Odwiedź nas na Facebooku
BLOG

Ile kosztuje usługa lokalizacji wycieku wody

Usterki instalacji wodnych są najczęściej nagłe i zaskakujące, ale warto od razu wezwać specjalistów od lokalizacji wycieków aby zapobiegać dalszym zniszczeniom i powstawaniu wilgoci w ścianach lub posadzce. Warto zainwestować w pomoc profesjonalnej firmy zajmującej się lokalizacją wycieków wody. Fachowiec (hydraulik specjalizujący się w lokalizacji wycieku) przyjeżdża do Klienta mając ze sobą wszystkie najnowocześniejsze sprzęty do lokalizacji wycieków i przede wszystkim bezcenne doświadczenie i wiedzę. Ile kosztują usługi składające się na kompleksową lokalizację wycieków?

Podstawowe badania związane z lokalizacją wycieku wody

Do podstawowych badań zalicza się próby szczelności instalacji wodnych oraz badanie wilgoci. Zarówno to pierwsze, jak i drugie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie: Czy i (mniej więcej wstępnie oszacować) gdzie znajduje się potencjalne źródło wycieku wody. Ile kosztuje zwykle lokalizacja wycieku wody?

Cena rynkowa wszystkich badań wymienionych poniżej w artykule jest zwykle zależna od wielkości pomieszczenia, stopnia skomplikowania i wielkości instalacji wodnej w mieszkaniu lub domu oraz ilości użytego sprzętu i czasu spędzonego przez naszego technika u Klienta. Koszt podstawowych badań wynosi zwykle od 450 do 1200 złotych/netto + 8%VAT.

Firma Optimal, która świadczy usługę lokalizacji wycieku wody w Warszawie okolicach i całym mazowieckim stosuje podobną zasadę – do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i po przeprowadzeniu badań związanych z lokalizacją wycieków w zależności od stopnia skomplikowania, ilości użytych sprzętów, czynników takich jak gaz czy barwniki jest od tego uzależniona cena końcowa lokalizacji wycieku (jeśli macie Państwo polisę ubezpieczeniową Ubezpieczyciel może pokryć koszty związane z lokalizacją wycieku na podstawie naszego protokołu z lokalizacji wycieku oraz faktury).

Detekcja wycieków – badania specjalistyczne

Kolejnymi badaniami, które przeprowadza się zwykle w poszukiwaniu lokalizacji wycieku wody są:

  • Badania termowizyjne, polegające na obserwacji zmian w temperaturze na ścianach, dzięki którym można określić dokładną lokalizację usterki. Ich skuteczność jest wysoka, ale nie zawsze termowizja pokaże miejsce wycieku jeśli rurki ukryte są głęboko w ścianie lub w posadzce – wtedy trzeba wykonać kolejne czynności. Ceny rynkowe takiego badania termowizyjnego wynosi 300 złotych.
  • Próby szczelności gazem znacznikowym, które pozwalają w bardzo dokładny sposób określić lokalizację usterki w instalacji grzewczej bądź wodnej, poprzez wpuszczany do przewodów specjalistyczny gaz. Dzięki urządzeniu (detektorowi gazu znacznikowego), specjalista jest w stanie stwierdzić, skąd ulatnia się gaz, a tym samym wskazać dokładne miejsce awarii i wycieku wody z danej instalacji. Ceny rynkowe próby szczelności gazem znacznikowym rozpoczynają się od 300 do 500 złotych (w zależności od wielkości danej instalacji i ilości gazu znacznikowego który trzeba do niej wtłoczyć).
  • Próba szczelności kanalizacji – dzięki stosowanym podczas tej próby czynnikom (barwnikom), które są specjalistycznymi bawnikami UV, specjaliści są w stanie dotrzeć do danego miejsca w kanalizacji, które uległo awarii i z którego pochodzi wyciek. Jest to niezawodny proces, który w 100% pokaże miejsca, w których doszło do rozszczelnienia instalacji kanalizacyjnej w Waszym mieszkaniu lub domu. Cena tego badania wynosi 250-300 złotych.

Jeśli potrzebna jest Państwu szczegółowa wycena usługi lokalizacji wycieków wody w Warszawie okolicy czy gdzieś w mazowieckim wraz z odpowiednim kosztorysem wszystkich potrzebnych badań, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą Optimal Osuszanie. Warto pamiętać, że mając ubezpieczone mieszkanie od zalania, można ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych za zlokalizowanie dokładnego miejsca awarii. Aby uzyskać zwrot od ubezpieczyciela, należy mieć od naszej firmy wszystkie protokoły i dokumenty z lokalizacji wycieku, które są potrzebne do uzyskania zwrotu środków od Ubezpieczyciela.

Nasza firma działa kompleksowo: lokalizujemy wycieki (jak najmniej inwazyjnie), osuszamy mieszkania/domy po zalaniu, wykonujemy remont po zalaniu. A to wszystko na koszt Waszego Ubezpieczyciela !!! Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą 🙂