Odwiedź nas na Facebooku

Lokalizacja wycieków

Profesjonalna lokalizacja wycieków wody Warszawa i całe mazowieckie

Nasza firma OPTIMAL zajmuje się realizacją następujących prac:

 • lokalizacja wycieków wody na instalacjach CW, ZW, CO oraz kanalizacji;
 • osuszaniem po zalaniach mieszkań, domów, piwnicy, lokali usługowych czy garażu;
 • remont po zalaniu (posiadamy własnych pracowników remontowych);
Lokalizacja wycieków + Osuszanie i Remont po zalaniu wykonamy na koszt Państwa Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

 

Lokalizacja wycieków Warszawa - sprzęt

Posiadamy w naszej ofercie czynności, które należy wykonać przed i po osuszaniu. Jedną z nich jest właśnie lokalizacja wycieku wody Warszawa i okolice. Proces ten służy przede wszystkim likwidacji źródła wycieku, a tym samym powstrzymaniu jego nieprzyjemnych konsekwencji. Dopiero po zlokalizowaniu wycieku i naprawieniu usterki możemy przejść do usuwania skutków awarii, czyli osuszania lokalu.
W naszej pracy często spotykamy się z tym, że właściciele mieszkania dowiadują się o wycieku dopiero, gdy jego skutki stają się widoczne w postaci zawilgoconych miejscowo ścian, posadzek oraz widocznych powstających z dużej wilgoci purchli czy odchodzących od ścian listew przypodłogowych. W takiej sytuacji, tylko bezzwłoczne wezwanie naszych specjalistów może poskutkować uniknięciem remontu. Warto jednak się do nas zgłosić od razu po zaobserwowaniu pierwszych znaków zawilgocenia – przyniesie to znacznie mniejsze szkody, a tym samym mniejsze koszty.
Szukanie wycieku w Warszawie i okolicach to usługa, która pozwoli nie tylko powstrzymać zawilgocenie mieszkania, ale również uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji. Najczęstszymi powodami pojawienia się wycieków są: rozszczelnienie bądź pęknięcie rur instalacji wodnej lub centralnego ogrzewania, przypadkowe przewiercenia czy nieprawidłowy montaż armatury zarówno w łazience, jak i kuchni.

Video z naszych realizacji

Kliknij w jedną z poniższych miniatur aby włączyć nagranie

Podczas lokalizowania wycieków korzystamy z następujących metod:

 • Wykonanie prób ciśnieniowych

  nasza firma zazwyczaj czynności związane z lokalizacją wycieków zaczyna od wykonania prób ciśnieniowych instalacji wodnych ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania. Proces ten pozwala stwierdzić, czy poszczególne instalacje są szczelne i czy na którejś instalacji istnieje wyciek.

 • Termowizja

  jest to stosowana w firmie OPTIMAL najpopularniejsza metoda lokalizowania wycieków z instalacji wodnych. Na podstawie zdjęć wykonanych kamerą termowizyjną i linii na zdjęciu wyznaczających różnice temperatur na badanej powierzchni, jesteśmy w stanie z dużym prawdopodobieństwem zlokalizować źródło i miejsce wycieku. Metoda termowizji najczęściej stosowana jest do lokalizowania wycieków i ognisk wilgoci z instalacji grzewczych CO, instalacji ogrzewania podłogowego oraz instalacji ciepłej i zimnej wody. Lokalizacja wycieku przy pomocy metody termowizyjnej jest bezinwazyjna. Po wykonanych pomiarach i zdjęciach określany jest najbardziej prawdopodobny punkt na ścianie lub posadzce, w którym znajduje się wyciek. Dzięki temu jedynie w danym punkcie będzie potrzebne kucie, aby dostać się np. do pękniętej rury pod posadzką. Jest to szybka i skuteczna metoda, dzięki której szybko można zlokalizować wyciek i przystąpić do naprawy jego przyczyny.

 • Naprawa miejsca awarii

  po skutecznym zlokalizowaniu miejsca wycieku w mieszkaniu, nasza firma wykonuje od razu pełną naprawę instalacji. Jeśli doszło do zawilgocenia ściany, posadzki, czy też innych elementów mieszkania, oferujemy także osuszanie tych miejsc oraz robimy pomiar wilgotności, a także wykonujemy remont po zalaniu mieszkania lub domu na koszt Ubezpieczenia.

 • Lokalizowanie miejsca wycieku przy pomocy gazu znacznikowego

  jeśli podczas wykonywania prób ciśnieniowych występuje spadek ciśnienia na danej instalacji ciepłej i zimnej wody lub centralnego ogrzewania i nadal nie wiadomo, w którym miejscu na niej jest wyciek, nasi specjaliści wpuszczają do instalacji specjalny gaz znacznikowy. Jest to metoda, dzięki której gaz znacznikowy będzie się wydostawał przez miejsce wycieku do pomieszczenia, a wtedy przy pomocy specjalistycznego detektora wykrywającego gaz znacznikowy określone zostanie miejsce, z którego się ulatnia. Metoda ta pozwala jednoznacznie wskazać miejsce awarii, nawet jeśli będzie znajdować się np. pod posadzką.

 • Lokalizowanie wycieków na rurach kanalizacji

  badanie szczelności kanalizacji w mieszkaniu wykonujemy za pomocą specjalistycznego czynnika UV, który wpuszczony do rur kanalizacyjnych poprzez zlew, toaletę lub umywalkę, wydostanie się przez nieszczelność w instalacji kanalizacyjnej. Następnie przy pomocy promieni UV jesteśmy w stanie ustalić, w którym miejscu znajduje się awaria. Jest to praktycznie jedyna i najbardziej skuteczna metoda sprawdzenia szczelności instalacji odpływowych w mieszkaniu.

 • Pomiar wilgotności ścian i posadzek

  bardzo przydatną czynnością przy lokalizacji wycieku jest wykonanie pomiaru wilgotności celem określenia rozkładu wilgoci i stopnia zawilgocenia występującego na ścianach oraz w warstwach znajdujących się bezpośrednio pod posadzką. Dokładne dane uzyskane z pomiaru wilgotności przeprowadzonego przez naszą firmę dają możliwość zawężenia obszaru poszukiwań wycieku do konkretnego miejsca.

Zadzwoń lub napisz

Kompleksowa obsługa - działamy na terenie Warszawy i okolic oraz całego Mazowsza

Po wykonanych czynnościach związanych z lokalizacją wycieku przygotowujemy odpowiednią dokumentację – protokół.  Jest on niezbędny dla firm ubezpieczeniowych, na podstawie którego zwracają koszty naszej pracy.

W przypadku, gdy warunki polisy dopuszczają zwrot kosztów za wykrywanie przecieków i osuszanie, możliwy jest zwrot kosztów pracy naszej firmy przy lokalizacji wycieku i jego naprawie, jak również przy osuszaniu zalanych i zawilgoconych miejsc oraz ich remontu (przywrócenia do stanu przed zalaniem).

 

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679

Lokalizacja wycieków Warszawa - walizka pomiarowa

Lokalizacja wycieków Warszawa – walizka pomiarowa

Mała galeria z naszych interwencji

Na swoim koncie mamy setki udanych realizacji, Zapraszamy do kontaktu - z chęcią pomożemy również Tobie.