Odwiedź nas na Facebooku

Lokalizacja wycieków Rembertów

Oferujemy kompleksowe i fachowe wykrywanie wycieków wody Rembertów, który jest jedną z dzielnic Warszawy w obrębie której działamy. Zapewniamy nie tylko lokalizację awarii, a także jej usunięcie oraz zniwelowanie powstałych w jej wyniku szkód poprzez osuszanie i prace remontowe. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ woda wydobywająca się z niesprawnej instalacji może spowodować wiele problemów również w mieszkaniach sąsiadów. Lokalizowanie przecieków jest pierwszym i najważniejszym etapem prac, ponieważ dzięki niemu można precyzyjnie ustalić, który fragment instalacji doprowadzającej zimną i ciepłą wodę lub ogrzewanie wymaga naprawy.

Woda wydobywająca się z uszkodzonych rur może spowodować wiele zniszczeń. Najczęściej problem ten jest zauważany wtedy, gdy pojawią się już uszkodzenia w podłodze lub na ścianach. Charakterystycznymi objawami zawilgoceni są przede wszystkim widoczne plamy, a także purchle czy odchodzenie listew przypodłogowych MDF. Oznacza to, że doszło do wycieku, który jak najszybciej należy znaleźć i naprawić. Lokalizacja wycieków wody powinna zostać przeprowadzona niezwłocznie po zauważeniu niepokojących sygnałów, które mogą świadczyć, że do tego doszło.

Lokalizacja wycieków Rembertów

Lokalizacja wycieków Rembertów

W jaki sposób przeprowadzamy lokalizowanie wycieków wody?

Szukanie przecieków wody to składająca się z kilku etapów usługa, w której korzystamy z różnego rodzaju nowoczesnych narzędzi. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne ustalenie, w którym DOKŁADNIE miejscu doszło do awarii. Warto bliżej przyjrzeć się tym metodom poniżej.

Próby ciśnieniowe

Próby te nazywane są również próbami szczelności. Jest to podstawowa metoda, od której rozpoczyna się lokalizowanie przecieków. Do instalacji z ciepłą lub zimną wodą oraz centralnego ogrzewania podłącza się manometr, na którym można sprawdzić czy ciśnienie w danej instalacji spada. Pozwala to stwierdzić, na których rurkach doszło do ewentualnych nieszczelności.

Badanie przy pomocy kamery termowizyjnej

Jest to zdecydowanie najpopularniejsza metoda lokalizowania wycieków. W tym celu stosujemy kamerę termowizyjną, która przesyła obraz w podczerwieni. Umożliwia to znalezienie miejsca, w którym pojawiła się nieszczelność zarówno w przypadku instalacji z wodą użytkową, jak i ogrzewania umiejscowionej w stropie, podłodze oraz ścianach. Na podstawie zdjęć oraz linii wyznaczających różnice temperatur możemy określić obszar, w którym doszło do awarii. Lokalizacja wycieków wody przy pomocy termowizji daje natychmiastowy wynik, co pozwala na rozkucie tylko jednego konkretnego obszaru, a nie rozkuciu „całej łazienki”. Znacząco obniża to koszty związane z przeprowadzeniem naprawy oraz późniejszego remontu.

Lokalizowanie wycieku za pomocą gazu znacznikowego

Metoda ta polega na wprowadzeniu do instalacji specjalistycznego oraz bezpiecznego dla domowników gazu znacznikowego. Za pomocą specjalnego detektora dokonujemy pomiaru jego stężenia. Pozwala to określić, gdzie znajduje się nieszczelność, nawet jeśli ma to miejsce głęboko w ścianie bądź pod posadzką.

Lokalizowanie wycieku w kanalizacji

W tym celu do kanalizacji wprowadzany jest specjalistyczny barwnik UV. Można zrobić to poprzez bidet, umywalkę lub pralkę. Wykorzystując następnie promieniowanie UV jesteśmy w stanie stwierdzić, w którym miejscu dochodzi do wycieku. Jest to jedna z metod pozwalających na sprawdzenie poprawnego działania rur odpływowych.

Pomiar wilgotności

Jest to metoda, która umożliwia lokalizowanie wycieków za pomocą detektorów określających poziom wilgotności. Pozwala określić rozkład wilgoci oraz stopień zawilgocenia ścian, posadzek i pozostałych elementów. Jest to metoda, którą stosujemy razem z innymi sposobami, gdyż tego rodzaju pomiar jest precyzyjny i pomocny.

Naprawa miejsca awarii

Po zlokalizowaniu dokładnego miejsca, w którym doszło do wycieku przeprowadzamy kompleksową naprawę instalacji. Usuwamy przyczynę awarii i przywracamy jej prawidłowe funkcjonowanie. W przypadku, gdy doszło do zniszczeń w postaci zalanych ścian, posadzek czy innych elementów przeprowadzamy również ich osuszanie. Przygotowujemy również specjalistyczną dokumentację, która jest niezbędna do wypłaty odszkodowania. Kompleksowy zakres usług obejmujący szukanie przecieków wody, naprawę instalacji i usuwanie skutków awarii gwarantuje wykonanie prac na najwyższym poziomie.

WAŻNE !!! Przygotowane przez nas protokoły z lokalizacji wycieku, osuszania, remontu po zalaniu spowodują, że za powyższe zapłaci za wszystko Zakład Ubezpieczający Twoją Nieruchomość !!!!

 

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679