Odwiedź nas na Facebooku

Lokalizacja wycieków

Profesjonalna lokalizacja wycieków wody Warszawa i całe mazowieckie

Zauważyłeś, że na ścianie pojawiły się purchle lub wilgoć? Czujesz w domu specyficzny zatęchły zapach wilgoci (starej piwnicy)? A może miałeś zalane mieszkanie, ale do tej pory nie wiesz, skąd pojawiła się woda? Prawdopodobnie masz nieszczelną instalację wodną, kanalizacyjną lub cieknące rury centralnego ogrzewania! Nie zwlekaj — skontaktuj się ze specjalistami, którzy sprawnie znajdą źródło wycieku i wskażą miejsce, które trzeba naprawić!Każde zalanie, niezależnie czy wyciek wody pochodzi z instalacji wodnej, centralnego ogrzewania czy kanalizacji powoduje straty materialne. Musisz pamiętać, że bez lokalizacji wycieku i naprawy nieszczelności osuszenie i remont pomieszczenia nie będą skuteczne.
Lokalizację wycieku wykonamy na koszt Twojego Ubezpieczyciela !!!!

 

Lokalizacja wycieków Warszawa - sprzęt

Dla kogo realizujemy usługi związane z lokalizacją wycieków wody?

OPTIMAL — Osuszanie mieszkań — oferuje szeroki zakres usług związanych z lokalizacją wycieków w Warszawie i okolicach na instalacjach wodnych, kanalizacji oraz CO. Korzystając z naszych usług zyskasz szybką i precyzyjną lokalizację nieszczelności. Możesz skorzystać także z innych naszych usług, dzięki którym kompleksowo rozwiążesz problem zalanego pomieszczenia. Oprócz takich usług jak lokalizacja nieszczelności oferujemy także naprawy nieszczelności, osuszania pomieszczeń oraz remonty po zalaniu. W ten sposób ograniczysz koszty i czas potrzebny na znalezienie fachowców z różnych branż.Jesteś ubezpieczony? A może Sprawca zalania jest Ubezpieczony? Korzystając z naszej firmy w zakresie lokalizacji wycieków, a także wszystkich innych usług możesz ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów z tytułu lokalizacji wycieków od swojego towarzystwa ubezpieczeniowego..
Potrzebujesz wsparcia w zakresie lokalizacji nieszczelności w instalacji wodnej, kanalizacyjnej czy centralnego ogrzewania? Skontaktuj się z nami! Realizujemy zlecenia zarówno od osób prywatnych, jak i firm czy instytucji. Lokalizacje wycieków prowadzimy w Warszawie i okolicach. Prace wykonujemy niezależnie od rodzaju obiektu — możesz nam zlecić lokalizację źródła wycieku w domu, mieszkaniu, firmie, garażu, magazynie, piwnicy czy lokalu usługowym. Zawsze możesz liczyć na profesjonalną obsługę oraz skuteczną, szybką i precyzyjną lokalizację źródła wycieku.Pamiętaj — nieszczelność w instalacji wodnej, kanalizacyjnej czy centralnego ogrzewania to nie tylko problem wilgoci w pomieszczeniu, ale także wysokie szkody materialne wynikające z uszkodzenia wyposażenia. Co więcej, im dłużej zwlekasz z lokalizacją wycieków wody, tym problem jest coraz poważniejszy i będzie stale narastał. A koszty jego naprawy i doprowadzenia pomieszczenia do stanu sprzed zalania będą coraz wyższe z powodu większych uszkodzeń.

Lokalizacja wycieków + osuszanie i remont po zalaniu wykonamy na koszt Waszego Ubezpieczyciela!

