Odwiedź nas na Facebooku
BLOG

Jak uzyskać zwrot kosztów za lokalizację wycieków?

Kiedy zauważysz możliwy wyciek w swoim mieszkaniu, nie działaj na własną rękę. Pozostaw kwestie tego typu specjalistom. Pracownicy firmy Optimal zastosują w swoim domu skuteczne metody, dzięki którym szybko znajdą lokalizację wycieku i doprowadzą uszkodzoną powierzchnię do stanu pierwotnego.

W swojej pracy stosujemy termowizję przy pomocy kamery termowizyjnej. W przypadku wycieku w trudno dostępnych miejscach używamy kamery inspekcyjnej. Co do innych technik stosujemy również próby ciśnieniowe, pomiary wilgoci, gazy znaczeniowe czy barwniki UV, w celu zbadania szczelności instalacji kanalizacyjnej. Kiedy odnajdziemy już lokalizację problemu, możemy przejść do osuszania uszkodzonej powierzchni. Przed samym procesem wykonamy pomiar wilgoci w uszkodzonej przestrzeni. W przypadku, kiedy woda znajduje się również pod posadzką, dokonamy pomiaru wilgoci pod podłogą. Po wykonaniu niezbędnych pomiarów wypełnimy protokół początkowy wraz z analizą wyników, który będzie niezbędny przy uzyskaniu zwrotu z ubezpieczalni. W następnej kolejności będziemy mogli przejść do osuszania pomieszczenia. W tym procesie ważny jest czas, ponieważ jak najszybsza reakcja ograniczy postępujące szkody oraz zapobiegnie rozwojowi grzybów i pleśni na uszkodzonej powierzchni. Kiedy proces osuszania zostanie zakończony, nasza firma zajmie się również ewentualnym remontem.

Szukanie wycieków Warszawa i okolice

Posiadamy ogromne zaufanie na rynku. Od dawna zajmujemy się lokalizowaniem wycieków w przypadku instalacji wodnych, kanalizacji oraz ogrzewania centralnego. Kiedy znajdziemy już źródło twojego problemu, skutecznie osuszymy uszkodzoną przestrzeń budynku oraz zajmiemy się remontem. Podczas naszej pracy wystawimy dla ciebie fakturę oraz inne potrzebne dokumenty, dzięki którym dostaniesz zwrot od ubezpieczyciela.

Wykrywanie wycieków Warszawa i okolice

Kiedy dojdzie do wycieku w Twoim mieszkaniu, musisz działać szybko. Czekanie i ignorowanie problemu będzie skutkowało pogorszeniem istniejących zniszczeń oraz rosnącymi kosztami naprawy. Najczęściej zauważane objawy wycieku w budynku to zapach stęchlizny charakterystyczny dla piwnic, plamy pleśni i białe wykwity solne na ścianach i podłogach oraz bąble i purchle zauważalne na powierzchni ściany. Niezwłoczna reakcja przy pojawieniu się powyższych oznak wycieku to gwarancja mniejszych szkód i kosztów. Nasi pracownicy skutecznie zajmą się Twoim problemem z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi. Szybko znajdą źródło wycieku i zadziałają w konkretnym miejscu, ograniczając tym samym do minimum kolejne szkody, które mogłyby zostać wywołane poprzez niszczenie ścian, paneli czy kafelków, aby znaleźć lokalizację wycieku metodą prób i błędów.

Wykrywanie przecieków wody

Aby jak najszybciej pozbyć się problemu, potrzebna jest szybka praca doświadczonych specjalistów, którzy znajdą lokalizację wycieku, osuszą uszkodzone pomieszczenia i przeprowadzą remont. Nie próbuj dokonywać napraw we własnym zakresie, ponieważ rzadko kiedy skutkuje to poprawą, a co więcej narazisz się wtedy na niepotrzebne koszta, które z przypadku skorzystania z usług naszej firmy pokryje Twój ubezpieczyciel. Wystarczy, że uzyskasz od nas fakturę i inne potrzebne dokumenty, aby uzyskać zwrot z ubezpieczalni. Posiadamy doświadczenie oraz znamy najnowsze i najlepsze metody potrzebne przy znalezieniu lokalizacji wycieku, osuszaniu i naprawach. Skontaktuj się z nami niezwłocznie, jeżeli zauważysz oznaki wycieków w swoim mieszkaniu.

Aby uzyskać zwrot kosztów, po wykonaniu przez nas pomiarów wilgoci, przejdziemy do protokołu początkowego z analizą wyników pomiarów. Po wykonaniu przez nas usługi lokalizacji przecieku, osuszania i ewentualnego remontu, otrzymasz protokół wraz z fakturą, które pokażesz ubezpieczycielowi, aby uzyskać od niego zwrot. Jeżeli zauważysz w swoim domu wyciek, nie czekaj i zadzwoń do nas.