Odwiedź nas na Facebooku
Optimal osuszanie mieszkań logo

Osuszanie mieszkań i domów po zalaniu

Optimal osuszanie mieszkań
osuszanie mieszkań po zalaniu warszawa

OPTIMAL - Profesjonalne Osuszanie Mieszkań, Domów, Budynków

Kompleksowe osuszanie budynków i mieszkań wraz ze szczegółowym pomiarem wilgotności zalanych pomieszczeń.

Osuszanie po zalaniach, pomiar wilgotności

Osuszanie mieszkań i budynków po zalaniach Osuszanie podposadzkowe pomiary wilgotności

Wycena i oględziny GRATIS! Natychmiastowa reakcja!

Darmowa konsultacja i wycena
Pracujemy 7 dni w tygodniu w godzinach 7:00-22:00

Lokalizacja wycieków 100% skuteczności!

Lokalizujemy wycieki z instalacji
ciepłej i zimnej wody CO oraz kanalizacji
Od razu naprawiamy awarię !

Wynajem Osuszaczy

Posiadamy duży wybór osuszaczy wentylatorów dmuchaw i nagrzewnic

Ozonowanie Odgrzybianie

Kompleksowe usługi ozonowania i odgrzybiania pomieszczeń

Remonty po zalaniach

Wykonujemy remonty po zalaniach
w tym również na koszt ubezpieczyciela

Osuszanie Mieszkań, Profesjonalna Lokalizacja Wycieków, Remonty po Zalaniach

Nasza oferta to nie tylko osuszanie zalanych mieszkań. Wykonujemy pomiary wilgotności, wypożyczamy sprzęt, przeprowadzamy remonty zalanych pomieszczeń.

Osuszanie mieszkań - często zadawane pytania

Kiedy możemy rozpocząć proces osuszania mieszkania po zalaniu ?

Osuszanie mieszkania, domu, budynku czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia po zalaniu możemy rozpocząć dopiero kiedy mamy całkowitą pewność, że przyczyna, która spowodowała zalanie została całkowicie wyeliminowana bądź naprawiona. Inaczej osuszanie nie przyniesie oczekiwanych skutków.

Jak powinno wyglądać skuteczne osuszanie mieszkania ?

Aby osuszanie mieszkania przyniosło jak najlepsze rezultaty, w pierwszej kolejności należy usunąć przyczynę, która spowodowała zalanie, a następnie wykonać dokładne pomiary wilgotności zalanych pomieszczeń. Kolejny etap to już rozpoczęcie procesu osuszania. W procesie tym dobieramy odpowiednią ilość oraz rodzaj sprzętu osuszającego, zwracając przy tym uwagę na jego odpowiednie rozmieszczenie w osuszanych pomieszczeniach zapewniające właściwą cyrkulację powietrza. Regularnie przeprowadzamy pomiary kontrolne wilgotności i na bieżąco oceniamy efekty oraz czas jaki jeszcze jest potrzebny do ukończenia procesu osuszania. Powierzchowne osuszenie, może w dalszej perspektywie być przyczyną brzydkiego zapachu, wilgoci bądź rozwoju grzyba, dlatego osuszanie powinno zostać zlecone profesjonalnej firmy zajmującej się osuszaniem mieszkań i domów po zalaniu, która dysponuje odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Po czym poznajemy, że mieszkanie zostało skutecznie osuszone ?

Nasz firma używa profesjonalnych mierników do pomiaru wilgotności. Na każdym etapie procesu osuszania przeprowadzamy kontrolę wilgotności osuszanych miejsc, monitorując cały przebieg procesu osuszania na jego początku, w trakcie i na końcu.

Kiedy i w jakich przypadkach po zalaniu stosuje się osuszanie podposadzkowe (warstw izolacyjnych) ?

Osuszanie podposadzkowe zwane również osuszaniem warstw izolacyjnych to skomplikowany proces, którym również się zajmujemy. Osuszanie to, jest niezbędne zawsze wtedy, kiedy woda wniknęła pod posadzkę oraz do jej warstwy izolacyjnej. Wodę z warstwy izolacyjnej posadzki należy całkowicie usunąć, a następnie dokładnie osuszyć elementy warstwy izolacyjnej znajdującej się pod posadzką. Podczas procesu usuwania wody zalegającej w posadzce wykorzystujemy zawsze specjalistyczny sprzęt.

Jaki sprzęt wykorzystujemy do osuszania ?

Do osuszania pomieszczeń wykorzystujemy tylko profesjonalny sprzęt. Stosujemy osuszacze kondensacyjne, adsorpcyjne, panele Infrared, bardzo silne i skuteczne dmuchawy, a także nagrzewnice, natomiast do osuszania podposadzkowego wykorzystujemy osuszacz warstw izolacyjnych oraz separator wody.

Ile będzie trwało osuszanie mieszkania ?

Czas osuszania mieszkania/budynku zależy od jego powierzchni oraz wyników pomiarów stopnia zawilgocenia w zalanych pomieszczeniach. Dokładniejsze określenie czasu osuszania będziemy mogli stwierdzić po obejrzeniu zalanych miejsc i wykonaniu pomiarów.

Ile będzie kosztowało osuszanie mieszkania ?

Cena osuszania jest zależna od wielkości zalanych pomieszczeń oraz czasu potrzebnego na ich osuszenie. Stosujemy indywidualne podejście do każdego zlecenia, więc cena ustalana jest po wstępnych oględzinach zalanych miejsc oraz po wykonaniu pomiaru wilgotności, co pozwoli oszacować przybliżony czas potrzebny na ich osuszenie.

Czy mając polisę ubezpieczeniową OC mieszkania mogę zlecić osuszanie firmie OPTIMAL i całkowite koszty osuszania oraz remontu pokryje ubezpieczyciel ?

Tak, jeśli macie Państwo mieszkanie objęte polisą OC, nasza firma osuszy zalane mieszkanie, a także zajmie się wszystkimi formalnościami z ubezpieczycielem tak, abyście nie ponieśli żadnych kosztów za osuszenie i remont mieszkania.

Czy dowozimy do Klienta sprzęt do osuszania?

Tak, dowozimy sprzęt do Klienta i fachowo go rozmieszczamy, aby proces osuszania był jak najbardziej wydajny.

Czy pobieramy kaucję za sprzęt ?

Nie pobieramy kaucji za wstawiony sprzęt do Klienta.

Remont po zalaniu mieszkania – jak się do niego przygotować ?

OPTIMAL dysponuje swoją sprawdzoną ekipą remontową, która szybko i fachowo wykona remont zalanych pomieszczeń po wcześniejszym ich osuszeniu. Jeśli lokal objęty jest polisą OC, to zarówno za osuszanie jak i późniejszy remont zalanych pomieszczeń nie poniesiecie Państwo żadnych kosztów – całość pokryje ubezpieczyciel.

Jaki jest obszar działania naszej firmy ? Jakie usługi oferujemy?

Nasza firma prowadzi działalność na terenie całych obszarów województw mazowieckiego, łódzkiego wielkopolskiego oraz lubelskiego (oddział Warszawa, oddział Łódź, oddział Poznań, oddział Lublin) i wykonujemy usługi takie jak osuszanie mieszkań po zalaniu, osuszanie budynków po zalaniu, lokalizacja wycieków, wynajem osuszaczy, remont po zalaniu czy ozonowanie pomieszczeń z brzydkich zapachów. Za każdą powyższą usługę zapłaci Ubezpieczyciel jeśli Państwa mieszkanie lub dom posiada polisę.