjna300zł
Kamera Inspekcyjna (endoskop) do kanalizacji,
syfonu, pod zabudowę wanny czy geberitu
300zł
Wpuszczenie gazu znacznikowego do instalacji
+ detekcja
350zł
Geofon (detektor szumów)300zł
Wlanie barwników do instalacji kanalizacyjnej,
syfonów, brodzików
250zł
Rozkucie i odsłonięcie miejsca awarii50-200zł
Dojazd do Klienta100-150zł
Warto zaznaczyć, że w przypadku posiadania w swojej polisie „kosztów poszukiwania przyczyny szkody”, koszty lokalizacji wycieku zostaną w pełni pokryte przez Waszego Ubezpieczyciela!

Precyzyjna lokalizacja nieszczelności — niższe koszty naprawy i remontu

Czy warto korzystać z pomocy naszych specjalistów od lokalizacji wycieków wody w Warszawie?

Tak — warto — nie tylko z powodu kompleksowego podejścia do wykrywania przecieków, ale także z powodu kosztów, które będziesz musiał ponieść podczas prac naprawczych na instalacji CW, ZW lub CO, na których doszło do lokalizacji wycieków wody. Kluczowe znaczenie ma odpowiedni dobór metody lokalizacji wycieku do konkretnej sytuacji u Klienta. Nasi specjaliści dysponują doświadczeniem, dlatego mogą podejmować decyzje na bieżąco u Klienta dostosowując sprzęt i metodę lokalizacji wycieku do danej sytuacji. Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu do lokalizacji wycieku jaki tylko jest dostępny na rynku.

Skuteczna lokalizacja wycieków wody pozwala na precyzyjne wskazanie źródła nieszczelności i wykrycia uszkodzeń rur. Dzięki temu obszar, który zostanie objęty naprawą, będzie minimalny. Doskonale obrazuje to lokalizowanie wycieków wody w posadzce pokrytej terakotą i płytkami. Specjaliści, wskazując miejsce wystąpienia nieszczelności, ograniczą konieczność skucia fragmentu pokrytego kafelkami do minimum, czyli np. tylko do jednej płytki. Warto także pamiętać, że podczas osuszania duże znaczenie ma wysoka temperatura w pomieszczeniu. Dlatego nasi specjaliści stale monitorują, aby w osuszanym pomieszczeniu byłą odpowiednia temperatura pozwalająca na szybsze osuszenie ścian posadzek. Wykrywanie i lokalizacja wycieków wody, a także wszystkie koszty związane z naprawą, osuszeniem i remontem pomieszczenia po zalaniu mogą być dla Ciebie bezpłatne! Jak to możliwe?

Z naszą firmą łatwo odzyskasz pieniądze z ubezpieczenia nie tylko za wykrywanie wycieków wody w Warszawie, ale także wszystkie prace związane z likwidacją przecieków. Przygotujemy protokoły, wyceny i niezbędne raporty, które udokumentują zdarzenie oraz postęp przeprowadzonych związanych z lokalizacją wycieków i nieszczelności w każdym obiekcie w Warszawie. Na ich podstawie możesz uzyskać odszkodowanie za poniesione wydatki związane z poszukiwaniem wycieku. W związku z tym, że siedzibą naszej firmy jest Warszawa jesteśmy w stanie szybko dojechać w każde miejsce w stolicy i na terenie całego Mazowsza. To nasz atut, dzięki któremu zminimalizujesz skutki zalania, a dom, mieszkanie, biuro czy inny obiekt lub pomieszczenie będzie mogło być szybciej osuszone.

Video z naszych realizacji

Kliknij w jedną z poniższych miniatur aby włączyć nagranie

Skąd się biorą nieszczelności na instalacjach CO, ZW, CW czy kanalizacji?

