Odwiedź nas na Facebooku
BLOG

Jaki remont jest konieczny po zalaniu mieszkania?

Zalanie mieszkania to jedna z tych sytuacji, które wbrew pozorom mogą przytrafić się każdemu. Niestety związane jest ono najczęściej z wieloma szkodami dla budynku i jego konstrukcji. Nie zawsze jesteśmy na to przygotowani, dlatego też warto wiedzieć, co zrobić, aby przywrócić mieszkanie do pierwotnego stanu. Często konieczne jest wykonanie remontu oraz podjęcie dodatkowych działań. Jakie rozwiązania są w tym przypadku najbardziej skuteczne?

Co zrobić po zalaniu mieszkania?

Po zalaniu mieszkania wodą często zastanawiamy się, czy istnieje konieczność wykonania dogłębnego remontu, czy jedynie jego odświeżenia w miejscach, które tego wymagają. To zależy oczywiście od tego, z jakimi problemami mamy do czynienia. Z pewnością warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Czy obecna wilgoć wniknęła głęboko wewnątrz, czy wyrządziła tylko powierzchowne szkody?
  • Czy woda była obecna wewnątrz przez dłuższy czas, czy stosunkowo krótko?
  • Czy jest widoczna tylko na ścianach, czy również na posadzkach?

To podstawowe pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć, przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań.

Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?

Niezależnie od przyczyny problemu, konieczne będzie zmierzenie poziomu wilgoci w mieszkaniu. W przypadku ścian niezbędne będzie ściągnięcie odchodzącej i złuszczonej farby oraz gładzi w miejscach, w których jest to widoczne. To pozwoli nam lepiej ocenić skalę problemu. Jeśli zmiany te są stosunkowo niewielkie, a miejsca te można powierzchniowo wysuszyć, nie ma konieczności wykonywania remontu generalnego.

W każdym przypadku konieczne będzie kompleksowe pozbycie się wilgoci i wody z wewnątrz ścian oraz podłóg. Obecnie coraz więcej osób sięga po profesjonalne i fachowe usługi. Osuszanie pomieszczeń Warszawa to pomoc polegająca na wykorzystaniu odpowiednich maszyn, czyli tak zwanych osuszaczy. Pomagają one pozbyć się wszelkiej nagromadzonej wilgoci z wewnątrz ścian oraz tynków. To kompleksowe rozwiązania, które pozbawiają nas konieczności wykonania skomplikowanych remontów. Pozostałe z nich możemy wykonać samodzielnie, w bardzo prosty sposób.

Jak odświeżyć ściany po zalaniu?

W miejscach i pomieszczeniach, które uległy zalaniu, należy dokładnie usunąć wszelkie pozostałości materiałów oraz wyrównać powierzchnię ścian. Następnie przygotować podłoże z zastosowaniem emulsji gruntującej, która zwiększy przyczepność nakładanych produktów. To szczególnie ważne w momencie wykrycia obecności wilgoci, która może wpływać na trzymanie się materiałów na powierzchniach. Kolejnym krokiem jest pokrycie ścian w miejscach ubytków odpowiednią masą uzupełniającą z użyciem szpachelki do gładzi. Po jej wyschnięciu może być konieczne wyrównanie powierzchni za pomocą papieru ściernego o odpowiedniej gradacji. Na tak przygotowanym podłożu należy wykonać już tylko końcowe malowanie.

Jak osuszyć podłogi po zalaniu mieszkania?

W przypadku wykrycia obecności wody lub wilgoci pod posadzkami i podłogami konieczne będzie podjęcie odpowiednich działań. W tym przypadku najlepiej jest wybrać profesjonalne
osuszanie podposadzkowe, które jako jedyne w kompleksowy sposób pozwala pozbyć się obecności wilgoci z trudno dostępnych stref pod posadzkami. Stosowane najczęściej w momencie przedostania się wody do głębszych warstw materiałów.

Tak wykonane osuszanie mieszkań to idealne rozwiązanie w miejscach, w których pojawia się woda, a także wilgoć, często niemająca nic wspólnego z faktycznym zalaniem. Niezależnie od przyczyny warto podjąć odpowiednie kroki, które pozwolą pozbyć się problemu.

Jak skutecznie osuszyć mieszkanie?

Wilgoć niszczy konstrukcje budynku, wpływa negatywnie na materiały i instalacje, a także na zdrowie domowników. W tego typu problemach najlepiej jest wybrać pomoc profesjonalnej firmy posiadającej odpowiedni sprzęt, która skutecznie osuszy pomieszczenia i zapewni odpowiedni poziom wilgoci w mieszkaniu. W razie potrzeb można zdecydować się również na skorzystanie z oferty, jaką jest wynajem osuszaczy Warszawa. To odpowiednie rozwiązanie nie tylko dla firm, ale także dla klientów indywidualnych, zgodnie z ich potrzebami. Warto indywidualnie zorientować się w zakresie usług wybranej firmy i zadbać o to, aby była ona jak najbardziej dopasowana do oczekiwań.