Precyzyjna lokalizacja nieszczelności — niższe koszty naprawy i remontu

Czy warto korzystać z pomocy naszych specjalistów od lokalizacji nieszczelności? Tak — warto — nie tylko z powodu kompleksowego podejścia do lokalizacji wycieków, ale także z powodu kosztów, które będziesz musiał ponieść podczas prac naprawczych na instalacji CW, ZW lub CO. Skuteczna lokalizacja wycieków wody pozwala na precyzyjne wskazanie źródła nieszczelności. Dzięki temu obszar, który zostanie objęty naprawą, będzie minimalny. Doskonale obrazuje to lokalizacja przecieków w posadzce pokrytej terakotą i płytkami. Specjaliści, wskazując miejsce wystąpienia nieszczelności, ograniczą konieczność skucia fragmentu pokrytego kafelkami do minimum, czyli np tylko do jednej płytki.Lokalizacja wycieku, a także wszystkie koszty związane z naprawą, osuszeniem i remontem pomieszczenia po zalaniu mogą być dla Ciebie bezpłatne! Jak to możliwe? Z naszą firmą łatwo odzyskasz pieniądze z ubezpieczenia. Przygotujemy protokoły i niezbędne raporty, które udokumentują zdarzenie oraz postęp przeprowadzonych prac. Na ich podstawie możesz uzyskać odszkodowanie za poniesione wydatki związane ze zlokalizowaniem wycieku.

Video z naszych realizacji

Kliknij w jedną z poniższych miniatur aby włączyć nagranie

Skąd się biorą nieszczelności na instalacjach CO, ZW, CW czy kanalizacji?

Instalacje wodno-kanalizacyjne i centralnego ogrzewania, podobnie jak inny osprzęt w domu, podlegają zużyciu. W toku użytkowania rury (także te ukryte w ścianach czy posadzkach), mogą się rozszczelnić lub pękać. Mogą również podlegać procesowi korozji, który wpływa na stan i szczelność instalacji. Co więcej, rury mogą zostać uszkodzone w wyniku przypadkowego przewiercenia. Zdarzało się nam interweniować także w sytuacjach, kiedy wyciek wody następował w wyniku nieprawidłowego montażu armatury łazienkowej i kuchennej.

Jak znaleźć wyciek wody? Metody lokalizacji wycieków

W naszej pracy korzystamy z szeregu różnorodnych metod pozwalających na precyzyjne lokalizowanie wycieków wody. Stosujemy zarówno metody nieinwazyjne lub jeśli jest to niezbędne to niskoinwazyjne, dzięki czemu zminimalizujesz koszty naprawy stwierdzonych nieszczelności. Co więcej, często dla 100% pewności stosujemy więcej niż jedną metodę lokalizacji wycieku. W ten sposób gwarantujemy niższe wydatki jakie będziesz musiał ponieść, aby przywrócić pełną sprawność instalacji i zlikwidować efekty zalania ścian czy posadzki (lokalizacja wycieku + osuszanie + remont po zalaniu).

Skutecznie lokalizujemy wycieki, osuszamy po zalaniu, wykonujemy remont, a wszystko na koszt Waszego Ubezpieczyciela !!!

736 762 870799 978 679

Lokalizacja wycieków – metody, jakie stosujemy, aby wykryć wyciek wody

Nasi fachowcy od lokalizacji wycieków korzystają z kilku sprawdzonych metod pozwalających na lokalizację wycieków w sieciach centralnego ogrzewania, wody i kanalizacji. Detekcję nieszczelności rozpoczynamy zawsze od próby szczelności instalacji w instalacjach ciepłej i zimnej wody oraz CO. W ten sposób uzyskujemy pewność, czy istnieje wyciek wody na instalacji.Jeśli mamy pewność, że instalacja jest nieszczelna, wtedy wykorzystujemy sprawdzone metody lokalizacji wycieków. Najczęściej korzystamy z:

  • lokalizacji wycieku wody przy pomocy gazu znacznikowego
  • metody termowizyjnej
  • kamery inspekcyjnej
  • geofonu (detektora szumów)
  • metody z zastosowaniem barwników przemysłowych — w naszej firmie korzystamy głównie z barwników UV

Każda z nich sprawdza się w innych zastosowaniach. Czynnik UV pozwala na precyzyjne wykrywanie nieszczelności w instalacjach odpływowych (np. kanalizacyjnych). Termowizja sprawdza się w przypadku instalacji, w których przepływa ciepła woda. Z kolei gaz znacznikowy umożliwia dokładną lokalizację wycieku wody nawet w przypadku, kiedy znajduje się on w miejscach trudnodostępnych — np. pod posadzką.