Instalacje wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania, podobnie jak inny osprzęt w domu, podlegają zużyciu. W toku użytkowania rury lub złączki (także te ukryte w ścianach czy posadzkach), mogą się rozszczelnić lub pękać. Mogą również podlegać procesowi korozji, który wpływa na stan i szczelność instalacji. Co więcej, rury mogą zostać uszkodzone w wyniku przypadkowego przewiercenia. Zdarzało się nam interweniować także w sytuacjach, kiedy wyciek wody następował w wyniku nieprawidłowego montażu armatury łazienkowej i kuchennej, np. brodzików, baterii, odpływów liniowych, zlewów kuchennych, bidetów, wanien. Dlatego Warszawa to miejsce, gdzie . Dlatego w Warszawie zajmujemy się lokalizacją uszkodzeń rur, wykrywaniem wyciekó wody w domu czy szukaniem wycieków wody pod posadzką.

Jak znaleźć wyciek wody? Metody lokalizacji wycieków

W naszej pracy korzystamy z szeregu różnorodnych metod pozwalających na precyzyjne lokalizowanie wycieków wody. Do lokalizacji wycieków w Warszawie stosujemy zarówno metody nieinwazyjne lub jeśli jest to niezbędne to niskoinwazyjne, dzięki czemu zminimalizujesz koszty likwidacji wycieków. Co więcej, często dla 100% pewności stosujemy więcej niż jedną metodę lokalizacji wycieku. W ten sposób gwarantujemy niższe wydatki jakie będziesz musiał ponieść, aby przywrócić pełną sprawność instalacji i zlikwidować efekty zalania ścian czy posadzki (lokalizacja wycieku wody + osuszanie + remont po zalaniu).Przy wykrywaniu nieszczelności zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i biurowych, komercyjnych czy przemysłowych zlokalizowanych w Warszawie i okolicach korzystamy z nowoczesnych narzędzi i metod, w tym z kamery do wykrywania wycieków wody, dzięki czemu możemy m.in. szybko zlokalizować wyciek wody pod posadzką.

Skutecznie lokalizujemy wycieki, osuszamy po zalaniu, wykonujemy remont, a wszystko na koszt Waszego Ubezpieczyciela !!!

736 762 870799 978 679

Lokalizacja wycieków w Warszawie – metody, jakie stosujemy, aby wykryć wyciek wody

Lokalizacja wycieków — metody, jakie stosujemy, aby wykryć wyciek wody

Nasi fachowcy od lokalizacji wycieków korzystają z kilku sprawdzonych metod pozwalających na wykrywanie przecieków w sieciach centralnego ogrzewania, wody i kanalizacji. Poszukiwanie wycieków rozpoczynamy zawsze od próby szczelności instalacji w instalacjach ciepłej i zimnej wody oraz CO. W ten sposób uzyskujemy pewność, czy istnieje wyciek wody na instalacji. Jeśli mamy pewność, że instalacja jest nieszczelna, wtedy wykorzystujemy sprawdzone metody lokalizacji wycieków. Najczęściej korzystamy z:

 • lokalizacji wycieku wody przy pomocy gazu znacznikowego
 • metody termowizyjnej
 • kamery inspekcyjnej
 • geofonu (detektora szumów)
 • metody z zastosowaniem barwników przemysłowych — w naszej firmie korzystamy głównie z barwników UV
 • prób ciśnieniowych na instalacjach, w szczególności ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania
 • pomiaru wilgotności ścian i wylewki

Każda z metod szukania wycieków sprawdza się w innych zastosowaniach. Czynnik UV pozwala na precyzyjne wykrywanie nieszczelności w instalacjach odpływowych (np. kanalizacyjnych). Wykrywanie wycieków kamerą termowizyjną przeprowadzane także w Warszawie sprawdza się w przypadku instalacji, w których przepływa ciepła woda. Z kolei gaz znacznikowy umożliwia dokładną lokalizację wycieku wody nawet w przypadku, kiedy znajduje się on w miejscach trudnodostępnych — np. pod posadzką.

