Odwiedź nas na Facebooku
BLOG

Dlaczego warto dobrze osuszyć nowy dom?

Dobrze wykonane nowe obiekty mieszkalne o właściwej izolacji z dodatkową wentylacją cechuje niezwykle niski poziom wilgoci. To prawda, jednak nierzadko podczas budowy domu w wyniku różnych działań możemy zaobserwować zwiększony poziom wilgotności utrzymujący się nawet przez kilkanaście miesięcy. Objawia się on widocznymi plamami na ścianach oraz w innych miejscach. Taka sytuacja może rodzić wiele pytań i problemów, stąd też wielu inwestorów decyduje się na osuszanie nowych budynków, które ma im skutecznie zapobiegać. Dlaczego warto zdecydować się na osuszanie nowych budynków oraz co warto o tym wiedzieć?

Wilgoć w nowym domu – skąd się bierze?

Wilgoć w domu najczęściej kojarzy nam się ze starymi budowlami, które lata świetności mają już za sobą. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ problem z jej obecnością może być widoczny także w przypadku nowych inwestycji. Stąd też w wyniku nagromadzonej wilgoci, nawet w nowych domach i mieszkaniach pojawiają się widoczne plamy lub krople wody na ścianach. Są one związane z nadwyżkami wilgoci skumulowanej wewnątrz obiektów. Wynikają z różnych czynników, których nie da się w całości wyeliminować. Dlatego warto zadbać o odpowiednie środki i rozwiązania, które są skuteczne i pozwalają pozbyć się problemu bez negatywnego wpływu na konstrukcję czy stan obiektu. Szybka reakcja na problem ma duże znaczenie, ponieważ znacznie zmniejsza ryzyko strat.

Czym spowodowana jest wilgoć w nowych domach?

W pierwszych miesiącach po postawieniu budynku w środku może pojawić się widoczne nagromadzenie wilgoci. Często nie da się go uniknąć, nawet pomimo wdrożenia odpowiednich planów i prac, które mają wyeliminować jego natężenie. Warto mieć na uwadze, iż nie jest to jedynie problem natury estetycznej, ponieważ pociąga on za sobą wiele negatywnych skutków. Stąd też wielu inwestorów z Warszawy decyduje się na osuszanie obiektów po ich postawieniu. Rozwiązanie to zapewnia korzyści, które warto wdrożyć niezależnie od przypadku.

Osuszanie lokali w Warszawie – co warto o nim wiedzieć?

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z faktu, jak negatywny wpływ na konstrukcje budynku może mieć nagromadzona w nim wilgoć. Problem ten dotyczyć może nie tylko starych domów, ale także nowo postawionych obiektów. Szukając korzystnej i sprawdzonej oferty, warto sprawdzić naszą firmę. To profesjonalna realizacja zlecenia, która oprócz kompleksowego osuszania domów oferuje także osuszanie mieszkań w Warszawie oraz wynajem profesjonalnych urządzeń, co szczególnie sprawdzi się w przypadku firm budowlanych, przedsiębiorstw, a także różnych indywidualnych wykonawców. Jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy, to z pewnością nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem dobrej oferty. Prezentujemy sprawdzonych wykonawców, którzy pomogą pozbyć się problemu.

Wynajem osuszaczy w Warszawie

Oprócz standardowej oferty dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z profesjonalnych usług najmu, jaką jest wynajem osuszaczy. Dzięki temu ponosisz jedynie koszty wypożyczenia sprzętu, bez naliczania cen obsługi. Stąd też jest to szczególnie polecana opcja dla firm budowlanych, które szukają korzystniejszych opcji długotrwałej współpracy. Mając do czynienia z wilgocią w nowo powstałych konstrukcjach, nie ma sensu zwlekać. Możemy w ten sposób narazić się na dodatkowe koszty związane z koniecznością dodatkowych napraw, ale nie tylko. Dlatego też warto zastosować sprawdzone rozwiązania.

Dlaczego warto postawić na osuszanie?

Osuszanie nowych domów to rozwiązanie zapewniające wiele korzyści. Do najważniejszych z nich z pewnością możemy zaliczyć brak obecności pleśni i grzybów oraz dobry stan budynku i jego konstrukcji. Decydując się na wykończenie pomieszczeń w zawilgoconych ścianach, możemy napotkać wiele przeszkód oraz narazić się na znaczne straty finansowe. Dlatego też osuszanie domów jest obowiązkową pozycją dla większości inwestorów i deweloperów. Wybierając domowe rozwiązania i urządzenia, nie uzyskamy pożądanej efektywności osuszania obiektów. Warto więc wybrać sprawdzone wsparcie od doświadczonych firm zewnętrznych, lub skorzystać z korzystnych ofert wynajmu.