Optimal osuszanie mieszkań logo

799 978 679

736 762 870

Osuszanie mieszkań Warszawa i okolice

Lokalizacja wycieków

Profesjonalna lokalizacja wycieków w Warszawie

Często dowiadujemy się o wycieku dopiero, kiedy jego skutki stają się widoczne w postaci zawilgoconych miejscowo ścian, posadzek oraz widocznych powstających z dużej wilgoci purchli. Najczęstszymi powodami pojawienia się wycieków jest rozszczelnienie bądź pęknięcie rur instalacji wodnej lub centralnego ogrzewania, przypadkowe przewiercenia czy nieprawidłowy montaż armatury zarówno w łazience jak i kuchni.

miernikNajpopularniejszą metodą lokalizowania wycieków z instalacji wodnych jest metoda termowizji.

Termowizja – jest to badanie nie inwazyjne. Na podstawie zdjęć wykonanych kamerą termowizyjną i linii na zdjęciu wyznaczających różnice temperatur na badanej powierzchni jesteśmy w stanie z dużym prawdopodobieństwem zlokalizować źródło i miejsce wycieku. Metoda termowizji najczęściej stosowana jest do lokalizowania wycieków i ognisk wilgoci z instalacji grzewczych CO, instalacji ogrzewania podłogowego oraz instalacji ciepłej i zimnej wody.

Jeśli Państwa lokal jest objęty polisą ubezpieczeniową, należy sprawdzić czy warunki polisy dopuszczają zwrot kosztów za wykrywanie przecieków i osuszanie, wtedy koszty pracy naszej firmy przy lokalizacji wycieku i następnie osuszaniu zalanych i zawilgoconych miejsc pokryje w 100% ubezpieczyciel.

Lokalizacja wycieku przy pomocy metody termowizyjnej jest bezinwazyjna. Po wykonanych pomiarach i zdjęciach określany jest najbardziej prawdopodobny punkt na ścianie lub posadzce w którym znajduje się wyciek. Dzięki temu TYLKO w danym punkcie będzie potrzebne kucie aby dostać się np. do pękniętej rury pod posadzką. Jest to szybka i skuteczna metoda, dzięki której szybko można zlokalizować wyciek i przystąpić do naprawy jego przyczyny.

Po wykonanych pomiarach przygotowujemy odpowiednią dokumentację – protokół, który jest niezbędny dla ubezpieczycieli.

miernik-2

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679