lokalizacja wycieku

lokalizacja wycieku

Termowizja do lokalizacji wycieków

termowizja do lokalizacji wycieku

termowizja do lokalizacji wycieku

Jak zlokalizować przeciek w ścianie? Do lokalizacji wycieków często wykorzystujemy kamerę termowizyjną. Urządzenie pozwala na wykrywanie przecieków wody na podstawie rozkładu temperatur na podłodze lub ścianie. Metoda termowizyjna lokalizacji wycieków pozwala nie tylko zidentyfikować przebieg instalacji wodnej, ale również wskazać miejsce wycieku zimnej i ciepłej wody. Wykorzystujemy urządzenia profesjonalne, zapewniające wysoką rozdzielczość i dokładność uzyskanych pomiarów. Jednocześnie zawsze interpretujemy wyniki ostrożnie, często posiłkując się dodatkowymi metodami lokalizacji przecieku. W ten sposób gwarantujemy Ci pewność, że lokalizacja wycieku wody będzie w 100% trafna. W wykrywaniu i lokalizacji wycieków wody zastosowanie kamery termowizyjnej sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku instalacji ciepłej wody użytkowej czy centralnego ogrzewania. Można nią sprawdzić szczelność instalacji ogrzewania podłogowego, a nawet przebieg rur w ścianach. Ciepła woda, wyciekając z instalacji, podgrzewa miejsce nieszczelności, co doskonale uwidacznia się w kamerze termowizyjnej. Zaletą kamery termowizyjnej do lokalizacji wycieków jest nie tylko lokalizacja uszkodzeń rur wodnych, ale również możliwość wykrywania nieszczelności w sposób bezinwazyjny. Lokalizacja wycieku wody nie wymaga ingerencji w ścianę, strop lub podłogę. Precyzyjne szukanie wycieków wody pozwala także na zminimalizowanie prac naprawczych oraz ogranicza powierzchnię, którą trzeba skuć, aby dostać się do uszkodzonego fragmentu instalacji. W efekcie metoda termowizyjna redukuje koszty, które będziesz musiał ponieść, aby usunąć usterkę.
W Warszawie często wykonujemy wyszukiwanie przecieków kamerą termowizyjną. Takie lokalizowanie wycieków wody doceniane jest zarówno przez klientów indywidualnych, jak i komercyjnych czy instytucjonalnych.

Badanie przecieków barwnikami przemysłowymi

W lokalizowaniu przecieków wody sprawdza się także zastosowanie barwników naturalnych i przemysłowych, które pozwalają w sposób bezinwazyjny wskazać miejsce nieszczelności. Te substancje doskonale sprawdzają się do wykrywania wycieku w mieszkaniach, domach do wykrywania nieszczelności dachów płaskich, przyłączy kanalizacyjnych czy wyznaczenia trasy wycieku wody.
W naszej firmie w Warszawie lokalizację wycieków wykonujemy również przy użyciu czynnika UV, za pomocą którego wykrywamy nieszczelności w układach odpływowych — np. w kanalizacji. Czynnik jest niewidoczny w świetle dziennym, ale można go szybko zlokalizować za pomocą lampy emitującej ultrafiolet. Wlewając go np. do odpływu w umywalce i spłukując wodą, szybko znajdzie się ewentualne wycieki wody, także te znajdujące się w posadzce czy w ścianie.

Metoda gazu znacznikowego wykrywania wycieków (metoda gazowa, gaz śladowy)

Jak zlokalizować wyciek wody w instalacji? Jeśli metoda termowizyjna nie daje jednoznacznych wyników, a próby ciśnieniowe wykazały bezspornie, że w instalacji następuje spadek ciśnienia wody, wtedy warto skorzystać z metody gazu znacznikowego. Polega ona na wpuszczeniu do instalacji specjalnego gazu znacznikowego, który będzie ulatniał się w miejscu nieszczelności. Miejsce wycieku wskaże specjalistyczny detektor. Lokalizacja wycieków tą metodą jest niezwykle precyzyjna i pozwala na dokładne wskazanie miejsca wycieku wody — nawet jeśli nieszczelność znajduje się pod posadzką. Co więcej, sprawdza się także w przypadku wykrywania drobnych nieszczelności.