lokalizacja wycieku

lokalizacja wycieku

Termowizja do lokalizacji wycieków

termowizja do lokalizacji wycieku

termowizja do lokalizacji wycieku

Do lokalizacji wycieków często wykorzystujemy kamerę termowizyjną. Urządzenie pozwala wykryć wyciek na podstawie rozkładu temperatur na podłodze lub ścianie. Dzięki kamerze termowizyjnej możemy nie tylko zidentyfikować przebieg instalacji wodnej, ale również wskazać miejsce wycieku zimnej i ciepłej wody. Wykorzystujemy urządzenia profesjonalne, zapewniające wysoką rozdzielczość i dokładność uzyskanych pomiarów. Jednocześnie zawsze interpretujemy wyniki ostrożnie, często posiłkując się dodatkowymi metodami lokalizacji przecieku. W ten sposób gwarantujemy Ci pewność, że lokalizacja wycieku wody będzie w 100% trafna.W lokalizacji wycieków zastosowanie kamery termowizyjnej sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku nieszczelności w instalacjach ciepłej wody użytkowej czy centralnego ogrzewania. Można nią sprawdzić szczelność instalacji ogrzewania podłogowego, a nawet przebieg rur w ścianach. Ciepła woda, wyciekając z instalacji, podgrzewa miejsce nieszczelności, co doskonale uwidacznia się w kamerze termowizyjnej.Zaletą termowizji jest nie tylko wykrywanie wycieków wody, ale również możliwość wykrywania nieszczelności w sposób bezinwazyjny. Lokalizacja wycieku wody nie wymaga ingerencji w ścianę, strop lub podłogę. Precyzyjna lokalizacja przecieku pozwala także na zminimalizowanie prac naprawczych oraz ogranicza powierzchnię, którą trzeba skuć, aby dostać się do uszkodzonego fragmentu instalacji. W efekcie metoda termowizyjna redukuje koszty, które będziesz musiał ponieść, aby usunąć usterkę.

Badanie przecieków barwnikami przemysłowymi

W lokalizacji wycieków sprawdza się także zastosowanie barwników naturalnych i przemysłowych, które pozwalają w sposób bezinwazyjny wskazać miejsce nieszczelności. Te substancje doskonale sprawdzają się do wykrywania wycieku w mieszkaniach, domach do wykrywania nieszczelności dachów płaskich, przyłączy kanalizacyjnych czy wyznaczenia trasy wycieku wody.

W naszej firmie wykorzystujemy czynnik UV, za pomocą którego wykrywamy nieszczelności w układach odpływowych — np. w kanalizacji. Czynnik jest niewidoczny w świetle dziennym, ale można go szybko zlokalizować za pomocą lampy emitującej ultrafiolet. Wlewając go np. do odpływu w umywalce i spłukując wodą, szybko znajdzie się ewentualne wycieki wody, także te znajdujące się w posadzce czy w ścianie.

Metoda gazu znacznikowego wykrywania wycieków (metoda gazowa, gaz śladowy)

Jak zlokalizować wyciek wody w instalacji? Jeśli metoda termowizyjna nie daje jednoznacznych wyników, a próby ciśnieniowe wskazały bezspornie, że w instalacji następuje spadek ciśnienia wody, wtedy warto skorzystać z metody gazu znacznikowego. Polega ona na wpuszczeniu do instalacji specjalnego gazu znacznikowego, który będzie ulatniał się w miejscu nieszczelności. Miejsce wycieku wskaże specjalistyczny detektor. Lokalizacja wycieków tą metodą jest niezwykle precyzyjna i pozwala na dokładne wskazanie miejsca wycieku wody — nawet jeśli nieszczelność znajduje się pod posadzką. Co więcej, sprawdza się także w przypadku wykrywania drobnych nieszczelności.

