Odwiedź nas na Facebooku
BLOG

Jak przyspieszyć schnięcie tynków i wylewek?

Prace wykończeniowe przy budowaniu domu albo remontach zwykle domagają się wypełnienia określonych czynności. Często przedłużają się one i ważne jest zachowanie cierpliwości, żeby nie dopuścić do zniszczenia czegoś. Jedną z takich czynności, która zwykle się przedłuża, jest schnięcie tynków i wylewek. Wynika to z tego, że głównym składnikiem zapraw murarskich jest woda. Szczególnie w sezonie jesienno – zimowym może być trudno usunąć jej nadmiar. Zawilgocone posadzki albo ściany hamują dalsze prace, co przekłada się na kolejne opóźnienia. Dowiedz się wobec tego, jak przyspieszyć schnięcie tynków i wylewek.

Osuszanie pomieszczeń – co jest najważniejsze?

Musisz zdawać sobie sprawę z tego, jak kluczowe jest prawidłowe osuszanie pomieszczeń, aby nie doprowadzić do zniszczenia tynku lub wylewki. Z jednej strony, musisz zadbać o to, aby pomieszczenie ogrzać. Jednocześnie, ważne jest też jego wentylowanie mające na celu wyeliminowanie wilgoci. To podstawa do tego, aby całość została zrobiona jak najlepiej.

Myślisz, jak to zrobić, aby umiejętnie wysuszyć tynk? W tym celu idealnie sprawdzają się nowoczesne osuszacze powietrza o imponujących parametrach użytkowych. Zakup nowego sprzętu jest niepotrzebny, gdy chodzi tylko o jednorazową sytuację, dlatego warto znaleźć profesjonalną firmę, dzięki której zadania z tego zakresu będą wypełnione wzorcowo. Zdecyduj się na wynajem osuszaczy powietrza i przekonaj, że faktycznie jest to aktualnie jedna z najskuteczniejszych metod.
Przenośne osuszacze skutecznie zlikwidują wilgoć w pomieszczeniach. Co najważniejsze, nie będzie miało znaczenia to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Skuteczne osuszanie kondensacyjne bazuje na wykraplaniu pary wodnej z powietrza na skutek schładzania poniżej punktu, w jakim ona powstaje.

To właśnie ten proces wpływa na skuteczne działanie całego urządzenia. Uzyskana w wyniku wykroplenia woda będzie odprowadzona do zbiornika, a osuszone już powietrze będzie wydmuchane w temperaturze wynoszącej kilka stopni więcej niż temperatura zasysanego powietrza. To wręcz pożądane wtedy, gdy prace remontowe odbywają się jesienią lub zimą. Ponadto, warto pamiętać, że również wiosna i lato bywają deszczowe, wobec czego wówczas sprawne wyschnięcie tynku lub wylewki również ma znaczenie. Dzięki temu też budynek zostanie w terminie oddany do użytku albo prace remontowe skończą się o czasie i nie będzie trzeba przekładać terminu dalszych zadań.

Osuszanie budynków – zalety

Jeśli skorzystasz z osuszaczy nieznacznie podnoszących temperaturę, nie ryzykujesz, że coś mogłoby ulec zniszczeniu. Ponadto, optymalna temperatura pozwoli równomiernie osuszyć tynk. To wpłynie zarówno na jego trwałość, jak i na estetykę. Zrównoważone odwilżanie powietrza wpłynie na tempo prac podejmowanych w konkretnym budynku, a ponadto suche powietrze faktycznie sprawi, że woda odparuje z mokrych ścian albo podłóg. Metoda polegająca na osuszaniu powietrza jest skuteczna i ekonomiczna. Jeśli chciałbyś ogrzać powietrze w inny sposób, musiałbyś liczyć się z większymi kosztami. Zastosowanie profesjonalnych osuszaczy powietrza redukuje ryzyko pojawienia się pęknięć na ścianach i przebarwień tynków.

Kolejną zaletą, o jakiej warto wspomnieć, jeśli osuszanie budynków odbywa się z zastosowaniem osuszaczy kondensacyjnych, jest to, że osuszacze tego typu są bardzo wygodne w użytkowaniu. Wydajne modele można stosować zarówno w warunkach przemysłowych, jak i w obiektach prywatnych. Taki uniwersalizm zastosowania jest także nie bez znaczenia. W trakcie wynajmu osuszacza musisz jedynie pamiętać, żeby zastosować się do wskazówek podanych przez sprzedawcę. Najczęściej otrzymasz instrukcję, w jakiej będą znajdowały się dokładne wskazówki odnośnie tego, jak wykorzystać osuszacz. Zastosuj się do nich dokładnie, biorąc pod uwagę warunki eksploatacyjne na konkretnej powierzchni, a na pewno nie będziesz musiał obawiać się skutków ubocznych. Przeciwnie, zobaczysz wyłącznie pozytywne rezultaty.

Osuszanie ścian – jak prawidłowo korzystać z osuszacza?

Zdecydowałeś się na osuszanie ścian z zastosowaniem profesjonalnego osuszacza powietrza? Pamiętaj o kilku kwestiach w trakcie korzystania z urządzenia, aby uzyskać szybkie i jak najlepsze efekty. Pomieszczenie, w jakim osuszasz ściany musi być zamknięte. To nie dopuści do przedostania się wilgotnego powietrza z zewnątrz. Osuszacz nie może też znajdować się podczas pracy blisko ściany, ponieważ wtedy utrudniony byłby przepływ powietrza. Dlatego, zaleca się, aby osuszacz ustawić na środku pomieszczenia albo w odległości około 30 centymetrów od ściany. Takie postępowanie umożliwia uzyskanie idealnych efektów. Są również sytuacje, kiedy na pewno nie możesz korzystać z osuszacza. Dzieje się tak chociażby wtedy, gdy temperatura w pomieszczeniu jest zbyt niska.

Jeśli wynajmiesz osuszacz wydajny, z optymalnym przepływem powietrza oraz minimalizującym zużyciem energii, masz pewność, że uzyskasz idealne rezultaty. Osuszysz właściwie tynki i wylewki, co przyspieszy dalsze prace.