Na czym polega lokalizacja wycieków wody metodą akustyczną? (geofon)

Zlokalizować wyciek można za pomocą detekcji drgań, które powstają w miejscu nieszczelności instalacji. Wykrywanie nieszczelności spowodowanych przez uszkodzone rury umożliwiają drgania, które są przenoszone przez rurociąg nawet w bardzo odległe miejsca, dzięki czemu wiadomo, że w instalacji znajduje się wyciek. Metoda elektroakustyczna wykrywania wycieków polega na wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń — geofonów, które przekształcają drgania w dźwięki słyszane dla ludzkiego ucha, możemy z dużą precyzją określić miejsce wycieku wody. Mikrofony o dużej czułości oraz wysokiej klasy słuchawki umożliwiają znalezienie źródła dźwięku i likwidację przecieków.

Co ważne dla naszych klientów, lokalizacja wycieków metodą akustyczną jest bezinwazyjna. Pozwala na skuteczne wskazanie nieszczelności bez dodatkowych prac typu skuwanie posadzek czy robienie wykopów. W ten sposób znacznie ogranicza koszty naprawy i remontu. Tę metodę wykorzystujemy również do lokalizacji wycieków wody w Warszawie. Jej bezinwazyjność sprawia, że doceniana jest przez klientów.

 

Metoda dymowa lokalizacji przecieków

Zadymianie ciśnieniowe stosowane jest do lokalizacji przecieków głównie w przewodach instalacyjnych, a także do diagnostyki różnych konstrukcji budowlanych. Pozwala na wprowadzenie do instalacji lub bryły obiektu dymu pod ciśnieniem, który szybko i skutecznie wskazuje uszkodzone miejsca. Warto podkreślić, że metoda dymowa doskonale sprawdza się jako wykrywanie przecieków znajdujących się w instalacjach kanalizacyjnych.

Kiedy wskazane jest zastosowanie zadymiania w celu wykrycia nieszczelności? Wykrywanie wycieków wody doskonale sprawdza się w przypadku sprawdzania szczelności rurociągów i przewodów wentylacyjnych. Będzie niezawodny w przypadku szukania wycieku w zbiornikach, osadnikach czy szambach. Metodę dymową w ramach wykrywania przecieków wody z powodzeniem stosujemy do detekcji wadliwych lub nielegalnych przyłączy kanalizacyjnych. Co ciekawe zadymianie można także wykorzystać w celu oceny zniszczenia wałów przeciwpowodziowych przez zwierzęta.

Metoda korelacyjna lokalizacji wycieków z instalacji wodociągowych

Lokalizacja wycieków metodą korelacji polega na analizie i porównaniu szumów wycieków z różnych miejsc rurociągu. Metoda korelacyjna może być stosowana niezależnie od materiału, z jakiego wykonano instalację. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych czujników korelatory są w stanie dokładnie określić odległość wycieku wody od punktu, w którym umiejscowiono czujnik. W ten sposób metoda korelacji pozwala precyzyjnie wskazać miejsca, gdzie występuje nieszczelność na rurociągu.Metoda korelacyjna wykorzystuje zjawisko elektroakustyczne. Pozwala na niskoinwazyją lokalizację przecieku wody przy jednoczesnym precyzyjnym określeniu miejsca nieszczelności.

Poszukiwanie źródła przecieku wilgotnościomierzem

Istotnym krokiem w doborze metody detekcji, jest określenie stopnia i obszaru zawilgocenia mokrych ścian, a także obszaru zawilgocenia pod posadzką w warstwie izolacyjnej. Dysponujemy sprzętem do pomiaru wilgotności zarówno ścian jak i pod posadzką. Określamy rozkład zawilgocenia, dzięki temu wiemy, w których obszarach najlepiej rozpocząć poszukiwania wycieku.
Wybierając usługi naszej firmy dla terenu Warszawy i okolic, możesz liczyć nie tylko na wykrycie miejsca wycieku. Nasi fachowcy często wykonają naprawę uszkodzenia bezpośrednio na miejscu u Klienta. Otrzymasz od nas pełną dokumentację dotyczącą przeprowadzonych prac związanych z lokalizacją wycieku, dzięki czemu za wszystkie prace związane z lokalizacją wycieku (lokalizacja wycieku, osuszanie, remont po zalaniu) zapłaci Państwa Ubezpieczyciel.