Na czym polega lokalizacja wycieku metodą akustyczną? (geofon)

Zlokalizować wyciek można za pomocą detekcji drgań, które powstają w miejscu nieszczelności instalacji. Wykrywanie nieszczelności umożliwiają drgania, które są przenoszone przez rurociąg nawet w bardzo odległe miejsca, dzięki czemu wiadomo, że w instalacji znajduje się wyciek. Za pomocą specjalistycznych urządzeń — geofonów, które przekształcają drgania w dźwięki słyszane dla ludzkiego ucha, możemy z dużą precyzją określić miejsce wycieku wody. Mikrofony o dużej czułości oraz wysokiej klasy słuchawki umożliwiają znalezienie źródła dźwięku.

Co ważne dla naszych klientów, lokalizacja wycieków metodą akustyczną jest bezinwazyjna. Pozwala na skuteczne wskazanie nieszczelności bez dodatkowych prac typu skuwanie posadzek czy robienie wykopów. W ten sposób znacznie ogranicza koszty naprawy i remontu.

 

Metoda dymowa lokalizacji przecieków

Zadymianie ciśnieniowe stosowane jest do lokalizacji nieszczelności głównie w przewodach instalacyjnych, a także do diagnostyki różnych konstrukcji budowlanych. Pozwala na wprowadzenie do instalacji lub bryły obiektu dymu pod ciśnieniem, który szybko i skutecznie wskazuje uszkodzone miejsca. Warto podkreślić, że metoda dymowa doskonale sprawdza się jako wykrywanie przecieków znajdujących się w instalacjach kanalizacyjnych

Kiedy wskazane jest zastosowanie zadymiania w celu wykrycia nieszczelności? Wykrywanie wycieków wody doskonale sprawdza się w przypadku sprawdzania szczelności rurociągów i przewodów wentylacyjnych. Będzie niezawodny w przypadku weryfikacji szczelności zbiorników, osadników czy szamb. Metodę dymową w ramach wykrywania przecieków wody z powodzeniem stosujemy do detekcji wadliwych lub nielegalnych przyłączy kanalizacyjnych. Co ciekawe zadymianie można także wykorzystać w celu oceny zniszczenia wałów przeciwpowodziowych przez zwierzęta.

Metoda korelacyjna lokalizacji wycieków z instalacji wodociągowych

Lokalizacja wycieków metodą korelacji polega na analizie i porównaniu szumów wycieków z różnych miejsc rurociągu. Metoda korelacyjna może być stosowana niezależnie od materiału, z jakiego wykonano instalację. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych czujników korelatory są w stanie dokładnie określić odległość wycieku wody od punktu, w którym umiejscowiono czujnik. W ten sposób metoda korelacji pozwala precyzyjnie wskazać miejsca, gdzie występuje nieszczelność na rurociągu.Metoda korelacyjna wykorzystuje zjawisko elektroakustyczne. Pozwala na niskoinwazyjne wykrywanie przecieków przy jednoczesnym precyzyjnym określeniu miejsca nieszczelności.

Szybko zlokalizujemy wycieki w Twoim domu i przeprowadzimy osuszanie wraz z remontem na koszt Twojego Ubezpieczyciela!

Zadzwoń lub napisz

Kompleksowa obsługa - działamy na terenie Warszawy i okolic oraz całego Mazowsza

Po wykonanych czynnościach związanych z lokalizacją wycieku przygotowujemy odpowiednią dokumentację – protokół. Jest on niezbędny dla firm ubezpieczeniowych, na podstawie którego zwracają koszty naszej pracy.

W przypadku, gdy warunki polisy dopuszczają zwrot kosztów za wykrywanie przecieków i osuszanie, możliwy jest zwrot kosztów pracy naszej firmy przy lokalizacji wycieku i jego naprawie, jak również przy osuszaniu zalanych i zawilgoconych miejsc oraz ich remontu (przywrócenia do stanu przed zalaniem).

 

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679

Lokalizacja wycieków Warszawa - walizka pomiarowa

Lokalizacja wycieków Warszawa – walizka pomiarowa

Mała galeria z naszych interwencji

Na swoim koncie mamy setki udanych realizacji, Zapraszamy do kontaktu - z chęcią pomożemy również Tobie.