Odwiedź nas na Facebooku
BLOG

Jak zlokalizować wyciek w instalacji CO?

Zajmujemy się lokalizowaniem wycieków oraz osuszaniem budynków. Na Twoje zlecenie jako profesjonaliści zajmiemy się wysoko skuteczną lokalizacją wycieków wody na instalacjach wodnych, centralnego ogrzewania oraz instalacjach kanalizacyjnych. Po znalezieniu źródła wycieku zajmiemy się osuszaniem zalanych domów i mieszkań, a w razie potrzeby posiadamy własną ekipę remontową, która zajmie się szkodami po zalaniu. Nie musisz się martwić o dodatkowe koszta związane z lokalizacją i osuszaniem, ponieważ nasza praca zostanie wykonana na koszt twojego ubezpieczyciela.

Szukanie wycieków Warszawa i okolice

Pozostaw szukanie źródła wycieków profesjonalistom. Stosujemy metody, które w zawrotnym tempie pomogą nam znaleźć źródło Twojego wycieku i szybko doprowadzić mieszkanie do pożądanego stanu. Możemy znaleźć lokalizację wycieku poprzez termowizję, za pomocą kamery termowizyjnej lub inspekcyjnej w przypadku trudno dostępnych miejsc. Geofon pomoże nam w detekcji szumów wytwarzanych przy wyciekach. Możemy zastosować również próby ciśnieniowe, gaz znacznikowy, pomiar wilgotności czy barwnik UV, aby zbadać szczelność instalacji kanalizacyjnej.

Po znalezieniu źródła wycieku przejdziemy do osuszania. Proces zaczniemy od wykonania pomiaru wilgotności zalanej strefy budynku. Jeżeli woda zdążyła wniknąć również pod podłogę, wykonamy także pomiar wilgotności pod podłogą przy użyciu specjalistycznych metod. Kiedy już skończymy pomiary, przejdziemy do protokołu początkowego z analizą wyników pomiarów, który będzie potrzebny dla ubezpieczalni. Następnie jak najszybciej przejdziemy do osuszania, aby naprawić powstałe szkody, ograniczyć powstawanie kolejnych szkód oraz zahamować rozwój grzybów i pleśni. Po pomyślnym osuszeniu budynku przejdziemy do ewentualnego remontu, który również będzie opłacony przez twojego ubezpieczyciela.

Wykrywanie wycieków Warszawa i okolice

Pozbycie się awarii wymaga szybkich i precyzyjnych działań, do których należy znalezienie źródła wycieku, osuszanie budynku i ewentualny remont. Szukanie źródła wycieku czy próby osuszania na własną rękę są mało skuteczne i niepotrzebne, ponieważ naprawy zostaną wykonane na koszt Twojego ubezpieczyciela na podstawie protokołu z przebiegu lokalizacji wycieku w zgodzie z wymaganiami twojego ubezpieczyciela. Problem związany z wyciekami na instalacjach wodno-kanalizacyjnych najlepiej jest powierzyć specjalistom z firmy Optimal. Nowoczesne metody i specjalistyczny sprzęt szybko pomogą pracownikom w znalezieniu źródła wycieku oraz skutecznemu osuszeniu i ewentualnej naprawie wyrządzonych szkód.

Wykrywanie przecieków wody Warszawa i okolice

Zbyt późna reakcja w przypadku przecieków w budynku będzie wiązać się z postępującymi zniszczeniami, a co za tym idzie, ze stałym wzrostem kosztów naprawy. Osoby poszkodowane przez wycieki w budynkach, najczęściej dowiadują się o problemie, dopiero kiedy go widzą, w formie bąbli farby na ścianach lub kiedy czują nieprzyjemny zapach charakterystyczny dla starych piwnic. Odczekanie nie rozwiążę problemu, dlatego trzeba działać niezwłocznie. Warto jest zgłosić wyciek do specjalisty, jeżeli widzimy takie objawy jak wilgoć na ścianach, bąble i purchle pojawiające się na powierzchni ściany, plamy pleśni i białych wykwitów solnych na ścianach i podłogach, odchodzenie listew podłogowych, wypaczone i wyłódkowane panele, zapach starej piwnicy czy grzyb zauważalny na tyle szaf wnękowych.

Szybka reakcja, przy pojawieniu się powyższych znaków, jest niezbędna, aby ograniczyć straty i koszta. Wybierając nas, szybko poznasz źródło wycieku. Za pomocą nowoczesnych metod i specjalistycznych narzędzi, szybko znajdziemy dokładną lokalizację wycieku i zadziałamy w konkretnym miejscu problemu, w przeciwieństwie do mniej doświadczonych fachowców, którzy bez specjalistycznej wiedzy, poszukiwaliby awarii na chybił trafił, dokonując przy tym kolejnych uszkodzeń ścian czy paneli. Jeżeli opisane wyżej problemy są Ci znajome, nie zwlekaj i zadzwoń do nasz na numer: 799 978 679 lub 736 762 870. Możesz również do nas napisać na adres mailowy: biuro@optimal-osuszanie.pl. Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałku do niedzieli między 7:00 a 22:00.