Odwiedź nas na Facebooku

Lokalizacja wycieków Włochy

Lokalizacja wycieków Włochy

Lokalizacja wycieków Włochy

Uszkodzenia instalacji wodno-kanalizacyjnych i ogrzewania, przedostawanie się wody deszczowej przez ubytki w dachu, a także nieszczelności w instalacji ogrzewania podłogowego mogą być przyczyną poważnych problemów – WYCIEKÓW, a w konsekwencji kosztownych napraw i generalnego remontu.

LOKALIZUJEMY Wycieki i nieszczelności na koszt wszystkich rynkowych Ubezpieczycieli !!!

Często na wczesnym etapie wycieki pozostają niewidoczne dla ludzkiego oka. Dopiero po jakimś czasie jak ściany i sufity namokną wodą i wilgocią pojawiają się widoczne pierwsze purchle na ścianach oraz można zaobserwować odchodzące listwy przypodłogowe od ścian. Dostęp do rur na których znajduje się potencjalna przyczyna wycieku jest trudny, gdyż rury są położone głęboko w posadzce lub w ścianach. Dlatego działalność naszej firmy OPTIMAL polega na lokalizacji konkretnego miejsca wycieku i rozkuciu TYLKO i wyłącznie w tym danym miejscu tak, aby nie rozkuwać całej łazienki czy przedpokoju co generowałoby dodatkowe uszkodzenia, których chcemy uniknąć.

Zazwyczaj schemat położonych instalacji wodnych w mieszkaniu domu jeśli jest w posiadaniu właścicieli to jest mało dokładny i trzeba mieć odpowiedni sprzęt do lokalizacji wycieków aby stwierdzić na której instalacji wodnej oraz gdzie szukać miejsca awarii. Wilgoć rozprzestrzenia się po kolejnych ścianach oraz pod posadzką często po kilku pomieszczeniach zanim zostanie zauważona przez domowników, dlatego tak ważna jest szybka reakcja i wezwanie naszej firmy z profesjonalnym sprzętem aby zlokalizowało miejsce awarii u Państwa w domu lub mieszkaniu.

Jakie rozwiązanie jest najlepsze, aby zlokalizować wyciek wody?

Jedną z najskuteczniejszych metod są dobrze wykonane badania termowizyjne w lokalu Klienta. Jest to metoda, dzięki której będzie można nieinwazyjnie wykryć miejsca ukrytych przecieków w rurach biegnących w naszych ścianach, podłogach czy sufitach. Metoda ta jest też istotna z punktu widzenia kosztów naprawy gdyż nie trzeba nic rozkuwać do badania termowizyjnego.
Ponadto na podstawie wyników diagnostyki termowizyjnej lub innych metod dostępnych w naszym portfolio można w łatwy sposób wyeliminować nieszczelności rur bez konieczności otwierania całego systemy wodno-kanalizacyjnego. Jest to bardzo korzystne dla Klienta, gdyż generuje oszczędność czasu, mniejsze zniszczenia w trakcie poszukiwania wycieku i wynikająca z tego oszczędność pieniędzy. Oprócz lokalizacji problemów z rurami w systemie grzewczym, wodnym lub odpływowym za pomocą całej naszej gamy metod lokalizowania wycieków można łatwo i szybko znaleźć nieszczelności w systemie ogrzewania podłogowego lub innych nietypowych miejscach w mało dostępnych miejscach łazienki czy kuchni.

W jaki sposób przeprowadzamy lokalizowanie wycieków wody?

Sprawdzenie mieszkania, domu, hali produkcyjnej przeprowadzamy przy pomocy najczulszej na rynku kamery termowizyjnej oraz narzędzi pomocniczych. Prace wykonywane przy pomocy kamery są bezinwazyjne i nie generując zniszczeń w lokalach.
Inspekcja rur i potencjalnych wycieków kamerą termowizyjną to usługa mająca na celu identyfikację anomalii temperaturowych obiektach o różnym przeznaczeniu. Wykryte anomalie na zdjęciu termalnym mogą wskazać miejsce wycieków z instalacji. Naszą usługę lokalizacji wycieków wykonujemy w domach i mieszkaniach, pomieszczeniach biurowych, firmach oraz lokalach przemysłowych.

Obrazowanie termiczne kamerą pozwala na:

Używamy kamer termowizyjnych z aktualnymi certyfikatami kalibracji, a także sprzętu pomocniczego – wilgotnościomierzy, detektorów fal akustycznych, itd. Wszystkie te specjalistyczne urządzenia są bardzo pomocne przy lokalizacji wycieków Włochy. Nasi specjaliści to osoby posiadające odpowiednie dla tego rodzaju prac doświadczenie oraz praktykę niezbędną przy tego typu specjalistycznych pracach. Tylko praktyka przy tej usłudze zapewnia niezbędne doświadczenie dzięki któremu nasz fachowiec znajdzie nawet najbardziej ukryty wyciek u Klienta.

Raport techniczny z badania termowizyjnego

Wyniki kontroli sieci wodnej w mieszkaniu Klienta kamerą termowizyjną znajdą się w raporcie technicznym z lokalizacji wycieku, który przekazujemy Klientowi. Raport taki zawiera:

Lokalizacja wycieku w zależności od skomplikowania sprawy zajmuje około 1-3 godziny. W tym czasie nasz fachowiec wykonuje szereg czynności zmierzających do wykrycia miejsca wycieku takich jak: termowizja, wpuszczanie gazu znacznikowego, pomiary wilgotności, geofon (detektor szumów wytwarzanych przez wyciek), kamera inspekcyjna do trudnodostępnych miejsc np. po brodzik czy wannę. Szczegółowy wykaz metod i czynności opisujemy w końcowym raporcie z prac.

Wybierając naszą firmę do przeprowadzenia wykrycia wycieków masz gwarancję, że wyciek u Ciebie w mieszkaniu lub domu zostanie na pewno znaleziony przy minimalnych zniszczeniach oraz w przystępnej cenie. Zachęcamy do rozmowy telefonicznej w której na pewno doradzimy i powiemy co dalej robić. Numer telefonu dostępny jest w zakładce Kontakt.

Koszt zlokalizowania przecieków u Państwa w domu, a także remontu czy osuszania pokryje Zakład Ubezpieczeń w którym jest ubezpieczone Wasz lokal !!!

 

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679