Lokalizacja wycieków Warszawa – szybko zlokalizujemy wycieki w Twoim domu i przeprowadzimy osuszanie wraz z remontem na koszt Twojego Ubezpieczyciela!

Zadzwoń lub napisz

Kompleksowa obsługa - lokalizację wycieków wykonujemy w Warszawie i okolicach oraz całego Mazowsza

Po wykonanych czynnościach związanych z lokalizacją wycieku wody przygotowujemy odpowiednią dokumentację – protokół.  Jest on niezbędny dla firm ubezpieczeniowych, na podstawie którego zwracają koszty naszej pracy.

W przypadku, gdy warunki polisy dopuszczają zwrot kosztów za wykrywanie przecieków i osuszanie, możliwy jest zwrot kosztów pracy naszej firmy przy wykonaniu lokalizacji przecieków na terenie Warszawy i ich naprawie, jak również przy osuszaniu zalanych i zawilgoconych miejsc oraz ich remontu (przywrócenia do stanu przed zalaniem).

 

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy! Lokalizacja wycieków Warszawa tylko z naszą firmą!

736 762 870799 978 679

Lokalizacja wycieków Warszawa - walizka pomiarowa

Lokalizacja wycieków Warszawa – walizka pomiarowa

Dlaczego szybka lokalizacja wycieku wody jest ważna?

Klienci mający problem z wilgocią, która pojawiła się u nich w mieszkaniu lub domu, powinni jak najszybciej rozpocząć czynności związane z profesjonalną lokalizacją przecieków. Czynności te należy rozpocząć zaraz po zauważeniu jednego z poniższych objawów:

 • wilgoci pojawiającej się na ścianach, posadzkach i w miejscach styku powierzchni oraz przy ościeżnicach;
 • ciemnych plam pleśni lub białych wykwitów solnych na ścianach i podłogach;
 • purchlach i bąblach tworzących się na powierzchniach ścian;
 • odchodzących od ścian listew przypodłogowych;
 • zagrzybionych „pleców” szaf wnękowych;
 • wypaczonego i wyłódkowanego parkietu lub paneli;
 • zapachu stęchlizny (zapach tzw. „starej piwnicy”)

Niektóre z powyższych oznak pojawiają się w początkowej fazie wycieku, a inne zwiastują poważniejsze problemy, na przykład długotrwały wyciek wody. Szybkie wezwanie naszych fachowców do zlokalizowania wycieku to niezwykle ważna czynność, która pozwala ograniczyć skutki i zasięg zalania. Natychmiastowa reakcja na objawy zawilgocenia i zalania to oszczędność Państwa czasu i pieniędzy. Skuteczne lokalizowanie wi wycieku i usunięcie usterki sprawia, że właściciel nieruchomości nie musi wykonywać później rozległego remontu. Zwykle wystarczy wytypowanie przez naszych fachowców konkretnego miejsca, w którym jest wyciek, co pozwoli uniknąć większych zniszczeń w mieszkaniu / domu niż jest to niezbędne, aby naprawić awarię.

Po skutecznym zlokalizowaniu wycieku wykonujemy w kolejnym kroku osuszanie (w tym profesjonalne osuszanie podposadzkowe) oraz remont mieszkania / domu po zalaniu, a WSZYSTKO to na koszt Waszego ubezpieczyciela ! Pamiętaj – OPTIMAL jest z Warszawy, dlatego w stolicy i jej okolicach możemy błyskawicznie podjąć interwencję, dzięki której zminimalizujesz ryzyko wysokich szkód materialnych, a samo osuszanie ścian czy posadzki będzie trwało krócej!

Wykrywanie wycieków wody Warszawa - poznaj nasze interwencje

Na swoim koncie mamy setki udanych realizacji, Zapraszamy do kontaktu - z chęcią pomożemy również Tobie.