Odwiedź nas na Facebooku
BLOG

Czy wilgoć w garażu ma negatywny wpływ na samochód?

O tym, jak bardzo niszcząca potrafi być nadmierna wilgoć przekonujemy się niejednokrotnie. Kiedy tylko poziom wilgoci podnosi się ponad normę, w niedługim czasie na ścianach czy suficie pojawia się pleśń i grzyb. Trudno jest z nimi walczyć, często konieczne jest zastosowanie profesjonalnych środków chemicznych. Czy wilgoć pojawiająca się w garażu może powodować uszkodzenia samochodu? Sprawdźmy!

Skąd bierze się wilgoć w garażu?

Wilgoć w garażu to następstwo przede wszystkim nieszczelności. Nieszczelne drzwi garażowe czy okna sprawiają, że poziom wilgoci jest wysoki. Ponadto, bardzo często mamy do czynienia z nieprawidłowo wykonaną izolacją termiczną i przeciwwilgociową. Kiedy w jakimś miejscu nastąpi uszkodzenie izolacji, do środka z całą pewnością wedrze się woda. Mówiąc o wilgoci w garażu, z pewnością warto wspomnieć o fakcie słabej wentylacji. Woda z mokrych opon paruje, a jeśli nie ma którędy ujść na zewnątrz, powoduje wzrost poziomu wilgotności. To kolejna przyczyna, z jaką warto się rozprawić.

Przyczyną, która może mieć związek z wystąpieniem wilgoci w garażu jest również awaria i spowodowany nią wyciek. Wykrywanie przecieków Warszawa pozwoli na szybkie znalezienie miejsca wystąpienia ewentualnej awarii. Jeżeli przeciek zostanie szybko zdiagnozowany, możliwe, że nie zdąży spowodować poważniejszych szkód. Jeżeli jednak będziemy z tym zwlekać, uszkodzeniom może ulec nie tylko konstrukcja samego garażu, ale także samochód, jego karoseria i silnik. Koszty mogą więc być o wiele wyższe niż koszt wynajęcia profesjonalnego osuszacza do garażu.

Wpływ wilgoci na samochód

Niestety, wysoki poziom wilgoci nie pozostaje obojętny dla samochodu. Niszczy karoserię, powoduje powstawanie ognisk korozji, a do tego sprawia, że szyby parują. W skrajnych przypadkach wysoki poziom wilgoci może nawet powodować spore problemy z uruchomieniem silnika. Samochód, który stoi w suchym garażu, o wiele dłużej zachowa swój idealny stan i pozostanie w dobrej kondycji zarówno pod kątem silnika, jak i karoserii.

Czy garaż można osuszyć?

Jak najbardziej, przestrzeń garażowa może zostać osuszona tak samo, jak mieszkanie czy dom. Pomiar wilgotności Warszawa pozwoli na określenie, na ile rzeczywiście poziom wilgoci jest powyżej normy. Osuszanie pomieszczeń w Warszawie prowadzone jest z wykorzystaniem najwyższej jakości osuszaczy, które są skuteczne w swoim działaniu nawet przy najwyższym poziomie wilgoci.

Profesjonalny sprzęt do osuszania garaży czy pomieszczeń jest bardzo kosztowny. Zdecydowanie bardziej opłacalny jest wynajem osuszaczy Warszawa. Usługa ta jest skierowana do klientów indywidualnych i firm, pozwala na wypożyczenie sprzętu, który poradzi sobie ze zwalczeniem nawet najwyższego poziomu wilgoci. Jeżeli posiadasz garaż, w którym panuje wysoka wilgoć, zauważysz to przede wszystkim po ciągle zaparowanych szybach samochodu. To pierwszy znak, że pomieszczenie wymaga profesjonalnego osuszenia. Jeżeli tego nie zrobisz, bardzo szybko zauważysz poważniejsze efekty wilgoci, a do tego w samym pomieszczeniu z pewnością pojawi się groźna dla zdrowia pleśń.

Osuszenie garażu jest bardzo istotne, pamiętaj jednak o bezpośrednim usunięciu przyczyny wilgoci. Jeżeli przyczyną jest awaria, musisz ją czym prędzej usunąć. Podobnie z błędami przy izolacji termicznej i przeciwwilgociowej czy przy nieszczelności okien i drzwi garażowych.

Osuszanie pomieszczeń w Warszawie to usługa, która szybko i sprawnie rozprawi się z problemem wysokiego poziomu wilgoci w Twoim garażu.