Odwiedź nas na Facebooku
BLOG

Czy dom deweloperski należy jeszcze osuszać?

Wielu inwestorów jest przekonanych o tym, iż zakup nieruchomości na rynku pierwotnym pozwala uzyskać najlepsze parametry techniczne bez żadnych usterek. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem nowo postawione obiekty powinny charakteryzować się idealnym stanem. Jednak rzeczywistość może znacznie odbiegać od wyobrażeń o stanie nieruchomości w stanie deweloperskim. Wszelkie zauważone problemy można zgłosić w protokole odbioru, które mogą zostać w ten sposób rozwiązane. Co zrobić w sytuacji, w której wady nieruchomości widoczne są dopiero po czasie?

Wilgoć w domach w stanie deweloperskim – czy jest to częsty problem?

Do najczęściej występujących problemów w nowo postawionych obiektach możemy z pewnością zaliczyć nadmierną ilość wilgotności. O jej obecności często dowiadujemy się dopiero po zamieszkaniu. Jest to jednak znaczący problem, wpływający na komfort użytkowania oraz niższą jakość, która w znaczący sposób zaniża wartość danej nieruchomości. W momencie, gdy deweloper oddaje dom o obecnym zawilgoceniu, jedynym słusznym rozwiązaniem wydaje się usługa, jaką jest osuszanie pomieszczeń w Warszawie.

Niemniej jednak aby było to możliwe, należy wykonać pomiar wilgotności. Warszawa to miasto, w którym znajdziemy szeroką ofertę tego typu usług. Obejmuje ona nie tylko standardowe pomiary i osuszanie, ale także wynajem tych urządzeń. Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania oferty idealnie do potrzeb inwestora.

Czy domy deweloperskie należy osuszać?

Zdecydowana większość domów w stanie deweloperskim wymaga osuszania. Jest to związane zarówno z naturalną, wysoką zawartością wilgoci w obiektach, jak i również innych czynnikach, na które nie mamy wpływu. Jest to, chociażby długi czas schnięcia wylewek betonowych i tynków, które niedostatecznie wyschnięte mogą być przyczyną wielu problemów.

Deweloperzy nie są zobowiązani do osuszania, jeśli wilgoć w danej nieruchomości nie wynika na przykład z zalania, choć w tym przypadku konieczne może być osuszanie podposadzkowe. Inwestorzy mogą zająć się problemem nadmiernej wilgotności, jednak nie jest to w ich obowiązku. Często realizacja tych działań pozostaje po stronie klienta.

Osuszanie mieszkań w Warszawie – czy warto zdecydować się na tę usługę?

Osuszanie mieszkań Warszawa to usługa pozwalająca na dokładnym i skutecznym pozbyciu się wody z przestrzeni wnętrz oraz ich otoczenia. Urządzenia te często towarzyszą obiektom przemysłowym, ale nie tylko. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są również w przypadku budynków mieszkalnych. Na rynku znajdziemy wiele różnych ofert tych usług, które mogą okazać się naprawdę korzystnym rozwiązaniem.

Obecność wilgoci w domu może być bowiem przyczyną wielu problemów, takich jak między innymi niszczenie, gnicie, rdzewienie elementów oraz awarie urządzeń i systemów wewnątrz. Aby ich uniknąć, konieczne będzie zachowanie odpowiedniego klimatu wewnątrz, bez nadmiernej wilgotności. Ma to wpływ także na zdrowie i samopoczucie domowników, co dla wielu jest kluczowym czynnikiem.

Zakup urządzeń czy wynajem? Skuteczne rozwiązania dla firm

Wynajem osuszaczy w Warszawie to zdecydowanie najkorzystniejsze rozwiązanie w przypadku firm, niż konieczność ich zakupu ze względu na wysokie koszty inwestycyjne. Szczególnie gdy chcemy wykorzystać je do jednorazowego, lub cyklicznego użytku w swoich obiektach. To pomoże w osuszaniu zarówno początkowych wylewek i tynków, jak i również całych pomieszczeń wewnątrz domów i budynków, ale także podczas wielu innych sytuacji.

Jak radzić sobie z wilgocią w domach deweloperskich?

Jak widać, problem wilgoci w nowo postawionych obiektach nie jest rzadkością. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nim poradzić. Osuszanie jako profesjonalna usługa wydaje się jedynym słusznym rozwiązaniem. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele kompleksowych ofert tego typu. Dodatkowo można również zdecydować się na ich wynajem, co sprawdzi się zarówno w przypadku klientów indywidualnych oraz firm. Jeśli szukasz sprawdzonych ofert godnych polecenia, sprawdź ofertę naszej firmy i ciesz się jej możliwościami.