Odwiedź nas na Facebooku

Lokalizacja wycieków Praga Południe

Lokalizacja wycieków Praga Południe

Lokalizacja wycieków Praga Południe

W ramach świadczonych przez nas usług oferujemy usługę świadczenia wykrywanie wycieków wody Praga Południe – to dzielnica, w której ją wykonujemy jak i na terenie całej Stolicy. Zajmujemy się kompleksowym osuszaniem mieszkań i budynków oraz usuwaniem skutków zalania.

Lokalizacja wycieków wody to pierwszy etap, jaki podejmujemy w mieszkaniach oraz domach naszych klientów. W tym celu stosujemy skuteczne metody, które pozwalają szybko i precyzyjnie znaleźć miejsce, w którym pojawiła się awaria. Likwidacja źródła wycieku daje możliwość szybkiej reakcji i powstrzymanie nieprzyjemnych konsekwencji z tym związanych. Dopiero wtedy można przejść do kolejnych kroków, czyli osuszania pomieszczeń oraz wyremontowania mieszkania po zalaniu.

Lokalizacja wycieków, suszenie zawilgoconych pomieszczeń + przywrócenie do stanu przed zalaniem (czyli remont) wykonujemy na koszt Twojego Zakładu Ubezpieczeń !!!!

Bardzo często zdarza się, że właściciel nieruchomości dowiaduje się o wycieku dopiero wtedy, gdy skutki zalania zaczynają być mocno widoczne. Dochodzi do miejscowego zawilgocenia ścian, posadzek oraz innych elementów. Mogą pojawić się także charakterystyczne purchle oraz odchodzenie listew przypodłogowych. Po zauważeniu jakichkolwiek niepokojących symptomów należy niezwłocznie rozpocząć szukanie wycieków wody, aby nie dopuścić do dalszych strat. Głównymi przyczynami takiej awarii jest przede wszystkim rozszczelnienie lub uszkodzenie rur doprowadzających wodę użytkową oraz instalacji centralnego ogrzewania, a także rur kanalizacyjnych. Wyciek może pojawić się również na skutek przewiercenia instalacji lub nieprawidłowego montażu armatury w kuchni lub łazience przez kiepskiego fachowca. Bez względu na to, co jest powodem awarii przeprowadzone przez nas lokalizowanie przecieków pozwoli usunąć uszkodzenie oraz skutecznie dalej osuszyć zawilgocone pomieszczenie.

Metody lokalizowania przecieków

Wykonywane przez nas profesjonalne wykrywanie wycieków wody Praga Południe obejmuje kilka skutecznych metod, z jakich korzystamy podczas świadczenia tego rodzaju usług. Wykorzystujemy do nich nowoczesne urządzenia, które pozwalają robić to skutecznie i precyzyjnie, powodując jak najmniejsze szkody np zbicie tylko jednej płytki na podłodze w łazience.

Próby ciśnieniowe

Lokalizacja wycieków wody jest możliwa dzięki przeprowadzanym przez nas dokładnym próbom dokładnym ciśnieniowym. Stosuje się ją w przypadku poszukiwania awarii w instalacjach z zimną i ciepłą wodą oraz grzewczych C.O. Dzięki obserwacji zmian ciśnienia możemy stwierdzić, czy instalacja jest szczelna czy jest na niej przeciek.

Metoda termowizyjna

Przeprowadzamy również szukanie wycieków wody przy użyciu nowoczesnej kamery termowizyjnej. Za pomocą zdjęć wykonanych z jej pomocą oraz linii oznaczających zmiany temperatury na badanej powierzchni możemy zlokalizować potencjalne miejsce wycieku. Metoda ta stosowana jest do sprawdzania szczelności instalacji grzewczej CO, ogrzewania podłogowego oraz doprowadzającej zimną i ciepłą wodę użytkową. Jest to bezinwazyjny sposób umożliwiający sprecyzowanie dokładnie miejsca nieszczelności, w którym punktowo trzeba będzie zrobić odkrywkę przy miejscu awarii. Ogranicza to znacząco dalsze koszty remontu.

Poszukiwanie przecieków za pomocą gazu

Oferujemy także lokalizowanie przecieków w Warszawie za pomocą gazu znacznikowego, który jest w pełni bezpieczny, a jednocześnie skuteczny. Stosujemy go wtedy, gdy próba ciśnieniowa wykazała nieszczelność instalacji, ale nadal nie wiemy, w którym dokładnie miejscu doszło do awarii. W takiej sytuacji do rur wpuszczany jest gaz, a za pomocą detektora badamy, w którym miejscu wydostał się on na zewnątrz.

Lokalizacja przecieków w kanalizacji

W tym celu wykorzystujemy czynnik UV, który umieszczamy w kanalizacji za pomocą zlewu, odpływu pralki lub toalety. Korzystając z promieni UV jesteśmy następnie w stanie określić, w którym miejscu nastąpiła nieszczelność. Jest to jedyna i skuteczna metoda umożliwiająca precyzyjną naprawę kanalizacji. Drugą metodą lokalizacji wycieku na instalacji odpływowej jest użycie specjalistycznej kamery inspekcyjnej, którą wprowadza się bezpośrednio do wnętrza rur odpływowych.

Pomiar poziomu wilgotności

Przy szukaniu wycieków wykonujemy również pomiar wilgotności w celu określenia rozkładu wilgoci oraz stopnia zawilgocenia ścian oraz kolejnych warstw posadzki. Umożliwia to zawężenie miejsca poszukiwań do konkretnego obszaru.

Naprawa awarii

Ostatni etapem prac po dokładnym zlokalizowaniu przecieku wody jest usunięcie awarii i przywrócenie szczelności. Wykonujemy pełną naprawę instalacji. W przypadku, gdy doszło do zawilgocenia pomieszczeń oferujemy także kompleksowe osuszanie pomieszczeń oraz ponowne badanie wilgotności.

Prace remontowe, suszenie, zlokalizowanie miejsca wycieku – za te prace na podstawie naszej dokumentacji zapłaci CAŁOŚĆ Wasza Ubezpieczalnia !!!!

 

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679