Odwiedź nas na Facebooku

Lokalizacja wycieków Praga Północ

Lokalizacja wycieków Praga Północ

Lokalizacja wycieków Praga Północ

W zakres obszaru świadczonych przez nas usług wchodzi również wykrywanie wycieków wody na terenie dzielnicy Praga Północ. Lokalizacja wycieku jest to pierwszy etap prac, jaki należy wykonać przed osuszaniem zalanych budynków lub mieszkań. Dokładna lokalizacja wycieków wody pozwala na określenie miejsca, które jest przyczyną wszystkich problemów, znalezienia go oraz przejścia do kolejnego etapu, jakim jest usuwanie skutków zalania czyli osuszanie i remont po zalaniu. Szybkie zlokalizowanie wycieku pozwoli zminimalizować straty z tym związane oraz znacząco ograniczyć koszty związane z remontem. Jest to zadanie wymagające nie tylko profesjonalnego sprzętu, ale także dużego doświadczenia. Tylko wtedy szukanie wycieków wody przynosi oczekiwane szybkie rezultaty ważne dla każdego Klienta.

Za ustalenie przez naszą firmę Optimal lokalizacji wyciek u Ciebie w domu zapłaci w CAŁOŚCI Towarzystwo Ubezpieczeniowe !!!

Bardzo często wyciek wody jest widoczny dopiero w momencie, gdy dojdzie do zawilgocenia ścian, podłóg czy listew. Pojawiają się na nich charakterystyczne plamy, wybrzuszenia oraz rozwarstwienia. W przypadku zauważenia jakichkolwiek niepokojących symptomów, które mogą świadczyć o tym, że doszło do wycieku konieczne jest niezwłoczne wezwanie specjalistów OPTIMAL od lokalizacji wycieków. Zapewniamy profesjonalne i dokładne wykrywanie wycieków wody Praga Północ która to jest jedną z dzielnic Warszawy, w której działamy.

Metody stosowane przy lokalizowaniu wycieków

Oferujemy fachowe lokalizowanie wycieków w Warszawie oraz ich usuwanie. Nie ma znaczenia, czy wyciek jest efektem rozszczelnienia lub pęknięcia instalacji grzewczej bądź kanalizacyjnej, ich przypadkowego przewiercenia czy nieprawidłowego montażu. Precyzyjna lokalizacja wycieków wody możliwa jest dzięki stosowaniu nowoczesnych metod oraz narzędzi i przede wszystkim wiedzy nabytej naszym wieloletnim doświadczeniem przy lokalizacjach wycieków.

Próby ciśnieniowe

Jest to pierwszy etap stosowany w usłudze, jaką jest szukanie wycieków wody. Próba ciśnieniowa instalacji doprowadzającej ciepłą i zimną wodę oraz grzewczej pozwala stwierdzić, czy są one szczelne oraz której z nich dotyczy wyciek.

Metoda termowizyjna

Jest to najnowocześniejsza i zarazem najlepsza metoda umożliwiająca wstępne lokalizowanie wycieków. Do tego celu używamy kamery termowizyjnej i na podstawie wykonanych z jej pomocą zdjęć oraz zaznaczonych na nich różnić w temperaturze poszczególnych obszarów jesteśmy w stanie stwierdzić, w którym miejscu znajduje się wyciek. Metoda ta sprawdza się doskonale, gdy konieczne jest szukanie wycieków wody i instalacji grzewczych CO, ogrzewania podłogowego oraz rurach doprowadzających ciepłą i zimną wodę. Jest ona w pełni bezinwazyjna, ponieważ nie wiąże się z konieczności wykonywania otworów w ścianach czy podłodze. Termowizja pomaga ustalić, w którym miejscu prawdopodobnie doszło do awarii.

Dokładna lokalizacja miejsca wycieku

Precyzyjna lokalizacja wycieków wody wykonywana jest przy użyciu gazu znacznikowego. Zostaje on wpuszczony do instalacji, która uległa awarii, a dzięki temu, że ulotni się on z miejsca, w którym powstała nieszczelność możliwe jest wykrycie go za pomocą specjalistycznego detektora. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie zdiagnozować miejsce wycieku.

W przypadku uszkodzenia rur kanalizacyjnych stosujemy czynnik/barwnik UV, który jest wpuszczany do nich poprzez toaletę (WC), zlew bądź odpływ bidetu. Za pomocą promieni UV jesteśmy w stanie zbadać, w którym dokładnie miejscu dochodzi do jego wycieku. Jest to bardzo precyzyjny sposób, który daje doskonałe i szybkie rezultaty.

Pomiar wilgotności

Kolejnym etapem prac jest zbadanie poziomu wilgotności ścian oraz posadzek, co ma na celu przede wszystkim określić stopień rozkładu wilgoci oraz jej zaawansowania w poszczególnych pokojach. Przy pomocy specjalistycznych urządzeń bada się stan ścian oraz kolejnych warstw znajdujących się bezpośrednio pod posadzką. W ten sposób wykonujemy mapy zawilgocenia, co zdecydowanie przyspiesza cały proces lokalizacji.

Naprawa wycieku wody

Lokalizowanie wycieków wody obejmuje również kompleksowe usuwanie awarii. Po ustaleniu, w którym dokładnie miejscu doszło do awarii zajmiemy się usunięciem uszkodzenia. Dzięki temu instalacja znów będzie w pełni sprawna, a Właściciele spokojni 🙂 W sytuacji, gdy doszło do poważnego zawilgocenia ścian, posadzek oraz innych elementów w domu czy mieszkaniu oferujemy również przeprowadzenie kompleksowego osuszania pomieszczeń oraz ponownego pomiaru poziomu wilgoci, aby zweryfikować jej usunięcie po osuszaniu.

Opłaty za Zlokalizowanie wycieku, osuszanie (w tym podposadzkowe), remont po zalaniu pomieszczeń pokryje w CAŁOŚCI Ubezpieczyciel Mieszkania.

 

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679